2024 m. liepos 17 d.

 

Drąsiai be kaukės L. Linkevičiaus akcentavo ilgalaikius Rusijos agresijos išprovokuotus ir palaikomus konfliktus

11
Paskelbta: 2020-12-04 07:28 Autorius: ekspertai.eu
L. Linkevičius (be kaukės). Nuotr. urm.lt


Gruodžio 3-4 dienomis laikinai einantis Lietuvos diplomatijos vadovo pareigas Linas Linkevičius dalyvauja Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) Ministrų Tarybos sesijoje. Kasmetiniame renginyje tradiciškai apžvelgiama ir įvertinama organizacijos veikla, sprendžiant pagrindinius saugumo iššūkius ESBO erdvėje.

Savo pasisakyme L. Linkevičius daugiausia dėmesio skyrė komplikuotai saugumo situacijai ESBO regione.

„Tarptautinių susitarimų ignoravimas arba selektyvus jų įgyvendinimas, skaidrumo ir nuspėjamumo stoka saugumo srityje daro mūsų regioną vis labiau pažeidžiamu“, - pasakė ministras.

L. Linkevičius ypač akcentavo ilgalaikius Rusijos agresijos išprovokuotus ir palaikomus konfliktus – Rytų Ukrainos okupacija, nelegaliai aneksuotas Krymo pusiasalis, įšaldyti konfliktai Sakartvele ir Kalnų Karabache.

Politikas atkreipė dėmesį į blogėjančią žmogaus teisių padėtį konfliktų teritorijose ir ragino Rusiją įsitraukti į konstruktyvų konfliktų sprendimą.

L. Linkevičius taip pat kvietė tarptautinę bendruomenę aktyviau reaguoti į politinę krizę Baltarusijoje – daryti spaudimą Baltarusijos de facto vadovybei ir reikalauti atsakomybės už sisteminius žmogaus teisių pažeidimus, padėti Baltarusijos pilietinei visuomenei ir režimo represijų aukoms.

Ukrainos iniciatyva surengtoje diskusijoje besitęsiančios Krymo okupacijos tema ministras pabrėžė būtinybę šį klausimą išlaikyti tarptautinės bendruomenės akiratyje.

„Tvirtai remiame Ukrainos suverenumą, pastangas siekti tvaraus politinio konflikto sprendimo. Tarptautinės Krymo platformos sukūrimas – dar vienas tokių nuoseklių pastangų pavyzdys“, - atskleidė L. Linkevičius.

Lietuvos diplomatijos vadovas tikisi, kad Platforma konsoliduos tarptautinį atsaką į Krymo okupaciją, sustiprins spaudimą Rusijai.

Ministras pakvietė dalyvaujančias valstybes laikytis ESBO ir kitų tarptautinių įsipareigojimų, nes tai - vienintelis saugesnio pasaulio garantas.

Šaltinis: urm.lt

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
11. Vytas
(2020-12-06 21:38:52)
(62.80.225.75) Parašė:

Kas liečia platformą apskritai. Manau,kad ji, platforma, galutinai išslydo L.Linkevičiui ne tik iš po kojų , bet ir iš galvos. Iki paskutinės dienos rodo savo energiją. Toks specialistas ir va tai tau - atstumtas nuo valdžios lovio.O juk galėjo konservatoriai jį "nusisamdyti". Manau, nebūtų atsisakęs.10. SS
(2020-12-06 11:22:16)
(78.63.162.242) Parašė:

Šitas kovotojas su Rusijos agresija tikriausiai jau inicijavo humanitarinę pagalbą Kalnų Karabachui?9. SS
(2020-12-05 23:05:57)
(78.63.162.242) Parašė:

>>>1. Pikasas Jau kam, kam, o lietuviams tai reikėtų patylėti apie okupacijas. Prisiminkim kokio dydžio buvo LDK, kokia kalba buvo vartojama. O jau pradedant XX amžiumi ir vėliau, tai Linkevičius turėtų pasirodyti geresniu mokiniu. Beveik visa Europa skendo kraujuje. Atėję į valdžią bolševikai iš Rusijos Imperijos prikepė tokių valstybių, kurių iki revoliucijos net nebuvo - Latvija, Estija, Baltarusija, Ukraina... Galėtų Linukas įvardint pagrindinį konfliktuotoją - JAV. Štai indėnų žudikai tai pakariavo.8. 7 - tam
(2020-12-04 23:28:35)
(78.58.110.126) Parašė:

taip, tiesa.7. Romas > 6. Vytas
(2020-12-04 22:53:37)
(77.111.246.40) Parašė:

Asmeniskai mane mazai domina Ukrainos problemos, nors pripazistu, kad Ukraina neturi jokiu teisiu i Kryma. Apie kazkokias, salyginas teises dar galetu kalbeti Turkija, nors visa tai yra nesamone. Istiesu - kaip ir kur gyventi, sprendzia tik patys Krymo zmones. Siuo metu, Krymo zmones nenori girdeti apie jokia Ukraina. Kaip bus ateityje, gal pamatys musu anukai ar proanukai, nors as labai abejoju. Kas link Karaliauciaus - butu labai idomu isgirsti, kokia gi teise i Karaliauciu turi Lietuva. Ta teise galetu dar kazkaip reiksti Vokietija, bet dar pries 45-50(nepamenu tiksliai kada) Vokietija atsisake bet kokiu pretenziju ir pasirase su TSRS sutarti, TSRS naudai. Karaliaucius niekada nebuvo Lietuvos sudetyje. Karaliauciu Lietuva galejo gauti "dovanu" is Stalino, bet atsisake. Kaip sakoma - saukstai po pietu.6. Vytas
(2020-12-04 22:23:30)
(62.80.225.75) Parašė:

Manau, kad Ukraina į Krymą turi ne daugiau teisių, nei Lietuva į Kaliningrado sritį ar į Lenkijai kadaise didžiųjų valstybių nuo Lietuvos atplėštus ir Lenkijai atiduotus Seinus. Į pastaruosius ar dalį Kaliningrado srities lietuviai gali reikšti net didesnes pretenzijas, nes tai kadaise buvo Lietuvos teritorijos. O Krymas Ukrainai buvo PERDUOTAS dėl "patogesnio" administravimo žinomo N.Chruščiovo, ukrainiečio pagal tautybę, iniciatyva. Tokios tokelės.5. > piiiiiieeekaso
(2020-12-04 20:32:38)
(78.63.229.198) Parašė:

Zinai, pries mirti, be maldos, paprasyciau ispirt i nuoga uzpakali tavo linkeviciui ir ne tik jam...4. Romas
(2020-12-04 15:04:59)
(77.111.246.37) Parašė:

Svarstyti Linkiaviciaus pasisakymus yra neproduktyvu ir gan kvaila. Pirma - NATO jau gan seniai yra silpnas ir beprasmiskas junginys. Tsakant - tuscias pinigu svaistymas, palaikant amerikonu karine pramone, tuo tarpu ir ju ekonomika. Antra - Nepamenu ne vienos, protingos ir logiskos Linkeviciaus tezes. Galima kliedeti kiek tik sirdis geidzia, bet jeigu Gamta proto nedave, tai tu nors persiplesk, nieko protingo neisstenesi.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras