2024 m. birželio 21 d.

 

D. Grybauskaitė: „Ekonomikos atsigavimą turi pajusti visi Lietuvos žmonės“

2
Paskelbta: 2013-08-27 21:03 Autorius: Naujienų redaktorius
Nuotr. iš „lrp.lt“
Nuotr. iš „lrp.lt“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su finansų ministru Rimantu Šadžiumi aptarė ekonominę ir finansinę šalies padėtį, kitų metų valstybės biudžeto formavimą, Fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstitucinį įstatymą bei Konstitucinio Teismo nutarimų dėl darbo užmokesčio mažinimo neproporcingumo ir pensijų kompensavimo įgyvendinimą.

Pasak prezidentės, šiuo metu šalies ekonomika yra viena sparčiausiai augančių Europoje. Esą tai palaipsniui turi pradėti justi visi žmonės.

Tik dabar apie tai prakalbusi šalies vadovė taip pat prisiminė, kad valstybė iki šiol skolinga pensininkams. Anot D. Grybauskaitės, atkūrus sunkmečiu sumažintas pensijas, turi būti parengtas ir jų kompensavimo mechanizmas, o žmonės aiškiai informuoti, kada atgaus savo pinigus.

Taip pat prezidentė pabrėžia, kad turi būti vykdomas ir Konstitucinio Teismo nutarimas dėl atlyginimų mažinimo neproporcingumo. Šalies vadovės teigimu, Finansų ministerija Vyriausybei siūlo ne patį geriausią sprendimą Konstitucinio Teismo nutarimui įgyvendinti.

„Pasiūlymas atstatyti sumažintus atlyginimų koeficientus tik siaurai ir ne pačius mažiausius atlyginimus gaunančiai grupei – statutiniams pareigūnams ir teisėjams, dar labiau didina disproporcijas ir pažeidžia socialinio teisingumo principus. Per sunkmetį atlyginimai neproporcingai buvo sumažinti ir mokytojams, kultūros ir meno darbuotojams, mokslininkams, dėstytojams, socialiniams darbuotojams, todėl reikia spręsti visų biudžetinių įstaigų atlyginimų klausimą neišskiriant nė vienos grupės“, – sako D. Grybauskaitė, pasirinkusi tam būtent šį metą, kuomet artėja Prezidento rinkimai.

Šalies vadovė su finansų ministru taip pat aptarė Fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstitucinį įstatymą. Prezidentės teigimu, šis įstatymas esą padėtų apsaugoti šalį nuo nepamatuoto politikų išlaidavimo ir padėtų vykdyti atsakingą ekonominę politiką. Prie Europos fiskalinės drausmės sutarties Lietuva prisijungė pernai kovą, tačiau sutarties nuostatos iki šiol neperkeltos į nacionalinę teisę, rašoma prezidentės spaudos tarnybos pranešime.

Pasak D. Grybauskaitės, formuojant kitų metų biudžetą būtina atsižvelgti į Fiskalinės drausmės sutarties principus, Mastrichto kriterijus, taip pat išorines grėsmes ir dėl to galinčius kilti finansinius sunkumus.

„lrp.lt“, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
2. laitas
(2013-08-28 06:44:36)
(78.63.44.186) Parašė:

Nelabai suprantu ekonomikos atsigavimą Lietuvoje.Fabrikai,įmones žemes ūkis, ž.ū.perdirbimo fabrikai merdi,100 000 įmonių po pigmejų naktinių skaičiavimų, nesutike būti 21 amžiaus vergais daugelis pasitrauke į Vakarus,skola 50 milijardų ,diviziją bedarbių, divizija valdžmogių,divizija pensininkų, kurie visi išvardinti nekuria pridetines vertes,gal įsivele į Lietuvą aitvarai ,kad augame.??????1. d3
(2013-08-28 03:18:10)
(174.19.166.49) Parašė:

ar gali atsigauti tai, ko nera. nebent daugiau pasiskolint ir isdalint runkeliams, maziau sau y kisene. ir visas atsigavimas.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras