2024 m. kovo 1 d. 

Dėl prievartinio mažametės paėmimo - perdavimo procedūros tiesioginio transliavimo per televiziją

Paskelbta: 2012-05-10 06:06 Autorius: ekspertai.eu
LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTEI DALIAI GRYBAUSKAITEI Simono Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
KAUNO MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS VAIKO TEISIŲ APSAUGOS SKYRIUI, K. Donelaičio g. 6, LT-44213 Kaunas

KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS VAIKO TEISIŲ APSAUGOS SKYRIUI, Savanorių pr. 371, LT-49500 Kaunas

VALSTYBĖS VAIKO TEISIŲ APSAUGOS IR ĮVAIKINIMO TARNYBAI, A.Vivulskio g. 13, LT-03221 Vilnius

SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRUI D. JANKAUSKUI, A.Vivulskio g. 11, LT-03610 Vilnius

VAIKO TEISIŲ APSAUGOS KONTROLIEREI E. ŽIOBIENEI, Plačioji g. 10, LT-01308 Vilnius

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO PIRMININKEI I. DEGUTIENEI, Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius

MINISTRUI PIRMININKUI A. KUBILIUI, Gedimino pr.11, LT-01103 Vilnius

TEISINGUMO MINISTRUI R. ŠIMAŠIUI Gedimino pr.30, LT-01104 Vilnius

VIDAUS REIKALŲ MINISTRUI A. MELIANUI Šventaragio g. 2, LT-01510 Vilnius

POLICIJOS GENERALINIAM KOMISARUI S. SKVERNELIUI, Saltoniškių g. 19, LT-08105 Vilnius

LIETUVOS ANTSTOLIŲ RŪMŲ PREZIDIUMO PIRMININKUI A. SELEZNIOVUI, Konstitucijos pr. 15/5, LT-09319 Vilnius

ANTSTOLEI S. VAICEKAUSKIENEI, Nemuno g. 25-1B, LT-44295 Kaunas

LIETUVOS TELEVIZIJOS GENERALINIAM DIREKTORIUI A. SIAURUSEVIČIUI Konarskio g. 49, LT-03123 Vilnius

LNK TELEVIZIJOS GENERALINEI DIREKTOREI Z. SARAKIENEI Šeškinės g. 20, LT-07156 Vilnius

TV3 TELEVIZIJOS GENERALINEI DIREKTOREI L. BLAŽEVIČIŪTEI Kalvarijų g. 143, LT-08221 Vilnius

P R A Š Y M A S dėl teismo sprendimo tinkamo vykdymo užtikrinimo – prievartinio mano globojamos mažametės paėmimo-perdavimo procedūros tiesioginio transliavimo per televiziją

2012 m. gegužės 10 d. Kaunas

Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.238 straipsnio 1 dalis reglamentuoja, kad globa yra nustatoma siekiant įgyvendinti, apsaugoti ir apginti neveiksnaus fizinio asmens teises ir interesus. LR CK 3.240  straipsnio 1 ir 2 dalyse nurodyta, kad globėjas yra savo globotinio atstovas pagal įstatymą ir gina neveiksnaus asmens teises ir interesus be specialaus pavedimo. Civilinio kodekso 3.272 straipsnio, reglamentuojančio vaiko globėjo teises, 1 dalyje nurodyta, kad vaiko globėjas yra vaiko atstovas pagal įstatymą ir gina jo teises ir teisėtus interesus.

Taigi Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas aiškiai reglamentuoja, kad vaiko globėjas yra vaiko atstovas pagal įstatymą. Vaiko globėjas atstovauja vaiko interesams ex officio (savo iniciatyva), be specialaus pavedimo.

Šiuo metu galioja Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2009 m. spalio 12 d. įsakymas Nr. A-3880, dėl manęs, kaip mažametės mergaitės globėjos skyrimo, mergaitė gyvena su manimi, o 2012 m. kovo 1 d. globa buvo papildomai pratęsta.

Iš viešosios informacijos vakar tapo žinoma, kad jau suderinti visų institucijų veiksmai ir neva pasirengta mano globojamos brolio dukters paėmimo iš dabartinės jos gyvenamosios vietos Klonio g. 7, Teleičių k., Garliavos apyl. sen., Kauno r., ir perdavimo biologinei motinai Laimutei Stankūnaitei tvarka.

Aš iki šiol nesu informuota apie mažametės perdavimo tvarką ir procedūrą.

Kėdainių rajono apylinkės teismo teisėja Ramyna Šidlauskienė 2012 m. kovo 22 d. nutartimi nutarė vykdant Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimo Nr.2-21-550/2011 dalį dėl mergaitės perdavimo jos motinai Laimutei Stankūnaitei, leisti prievarta (pašalinant kliūtis perduoti mergaitę motinai) paimti mažametę iš jos buvimo vietos. Vykdant Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimo Nr. 2-21-550/2011 dalį dėl mažametės perdavimo jos motinai Laimutei Stankūnaitei, leisti vykdymo veiksmus atlikti ne darbo dienomis. Nutartyje nurodyta, kad prievarta gali būti naudojama ne prieš vaiką, o pašalinant kliūtis sprendimui įvykdyti (CPK 764 str. 4 d.).

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat yra pabrėžusi, kad svarbiausia – vaiko interesai, prievarta prieš vaiką negalima.

2012 m. kovo 23 d. antstolei S.Vaicekauskienei vykdant Kėdainių rajono apylinkės teismo teisėjo V.Kondratjevo sprendimą, mažametė mano globotinė ne tik buvo sužalota fiziškai, ką nustatė atvykęs teismo medicinos specialistas, bet ir patyrė didelę psichologinę traumą.

Esu mergaitės globėja, visapusiškai atsakinga už vaiko gyvenimo kokybę, už jos saugumą, saugojimą nuo galimų neigiamų veiksnių, taip pat privalau tuos neigiamus poveikius ir situacijas numatyti iš anksto, prognozuoti ir taip apsaugoti mergaitę nuo galimų pavojų, siekdama išsklaidyti bet kokias savo ir visuomenės abejones dėl galimo prievartos vartojimo prieš mano globojamą mergaitę jos paėmimo-perdavimo metu, kreipiuosi į Jus ir REIKALAUJU, kad visą visuomenę ne vienerius metus jaudinantis įvykis – mano globojamos mažametės mergaitės paėmimas-perdavimas – būtų atliekamas TIESIOGINIAME TELEVIZIJŲ ETERYJE.

Ši byla sukėlė didelį rezonansą visuomenėje, todėl būtina, kad ne tik mes, mažametės artimieji, bet ir visuomenė matytų, jog tiek antstolės, tiek išieškotojos, tiek kitų institucijų, padedančių įvykdyti teismo sprendimą, pareigūnų veiksmai yra teisėti. O tai galima padaryti tik fiksuojant vaiko perdavimą viešai.

Demokratinė visuomenė turi teisę žinoti ir tiesiogiai dalyvauti mergaitės paėmime-perdavime. Užtikrinkite, prašau, pagrįstų ir teisėtų visuomenės lūkesčių įgyvendinimą – teisėsaugos pareigūnų atliekamų veiksmų viešumą ir skaidrumą.

Tikėdamasi Jūsų supratingumo ir geranoriškumo ir būdama įsitikinusi, kad man, kaip ir Jums, svarbiausia yra tai, kad nenukentėtų mano globojama mažametė, prašau Jūsų kaip galima greičiau patenkinti šį mano reikalavimą kaip vienintelį būdą apsaugoti mergaitę nuo prievartos, pašalinti bet kokias abejones ir dviprasmybes dėl galimo ir labai tikėtino prievartos naudojimo prieš mano globojamą vaiką, kaip vienintelį būdą tinkamai ir nepriekaištingai vykdyti įstatymus ir teismo sprendimą.

Maloniai prašau Jūsų kaip galima greičiau apsvarstyti šį mano raštą Jūsų institucijose ir bendruose mano globojamos mergaitės paėmimo-perdavimo procedūros aptarimo ir veiksmų derinimo susirinkimuose. Atsižvelgiant į šias aplinkybes

prašau:

Leisti Lietuvos televizijai, TV3, LNK ir kitoms televizijoms filmuoti vaiko perdavimą ir transliuoti tiesiogiai.

Pagarbiai, Neringa Venckienė

 
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras