2024 m. birželio 18 d.

 

Dr. L. Palmaičio kalba apeliaciniame teisme

25
Paskelbta: 2012-09-21 14:41 Autorius: Dr. Letas Palmaitis

Skelbiame žinomo baltisto dr. Leto Palmaičio kalbą, šiandien pasakytą apeliaciniame teisme, kuris nagrinėja jo skundą dėl šių metų kovą Kauno miesto apylinkės teismo paskelbto nuosprendžio. Mokslininkas buvo apkaltintas ir nuteistas už tai, kad esą įžeidė ir apšmeižė prokurorus Justą Laucių ir Mindaugą Dūdą, straipsnyje išdėstydamas nuomonę apie jų veiksmus Eglės Kusaitės byloje ir įvardindamas šiuos Generalinės prokuratūros darbuotojus kaip nusikaltėlius ir Lietuvos išdavikus.

Gerbiamieji,

Šiek tiek pasigilinęs į teismų darbą, susijusį su visuomenės nepritarimu, suprantu, kad lemiamą vaidmenį vaidina ne tiek argumentai bei vienokia ar kitokia faktų interpretacija, kiek bendra politinė situacija Lietuvoje ir jėgų santykiai. Čia ne vieta skelbti nuomonę, kad, pavyzdžiui, Eglės Kusaitės bylos atveju tai bus santykiai tarp dabartinės Rusijos įtakojamo politinio ekonominio sovietijos revanšo ir klasiškai suvoktõs nepriklausomybės gynėjų. Man tik aišku, kad mažiausią reikšmę bylai turi mano argumentacija, kuri daug kartų išdėstyta ir nėra pasikeitusi. Todėl pakartosiu ją tik pora žodžių:

- į kaltinimą pareigūnų įžeidimu (BK 290 straipsnis) nesigilinu, nes laikau tai pačių įsižeidusiųjų bei teismo reikalu – įžeisti jų asmeniškai nenorėjau, todėl jei teismas mano kitaip, tai aš nesiruošiu ginčytis;

- kaltinimą šmeižtu (BK 154-2 straipsnis) griežtai atmetu, nes mano manymu, jis yra susijęs su VSD ir prokuratūros vykdoma Lietuvos valstybės išdavyste, patarnavimu kitai valstybei, su kuria Lietuvos nesieja jokios karinės sutartys ar priklausomybė bendram kariniam blokui.

Puiki politinės raidos analizė, atlikta, pvz., Tarpparlamentinės grupės Čečėnijos problemoms pirmininko Nepriklausomybės Atkūrimo akto signataro Algirdo Endriukaičio, išdėsto faktus, rodančius laipsnišką Lietuvos jungimąsi į posovietinės erdvės bloką, t. y. grįžimą į Rusijos politikos sferą. Ryškus įrodymas – čečėnų kovos prieš pavergėjus vertinimas Lietuvoje per nuoseklią eilę išdavysčių nuo pradinio palaikymo pavirto prorusišku smerkimu, o E. Kusaitės byloje, skirtingai nuo Lietuvos kariuomenės bei žiniasklaidos čečėnų kombatantui Linui Vėlavičiui 1997 metais parodyto pagerbimo, pavirto net ir smerkimu už ketinimą kariniais veiksmais padėti nepriklausomybę teisėtai (pagal SSSR įstatymus ir tarptautinę teisę) 1990 ir 1991 metais paskelbusiems čečėnams.

Tai laikau pasikėsinimu į piliečio laisvę būti kombatantu trečioje šalyje, su kuria Lietuvos nesieja karinės sutartys, o pačius pasikėsinančius asmenis, nepriklausomai nuo jų einamų pareigų, laikau nusikaltėliais ir išdavikais. Kiek esu čia teisus ar neteisus, formaliai gali pasakyti tik E. Kusaitės pagrindinės bylos sprendimas, todėl smerkti mane už šmeižtą, net nepaaiškėjus to teismo rezultatams, prieštarauja sveikam protui.

Tačiau suprantu ir dabartinį reikalą išaiškinti adekvatumą nuosprendžio, kurį man paskelbė Kauno miesto apylinkės teismas. Nesu pirmasis apkaltinęs pareigūnus nusikaltimais prieš valstybę, bet prokuratūrai ignoruojant visuomenės reikalavimus pasiaiškinti, viešai įvardijau juos vardais ir tuo būdu įtraukiau jų veikų svarstymą į savo, bet ne jų teisminį procesą, nes net ir ikiteisminis nagrinėjimas tuo klausimu, o tai BK 118 straipsnis, jų atžvilgiu nėra pradėtas.

Šis procesas vienaip ar kitaip jau įvyko ir jį toliau vertins Lietuvos ateitis. Todėl nematau reikalo beprasmiškai kartoti žinomų argumentų, užtat noriu dar kartą pagrindiniais bruožais apibūdinti tiek paties mano teismo, tiek jo nuosprendžio neadekvatumą, būtent:

1. Voliuntaristiškai pašalinęs pagrindinį mano prašytą liudytoją dėl man inkriminuojamo šmeižto ar ne-šmeižto, t. y. Algirdą Endriukaitį, teismas ne tik pažeidė BPK 78 straipsnį (reikšmės bylai dėl šmeižto tikrai turi aplinkybė, susijusi su šmeižtu pavadinto pasakymo turiniu), bet ir BPK 7 straipsnį dėl bylų nagrinėjimo rungimosi principu, nes liudytojo dėl pagrindinio kaltinimo nušalinimas pastatė mane į ryškiai nelygią padėtį prieš tris profesionalius prokurorus: kaltintoją ir du „nukentėjusius“.

2. Be man nuosprendyje priskirtų mano nesakytų (žr. Skundą 1.1, 1.2), abejotinų (1.3) arba sukarikatūrintų (1.4) teiginių, nuosprendyje mano nenaudai, t. y. visai priešinga prasme, yra pateiktas Edvardo Šiugždos liudijimas (1.5), o mano naudai pasakytas Naglio Puteikio liudijimas iškreiptas ir sukarikatūrintas (1.6).

3. Nesiremdamas jokiais mano žodžiais ar prisipažinimais ir be jokio mano pritarimo nuosprendis teigia, jog platindamas teiginius apie prokurorus, aš neva buvau „suvokęs, kad skleidžiu melagingas žinias“. Tuo be pagrindo atmestas mano teiginys, kad visas teisminis procesas tam ir buvo mano išprovokuotas, kad paaiškėtų, ar visuomenės ir mano paties kaltinamieji įtarimai tikrai yra tiesa. Kad jie nėra joks šmeižtas, bet yra tiesa, teigiau iš pat pradžiu, teigiu ir dabar. Kur įrodymas, kad toks mano teigimas padaromas neva suvokiant jo melagingumą?

4. Nuosprendis klaidingai skelbia, neva teismas yra išnagrinėjęs visus byloje surinktus įrodymus, kai tuo tarpu teismas ignoravo Justo Lauciaus tylėjimą į mano ir ankstenius visuomenės klausimus, kodėl kaltinamajame akte E. Kusaitei atsižvelgta į 73 jos gyvenimo dienas 2009 metais, bet ignoruojama su VSD susijusių jos gyvenimo įvykių visuma nuo pat nepilnametystės 2004 metais, o taip pat teismas ignoravo Mindaugo Dūdos tylėjimą į mano ir ankstesnius visuomenės klausimus, kodėl Lietuvos pilietis negali būti kombatantu trečioje šalyje vykstančiame išsivadavimo kare ir kodėl pats M. Dūda Rusijos Federalinei saugumo tarnybai (FSB) išdavė Lietuvoje saugotus duomenis apie Kavkaz-Centro autorius. Kadangi vienas tylėjimas reiškė prokuratūros priklausomumą nuo VSD, o kitas – veiklą Lietuvai priešiškos organizacijos kitoje šalyje naudai, tai rodo, kad gynybos argumentas, jog pavadinimai nusikaltėliais ir išdavikais nėra šmeižimas, bent šiuo atveju nėra atremtas, tačiau šis įrodymas teismo paliktas be atsakymo, t. y. nenagrinėtas.

Kadangi visi 4 punktai greičiau rodo teismo šališkumą primetant man kaltumo prezumpciją pagal BK 154-2 straipsnį, taip pat teismo ir nuosprendžio neadekvatumą bei kompetencijos stoką, dar kartą prašau atnaujinti įrodymų tyrimą baudžiamojoje byloje Nr. 1-268-738/2012 ir panaikinti Kauno apylinkės teismo šių metų kovo 28 dienos nuosprendį.

Letas Palmaitis

Kaunas, 2012 09 21

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
25. Batviniui
(2012-10-13 13:25:35)
(90.210.124.84) Parašė:

Labas rytelis, Batvini.Buk geras, netersk tinklapio savo kliedesiais.24. Linkiu
(2012-09-28 17:02:57)
(78.62.188.172) Parašė:

sėkmės,stiprybės gerb.Palmaičiui.Ačiū,kad Jūs esat,kad tokių žmonių būtų daugiau.23. Alvydas
(2012-09-27 08:10:00)
(78.62.107.160) Parašė:

Gerb. Letai Palmaiti. Jūsų kova su valstybės priešais verta pagarbos. Ji yra ir bus tas lakmuso popierėlis, kuris parodys mūsų teisėsaugos supuvimo laipsnį.22. pagarba
(2012-09-23 20:53:21)
(78.60.88.213) Parašė:

gerbiamam Letui Palmaičiui. Jo kova tik labiau identifikuoja Lietuvos priešus infiltravusios į valdžios ir teisėsaugos struktūras . Stiprybes jums gerbiamas profesore ir mums visiems kovuojant su komunistiniais ir kgb-istiniais okupantais niekšais.21. Votrenas
(2012-09-23 12:19:08)
(89.117.249.228) Parašė:

cia tai bent vyras.20. žmogiškasis faktorius
(2012-09-22 19:21:02)
(31.4.243.131) Parašė:

Amerikiečiui. Taip jau nutinka kai valstybės tarnai save pradeda tapatinti su valstybe.19. Zenonas Batviniui
(2012-09-22 11:41:52)
(78.57.175.160) Parašė:

O kaip gyvenimas Šiauliuose? Pagarbiai18. Batvinis. Labas rytelis Lietuva.
(2012-09-22 11:29:12)
(78.58.104.140) Parašė:

ir visa TAUTA, visi Lietuvos Piliečiai. Kaip miegojosi Tautiečiai? Ar pasijuto, jog šiandien išeiginė (nuo darbo, bet ne nuo politikos) diena? Nors rytelis ne blogas (žvelgiant pro langą). Vos, vos šviečia Saulutė Tad sveikinu jus su šiuo šeštadieniu (rugsėjo 22 d.), poilsio diena. Kadangi šiandien politikų daroma politika vyksta konfidencialiai, t.y po kaldra, ar saunose bei draugiškų 'vizitų' metu, tai apžvelgsime jau turimą informaciją. Žiūrim, ką turim šiai dienai įdomesnio bei aktualesnio? ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- POLITIKA IR POPULIZMAS. * J.E. prezidentė vakar įteikė apdovanojimo - pasižymėjimo ženklus - medalius, kitus ženkliukus, Tautiečiams, išgelbėjusius žydus nuo holokausto (nuo mirties) II -jo pasaulinio karo metu. O kodėl ne ordinus? Matomai, kad ordinai teikiami tik pasižymėjusiems KGB atstovams, vykdžiusiems ir tebevykdantiems lietuvių Tautos Holokaustą ar GENOCIDĄ, t.y. naikinimą. O kodėl vakar? Nagi, kad ryt yra tarptautinė žydų holokausto diena. Ir kaip rūpestingas šeimininkas, taip ir J.E. pasistengia viską atlikti laiku, netgi užbėgant įvykiams už akių (datos prasme). Bet ne čia esmė. Gal svarbiau, kad nors ir J.E. buvo stropi AMB mokinė, bet nesibeldė - netūzino į Izraelį ir neverkė visų vardu (kaip jos mokytojas, Didysis nusikaltėlis - 'vsio zakonno' autorius - AMB) prie raudų sienos krokodilo ašaromis, t.y. nenuoširdžiomis, nes krokodilai NIEKADA neverkia, kaip Nusikaltėlis VISADA daro nusikaltimus, jei jam duodama laisvė, vyraujant nebaudžiamumui. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- MATEMATIKA ar ARITMETIKA. * Parlamentarė (šiandieninė) Asta Baukutė palikta ant ledo, įvykusio teismo metu, atmetus jam parlamentarės ieškinį dėl bilietėlio pakliuvimui į seimą. Na, pritrūko tų 17 balsų - parašų ir viskas. Ir ne visi parašai, tuose lapuose, skirtų VRK yra, taip sakant, 'skaidrūs'. Ką ir parlamentarė pripažino, teigdama, jog galėjo būti, kai kelis parašus suraitydavo vienas šeimos narys už kitus. Nebūtų buvusi parlamentarė seime, nebūtų išmokusi visokių gudrybių - vingrybių meno. Bet yra kaip yra. Belieka tik užjausti Astutę, netekus tokio neblogo pajamų šaltinio. Su ašaromis akyse Tautiečiai prisimins tą jos frazę 'Komou Beibi'. Jausis didelis jos trūkumas seime. Ir kažin ar atsiras kita tokia parlamentarė žindanti krūtimi vaiką seimo salėje, duodama kitiems susiprasti, kokia ji darbšti, nepakeičiama seime ir 'nieotchodia ot kassy'. Ir nieko čia džiaugsmingo nėra. Nes moteriai reikės kažkaip išlaikyti Rupuliuką, keturis vaikus ir šunį, t.y. viso šešis išlaikytinius. Ir iš kokių pajamų???. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- VERSLAS ar BIZNELIS. * Vėl žydų tema. Kauno žydai tarpusavyje labai, labai pykstasi. Klausimas - kodėl? Dėl senųjų žydų kapinių tvarkymo. Dėl to kas (kuri grupuotė) bus pripažintas oficialiu tų kapinių tvarkytoju. Negi altruistais tapo, nes lyg pinigėliais čia neatsiduoda? Taigi, kaip sakoma - 'Neskubėk ir būsi pirmas'. Taigi kad atsiduoda tais pinigėliais. O jiems gudragalviai žydai labai jautrūs pinigėliams. Taigi yra numatytos subsidijos senųjų žydų kapinių tvarkymui. Na, lovys ar ėdžios ne iš didžiausių, bet dar pakenčiamas. Kai norisi valgyti, norisi pinigėlių, tada ir kaulas (dar iki galo nenugraužtas) yra maistas. O kaip dėl tos tikrosios priežiūros, to tikro darbo? Bus matyti, svarbiausia užsitikrinti apmokėjimą - pinigines įplaukas. Nors ar mėgsta žydai tokio pobūdžio darbus? Į šį klausimą kiekvienas asmeniškai atsakykime patys sau. Todėl patarimas gudragalviams žydams - Reikia juk bent imituoti darbą ! * Pasirodo reagavo žavioji Diana Korsakaitė Kainų komisijos vadovė į J.E. prezidentės pamojavimą piršteliu dėl šildymo kainų. Per savaitę sukurpė verslo (ar patobulinto biznelio) planą ir pateikė klerkams seime. Kaip viskas gražiai čia gavosi. Ir dėmesys prezidentei parodytas, ir munduras žaviosios Dianos išliko švarus (lyg) ar net dar labiau pašviesėjo ir dar priemonių (ilgalaikių - nors kas tas daugialaikis- ar šimtmetis, ar metai, ar mėnuo?) planas yra 'pagimdytas'. Ar skausmingai ar ne, bet 'pagimdytas'. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- POLITINĖS NAUJIENOS * Konservatoriai - 'dešinieji' vagys ir nusikaltėliai, bijodami liūdnų savo gaujos perspektyvų, į rinkimines batalijas, į rinkimines programas - projektus - pažadus meta (jų manymu) kozerines kortas. Kad ir vaikų mokymą plaukti (kaip mūsų sportininkai- plaukikai, kaip mūsų vagys- politikai, bet kokioje situacijoje išplaukiantys į paviršių, t.y. nenuskandinami). Kad ir naujų baseinų statybą (kuris gal nevirs į asmeninių saunų statybą? Gal). Juk skęstantis ir už šiaudo griebiasi, o tokiais jaučiasi konservatoriai (po 'sėkmingo' valdymo), todėl nori eilinį kartą išplaukti, todėl ir jaunosios kartos plaukimo mokyti pasinešę (gal iš asmeninio pavyzdžio? Ne gal, bet faktas). ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- TEISĖTVARKA - TEISĖNAIKA. * Išteisintas žemės ūkio viceministras, K.Starkevičiaus pavaduotojas, Aušrys Macijauskas, kaltintas ar tai dėl žmonos, ar tai dėl draugelio 'neskaidraus' įdarbinimo. Ir dėl brangių ir prabangių mobiliųjų tel. aparatų užpirkimo. Nes buvo surinkti įrodymai netinkamomis priemonėmis. Jis vėl pretenduoja į viceministro postą. Man tik įdomu, kodėl čia dėl viceministro priemonės įvertintos netinkamomis, o mergaitės 'ėmimo' priemonėmis Garliavoje niekas nesiskundė, vadinasi tai buvo tinkamos priemonės? Matomai. O gal skirtingos dvasios sklandė? Vienu atveju konstitucinių dvaselių atitikmenys, kitu Ūso ar pedofilinės dvasios? Čia kaip pažiūrėsi. O žiūrėti reikia kaip kad Lietuvos šventa karvė - teisėnaika kad žiūri. Ir pavyzdį imti tik iš jos... * Lygiai savaitę džiaugėsi tiek Neringa, tiek Audronė savo kandidačių į seimą įgytu imunitetu. Dabar eilinį kartą teisėnaika jį atima. Tik mane nustebino Zenono iš VRK elgesys- poelgis. Nedavė, nepardavė jų visiškam susidorojimui teisėnaikai, neleisdamas namų arešto ar kitokio užkardymo. Ką tai galėtų rekšti? Na, nesvarbu ką, bet bent ne neigiamą reikšmę gali turėti dėl tęsiamo maratono Neringos sudorojimo istorijoje. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ANTI PARALELĖS ar PRIEŠINGYBĖS. * Imunitetas atimamas ne tik Neringai ir Audronei, bet ir 'darbiečiams' - nusikaltėliams - tiek V. Uspaskich, tiek V. Vanžutaitei. Čia lyg butų politinės paralelės. O kur priešingybės? O priešingybės, jog pirmu atveju tas imunitetas atimamas iš akivaizdžiai nekaltų žmonių, bet nusikaltusių Chuntai dėl teisybės ieškojimo, kai tuo tarpu antru atveju ne itin 'skaidrų' žmonių (kad ir atlyginimai vokeliuose) ar teisybės slėpimo, bet įsiteikusių Chuntai (kad ir dėl tos gaujos balsavime 'už' naujos, akivaizdžiai korupcinės AE statybos seime). ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- KULTŪROS NAUJIENOS * Arba Gelūnas (kultūras ministras) ir Paryžius. Jis jau be penkių minučių Lietuvos ambasadorius prie UNESCO !Todėl, kaip ambasadorius tokios pasaulinės organizacijos, kaip atstovas tokios turtingos šalies kaip Lietuva, kad išlaikyti prestižą (šalies įvaizdį), norint pakelti į aukštesnį lygį, nori turėti apartamentus su vaizdu - vaizdeliu į EIFELIO bokštą. Labai suprantamas noras, bet išeinant iš šiandienos realijų (išvogto biudžeto) siūlyčiau - gal geriau nusipiešia tą Eifelio bokštą ant sienos ir įsivaizduoja, jog tai realus vaizdelis. Kaip ir Tauta mokinama gyventi Lietuvoje. Arba gyventi pagal posakį - 'Pasvajok, pasvajok ir nurimsi'. Nors? Juk pinigai metami (ir net ne tokie) - kad ir naujos AE projektams, t.y. 'otkatams'. Tai kodėl bent dalies gauti ir gerb. Galūnas negali? Juk reprezentacijai, taip sakant, šalies įvaizdžio kėlimui jie būtų skirti, furšetams ir banketams. Pasiūlymas premjerui, gal šiuo, tokiu atsakingu momentu, vogti mažiau reikia, jei jau negali nevogti? Ir ne valdininko įvaizdžiui kelti, bet šalies kultūros (jei dar tokia yra), kaip ir ambasadoriaus įvaizdžiui. P.S. Nors vyriausybė atsisakė skirti 2 mln. litų Vilniaus miesto įvaizdžiui kelti, Lietuvai pirmininkaujant ES. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- SPORTAS. * Prezidentūros susigriebta, jog bent dėl prestižo reikia susigrąžinti iš Europos čempionės - maratoninkės Žydrūnės Balčiūnaitės įteiktus (prezidentės) apdovanojimus (tiek ordiną, tiek pinigėlius). Nes Živilės kraujyje (prieš 2 metus) rasti neleidžiamų preparatų pėdsakai. Nors negalima kaltinti sportininkės už jų- neleistinų preparatų naudojimą (nes galėjo jie būti 'įsigyti' per vaistus, kurių kaip ir maisto kokybė yra, švelniai tariant, abejotina), bet yra kaip yra. Bet (bent man) keista, kodėl nereikalaujama gražinti ordinų iš apdovanotų tiek AMB, tiek šlepetinio KGB'istų taip principingai kaip iš Lietuvos sportininkės, kurios pergalėmis džiaugėsi visa Lietuva. Kodėl taip yra? Ar kad sportininkė nebuvo KGB agentė, ar kad dekagėbizacija nepadaryta? Pradedant nuo politikos ir teisėnaika nebaigiant? Matomai, pastarasis variantas (jei tiesai - šviesiai). ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ORAI ir jų PROGNOZĖ. * Nei penktą, nei šeštą val. rytelio (Lietuvos laiku) Lietuvoje nelijo !? Dangus beveik neapsiniaukęs, beveik nedebesuotas. Vėjas pietvakarių krypties. Temperatūra 'įkais' iki 15 laipsnių Celsijaus, nors realiai iki 14 laipsnių C. O ryt ji kris. Iki 13 laipsnių ('įkais'?). Rytoj vietomis ir retkarčiais (ypač naktimis) lis (kada ir kur, kaip visada, dar neišsiaiškinta). Vadinasi, ruduo tęsiai.... --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- DIENOS KLAUSIMAS ar RYTELIO MĮSLĖ. * Kodėl yra pastebimas tikras gyvenimas, ar pamatoma, jog 'karalius nuogas', tik praradus šiltnamio sąlygas, grįžtant iš iliuzijų pasaulio į realų ? Kaip kad Asta Baukutė, išgirdusi teismelio dėl leidimo kandidatuoti į seimą, susimąsčiusi pareiškė, jog nėra demokratijos Lietuvoje. Negi tik dabar tai pastebėjo? Matomai. Nes iš seimo rūmų salių (iš olimpo) tokie dalykai nepasistebi. Kažkodėl O įdomu kodėl? --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Dar kartą su nauju šeštadienio ryteliu TAUTA. Geros dienos Jums darbe ir poilsyje (pasiilsint po darbų), kaip ir geros nuotaikos bei jumoro dozės ! Pagarbiai Tautai, ne Chuntai. P.S. Atsiprašau už vėlyvą 'Labą rytelį', nes ir laidos reakcijai poilsis reikalingas. Pagarbiai mąstantiems. P.P.S. Lenkiu savo galvą prieš Letą Palmaitį, kaip ir visus mąstančius intelektualus ir Lietuvos Patriotus, kovojantiems (o ne stovintiems ir sočiai kriuksintiems po medžiu) su dabartine nusikaltėlių SISTEMA.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras