2024 m. liepos 17 d.

 

Dienraščių lyderis atskleidė ikiteisminio tyrimo duomenis R. Voinickio mirties byloje

53
Paskelbta: 2013-04-12 13:05 Autorius: ekspertai.eu
Nepaisant šiltų ir net giminiškų generalinės prokuratūros santykių su dienraščių lyderiu, D. Valys turės išsiaiškinti, ar teisėtai paviešinti ikiteisminio tyrimo duomenys, skleidžiant neįrodytą versiją apie R. Voinickio mirtį. Būtų apmaudu sužinoti, kad š
Nepaisant šiltų ir net giminiškų generalinės prokuratūros santykių su dienraščių lyderiu, D. Valys turės išsiaiškinti, ar teisėtai paviešinti ikiteisminio tyrimo duomenys, skleidžiant neįrodytą versiją apie R. Voinickio mirtį. Būtų apmaudu sužinoti, kad š

Pikantiškomis sensacijomis bei intymiais santykiais su teisėsauga ir specialiosiomis tarnybomis garsėjantis dienraščių lyderis, kurio 34 procentai akcijų priklauso valstybei, apdergė dar vieną mirusį žmogų.

Žurnalistė Asta Kuznecovaitė paskelbė straipsnį pavadinimu “Po mįslingos baltarusio R. Voinickio žūties – šokiruojanti tiesa”. Rašinys skirtas Romano Voinickio - Vilniaus baltarusių klubo “Siabryna” vadovo, Lietuvos gudų visuomeninių organizacijų susivienijimo prezidento, Tautinių mažumų tarybos prie Kultūros ministerijos pirmininko pavaduotojo - mirčiai.

Kovo 6 dieną jo kūnas buvo rastas Vilniuje, Kapsų gatvėje esančio namo rūsyje. Skelbta, kad 53 metų vyras buvo surištas, užklijuota burna, ant kūno rasta kankinimo pėdsakų.

Spėliota, kad visuomeninė R. Voinickio veikla galėjo neįtikti Rusijai, nes jis priešinosi Rusijos pastangoms suvienyti Lietuvoje gyvenančias tautines mažumas veiklai prieš Lietuvą.

Tačiau A. Kuznecovaitė jau ištyrė R. Voinickio mirtį ir nustatė, anot jos, “šokiruojančią tiesą”.

Ji tokia: Pranciškaus Skorinos vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoju ūkio reikalams dirbęs vyras iššvaistė Europos Sąjungos pinigus, todėl pats susirišo rankas ir kojas, lipnia juosta užsiklijavo burną, įkišo vielos, kuria pats apsivyniojo kojas, galus į rūsyje esantį elektros lizdą, ir nusižudė, inscenizuodamas žmogžudystę.

Įdomiausia, kad šią “šokiruojančią tiesą” dienraščių lyderis išsiaiškino tuo metu, kai teisėsauga tyrimo dėl R. Voinickio mirties dar nėra baigusi.

Tai pripažįsta ir rašinyje cituojamas Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas, kuris yra vienintelis konkrečiai įvardytas informacijos šaltinis:

„Dar nėra gauti visų tyrimų rezultatai, bet tokia versija labai reali. Aišku, galime ir klysti, o gal bus rasta kokių nors slaptų nuodų”, – cituoja lrytas.lt.

Straipsnyje, kaip jau įprasta šiam visuomenės dezinformavimo organui, vėl gausiai pabarstyta ikiteisminio tyrimo detalių, kurias viešinti pareigūnai turi teisę tik gavę raštišką tyrimą kontroliuojančio prokuroro leidimą.

Tačiau sprendžiant iš to, kaip į dienraščių lyderio publikaciją reagavo R. Voinickio mirties tyrimą kontroliuojantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Rolandas Imbrasas, joks leidimas viešinti ikiteisminio tyrimo duomenis ir skelbti apie “labai realias” versijas nėra duotas.

“Įdomu, kaip galima nutraukti gyvenimą pačiam surištomis rankomis ir kojomis ir užklijuota burna. Tai labai įdomu." Tiesa, prokuroras atsisakė pateikti kitų versijų, tačiau tikino, kad žmogus negali nusižudyti surištomis rankomis”, - pasipiktinusį prokurorą R. Imbrasą cituoja balsas.lt

Kad ir kokia būtų tiesa apie R. Voinickio mirtį, viena akivaizdu: teisėsauga ir vėl dienraščių lyderio puslapiuose viešai skleidžia mirusio žmogaus orumą žeminančias neįrodytas versijas, nuo kurių jis nebegali apsiginti. Kokiu tikslu tai daroma – atskiras klausimas, bet kol kas būtina išsiaiškinti bent tiek: ar tokia veikla yra teisėta.

Todėl ekspertai.eu kreipiasi į generalinį prokurorą Darių Valį:

Pone Valy, suprasdami, kad teisėsaugos santykiai su ikiteisminių tyrimų medžiagą nuolat skelbiančiu visuomenės informavimo organu lrytas.lt yra itin šilti ir bičiuliški, o Jūsų pavaduotojo Dariaus Raulušaičio atveju ir giminiški (apie tai rašėme publikacijoje “D. Raulušaičio žmonos giminaičiai kviečiami registruotis urmu”), vis dėlto prašome atsakyti, ar lrytas.lt publikacijoje “Po mįslingos baltarusio R. Voinickio žūties – šokiruojanti tiesa” paskelbti ikiteisminio tyrimo duomenys yra atskleisti ir paviešinti teisėtai, o jei ne – nustatyti, kas tai padarė, ir įvertinti šių asmenų atsakomybę.

Esame įsitikinę, kad būtent tokiems atvejams – o ne tada, kai Seimo nariai, bet ne žiniasklaidos priemonė, prašo Jūsų pateikti vaizdo įrašą iš 2012 metų gegužės 17 dieną įvykdytos mergaitės paėmimo operacijos, – turi būti taikomi ikiteisminio tyrimo informacijos viešinimo apribojimai.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
53. šaunuoliai ekspertai
(2013-04-14 21:11:07)
(109.150.88.245) Parašė:

tik manau,kad valys yra ne prie ko :) ir lrytas ne prie ko,nei kuzia :)52. Rita
(2013-04-14 18:39:15)
(62.212.204.97) Parašė:

Nuotraukoje Lancinskas su savo nuotaka ,antra puse . Grazi pora .51. Manau,
(2013-04-14 17:44:44)
(212.12.198.237) Parašė:

Kad si zurnalistine veikeja jau baltais zirgais jodineja.50. hihihii
(2013-04-14 12:37:11)
(84.15.188.115) Parašė:

kuzei nuo babatuko chaliunikai prasideda ant athodu:)))49. na na
(2013-04-14 09:51:04)
(78.62.242.176) Parašė:

pociunas -isskrito per langa, kedys -uzspringo, voinickis-nusizude.anokia paslaptis, kad galimai kazkas is "musu" labai glaudziai bendradarbiauja su Batkos rezimu, tiesiog "duomenu, ivykiu, zmoniu mainai"(prisiminkit policininka" jojiku vada", kuris neva vaziavo pigesniu degalu , pas ji rado automobilyje labai negeru dalyku, kaip viskas graziai uztilo.taigi, jei tik kokia garsi tarnyba prikisa nagucius , nelamelio mirties priezastis aiski-savizudybe...48. Linksmas
(2013-04-13 21:52:53)
(84.15.185.147) Parašė:

Ale kaip reikia sugebeti taip ishmysti burna:)))))))))))47. loreta tiskuviene
(2013-04-13 20:39:01)
(78.58.80.99) Parašė:

nesuprantu link ko ritames...46. Šiauliai
(2013-04-13 16:37:23)
(77.221.83.193) Parašė:

Juk Kuznecova "ištyrė"ne tik šią bylą ir nustatė "tiesą".Galėtų p. Valys pasiimti ją į GP.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras