2024 m. liepos 16 d.

 

Dar kartą apie nusikalstamas prokuratūros veikas

27
Paskelbta: 2013-05-17 08:43 Autorius: ekspertai.eu
Šiame kube slepiami didžiausi nusikaltimai Lietuvoje
Šiame kube slepiami didžiausi nusikaltimai Lietuvoje

Kelerius metus įnirtingai persekiotos ir žiniasklaidoje šmeižtos, o balandžio 4 dieną Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo visiškai išteisintos buvusios Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) tyrėjos, majorės Linos Andriuškevičienės istorijoje aiškėja esminių detalių.

Buvęs FNTT vadovas, dabar Seimo narys Vitalijus Gailius atskleidė, kad prokurorų neveiklumas padėjo išvengti baudžiamosios atsakomybės tikriesiems nusikaltėliams - pareigūnams, kurie, slėpdami savo nusikalstamas veikas, sukurpė bylą prieš L. Andriuškevičienę.

“Aš asmeniškai kalbėjau su prokurorais dėl galimo bendradarbiavimo su šia pareigūne ir dėl požymių, kad su šita pareigūne yra susidorojama. Gaila, kad prokurorai manęs neišgirdo, ir manau, kad dėl to baudžiamosios atsakomybės išvengė tie pareigūnai, kurie iš tikrųjų šitoje istorijoje buvo pagrindiniai veikėjai, o savo nusikalstamiems veiksmams maskuoti panaudojo šitą pareigūnę”, - žurnalisto Tomo Dapkaus vedamoje LNK televizijos laidoje "Alfa savaitė" kalbėjo V. Gailius.

Laidoje atskleistos ir kelios konkrečios pavardės aukštų FNTT pareigūnų, kurie galimai nutekindavo įtariamiesiems informaciją apie tyrimus, vykdomus prieš juos, taip pat ir iš L. Andriuškevičienės tirtos “Vilniaus sadutės” bylos.

“FNTT pareigūnai teismui pareiškė, kad slaptą informaciją verslininkams galėjo perduoti FNTT Vilniaus apskrities padalinio vadovas Vidas Vinskus ir jo pavaduotojai. Be to, atskleista, kad vyriausioji FNTT tyrėja Snieguolė Uždanavičienė darydavo spaudimą bylose, neteisėtai prašydavo pateikti informaciją apie planuojamus tyrimo veiksmus, vėliau ji, tikėtina, atsidurdavo pas įtariamuosius. Maža to, nepaklusnūs tyrėjai buvo spaudžiami ir pasitelkus tyrimus kontroliuojančius Vilniaus apylinkės prokurorus, kur įtakingų ryšių turi vyriausioji tyrėja Uždanavičienė. Pareigūnai teismui FNTT vadovus apibūdino kaip kriminalinio mąstymo asmenis”, - teigiama LNK laidoje.

Ekspertai.eu šiek tiek papildo informaciją apie minimą S. Uždanavičienę.

Ji iš tiesų turi įtakingų ryšių prokuratūroje, nes yra Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro Valdo Uždanavičiaus žmona.

Šiuo metu prokuroro žmona dirba jau ne vyriausiąja tyrėja FNTT, bet advokate Vilniaus m. 3-iojoje advokatų kontoroje, kurios seniūnas yra itin dėmėtos reputacijos advokatas Juzefas Kozubovskis. Šis S. Uždanavičienės kolega - buvęs KGB majoras, įtartas Viliaus Karaliaus kontrabandos byloje, tačiau vėliau išteisintas ir tituluojamas turtingiausiu Lietuvos advokatu. Skelbta, kad oficialaus jo turto vertė yra daugiau kaip 30 mln. litų. Neseniai J. Kozubovskiui pareikšti įtarimai neteisėtu praturtėjimu.

Tuo metu, kai dar dirbo FNTT, dabartinė kontrabandininkų advokatu vadinamo J. Kozubovskio kolegė S. Uždanavičienė kuravo ikiteisminius tyrimus atliekančius pareigūnus.

Tarp jų – ir buvusią FNTT tyrėją Ramunę Šlaičiūnienę, kuri yra S. Uždanavičienės sutuoktinio prokuroro V. Uždanavičiaus pusbrolio, buvusio Lukiškių tardymo izoliatoriaus-kalėjimo direktoriaus pavaduotojo Viliaus Šlaičiūno, žmona.

2011 m. spalį V. Šlaičiūnas, R. Šlaičiūnienė ir buvęs Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus (ENTS) policininkas Algirdas Jančiauskas buvo sulaikyti ir šiuo metu teisiami už tai, kad veikdami bendrininkų grupėje reikalavo ir priėmė iš įtariamo asmens kyšį už jam palankius sprendimus ikiteisminiame tyrime, kurį vykdė R. Šlaičiūnienė.

Skelbta, kad šį pelningą, bet rizikingą ikiteisminį tyrimą dirbdama FNTT pradėjo prokuroro žmona S. Uždanavičienė, o vėliau kuravo jį atliekančią R. Šlaičiūnienę.

Susiję:

“Pareigūnai nusikalstamos reiderių grupuotės tarnyboje”

“Nusikaltėlių pralaimėjimas: teismas visiškai išteisino buvusią FNTT tyrėją Liną Andriuškevičienę”

“Po žiniasklaidos paskelbto melo jūros ekspertai.eu skelbia viešą buvusios FNTT majorės laišką”

Daugiau publikacijų šia tema rasite rubrikoje “Specialiosios tarnybos”

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
27. 4LWg43Q0MD6Y
(2013-08-08 09:35:18)
(41.210.171.22) Parašė:

Iš tikrųjų norisi iš Jūsų išgirsti kokrnečias politines nuostatas finansų, švietimo ir kt. klausimais, kadangi kova prieš korupciją yra nekokrnetus ir populistinis teiginys. Argi yra partija, kuri skelbtųsi kovojanti už korupciją? Taip pat neaišku, kokia politine kryptimi kairiąja, dešiniąja ar centro remiatės. Tikiuosi, kad greitu metu iš Jūsų bus galima išgirsti KONKREČIUS politinius planus.26. Ona
(2013-05-20 04:59:20)
(78.61.216.147) Parašė:

Gailius vėl atsivėrtė į kovotoją už Tiesą? Kol vėl nepasigirs švilpukas. Netikiu tokiais dviveidžiais.25. Kai mes tapsime abejingi,
(2013-05-19 21:31:47)
(81.7.96.104) Parašė:

politikai taip susipliekls,kad jei kuris šauks,mes negirdėsime.O tai bus jiems baisiausia.Šauksmas tyruose.Juk jie norėjo,kad mes nežinotume.Aš nežinau ir nematau,ir negirdžiu...Dabar tai pamatysit,ką prisidirbot.24. nieko sau KGB
(2013-05-19 19:59:53)
(149.210.130.200) Parašė:

majoras 30 mln. litų susikrovė,matyt gerai prakaitavo dirbdamas23. dr. Jonas Ramanauskas [email protected]
(2013-05-19 17:33:14)
(98.215.132.187) Parašė:

"3. UK Gailiui (2013-05-17 10:38:09) (80.0.208.243) Parašė: Juk tu pats nusikaltelis,tu zinai visa sita nusikalteliu prokuroru istva,bet vistiek uz Venckienes teisine nelieciamybe prabalsavai! Tau taip ir reikia zmogau! Va jei tu tada per balsavima butum pasisakes is seimo tribunos,kad sita visa teisine systema,prokuratura,vsd galimai nusikalateliu istvos,tada as tave palaikyciau ir suprasciau!" Patikrinau ka sis 3-cias komentatorius parase. Pasirodo parase tiesa. Oi kaip smirdi ir labai smirdi ponas Gailiau. Ir smirdesi visa likusi gyvenima. Netikiu ne vienu tavo zodziu, nes savo kanopa balsavai pries TEISINGUMA! Oi negaliu, kaip smirdi, ponas Gailiau su visa 80-cia Seimo leliuku. Is kur Lietuva surado tiek leliuku? Klausimas is esmes yra neteisingas. Lietuvai sie iskrypeliai buvo primesti.22. slaju
(2013-05-18 14:28:53)
(94.232.226.180) Parašė:

pulti prokuratura gali tik beprociai arba tie kurie eina pries LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBE IR LAISVE21. Venckienė nufilmuota Brazilijoje
(2013-05-18 14:13:31)
(50.10.205.87) Parašė:

ji pasidarė plastinę operaciją ir nusidažė plaukus juodai, bet nesugebėjo atsikratyti savo įpročio trankyti stambiems policininkams per snukį. Vis tiek atrodo kad ji labai laiminga pabėgus nuo baisaus LT policijos brutalumo ir žiaurumo. tinyurl.com/bfpne3420. Senovės aidai
(2013-05-18 09:00:17)
(213.164.96.72) Parašė:

Tėvas vogė aveles, sūnus lupo skūreles, o mamytė su dukrele - leido lajų į bačkelę...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras