2024 m. liepos 15 d.

 

Du 3.5 milijono litų vertės adaptuoti renginiai - vienas didžiausių iššūkių Vilniaus istorijoje

Paskelbta: 2009-10-03 11:50 Autorius: ekspertai.eu

„Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS), savo intensyvią veiklą pradėjusi dar 2006 metais, išskirtinius Lietuvos kultūrai ir istorijai - 2009 metus - kviečia pasitikti Vilniuje. Apie tai specialioje spaudos konferencijoje 2008 spalio 8 dieną pasakojo Kultūros viceministras Gintaras Sodeika, Vilniaus meras Juozas Imbrasas, VEKS direktorė Elona Bajorinienė, naujametinių projektų organizatoriai - VŠĮ „Pro arte“ direktorius Dainius Gudaitis ir VŠĮ „Efektus eventus“ direktorė Giedrė Žemaitienė.

Kultūros viceministras Gintaras Sodeika teigė, jog Tūkstantmečio minėjimas ir projektas VEKS - tai „reiškiniai, kurie gali pakelti virš buities“. Jis pažymėjo, kad Europos komisija didžiai vertina projektą. Kultūros viceministras sakė, jog projektas turėtų sustiprinti visų mūsų dvasią. Jis tiki programa ir linki jai sėkmės.

Spaudos konferencijos organizatoriai kvietė visus būti pakylėtais. Vilniaus meras Juozas Imbrasas teigė, kad tokios datos kaip Lietuvos tūkstantmečio datos minėjimai, daugiausia būna tik vieną kartą per tūkstantį metų, todėl prašė žurnalistų kuo išsamiau nušviesti būsimus renginius ir kuo detaliau perteikti visuomenės nuomonę. Taip pat meras pažymėjo, jog nereikia matyti vien juoda, nors, pažymėjo vėliau, ir juoda reikia pastebėti. „Pabandysiu praskleisti paslapties šydą“, - sakė VEKS direktorė, ir glaustai papasakojo apie tai, kas miestiečių lauks paskutinę metų dieną nuo 11 val. vakaro. VEKS spaudos konferencijose visuomet teigiama, kad jų organizuojama šventė yra skirta ne tik vilniečiams, bet ir visos Lietuvos gyventojams. Pačio geriausio pasaulyje šviesų režisieriaus Gerto Hofo kuriama garso ir šviesos misterija – tai, kaip dažniausiai ir būna VEKS programoje, specialiai Vilniuj ir Lietuvai skiriamas renginys. Stulbinanti šviesos spektaklio detalė – nuo Vilniaus sklindantys šviesos spinduliai bus matomi net 60 kilometru spinduliu, o svarbiausia - visa tai bus galima regėti iš kosmoso. G.Hofas jau antrą kartą Lietuvoje ir dovanoja šventę vilniečiams ir miesto svečiams: pernai rudenį menininkas išpildė šviesų šou „Vilniaus vartų“ atidarymo proga. Modernaus muzikos, naujųjų technologijų ir šokio projekto „@hofman_Spragtukas“ organizatorius Dainius Gudaitis papasakojo, jog renginys logiškai apjungs abu Neries krantus, senąjį ir naująjį Vilnių. Taip pat bus galimybė parodyti atlikėjus už stiklo. Renginiui specialiai užsakytas, 6 kartus galingesnis už esamus Lietuvoje, projektorius, bus specialiai atvežtas iš JAV. Šis projektas buvo parengtas ir parodytas pagal bendrovės „Omnitel“ užsakymą, o miestiečiai pamatys adaptuotą jo variantą. Po spaudos konferencijos organizatorių pasakojimų, žurnalistai, deja, mažiau klausinėjo apie meną ir kultūrą, o daugiausia klausimus uždavinėjo apie pinigus ir techninius dalykus. Į klausimą, ar tuo šventė ir baigsis, ar nieko nebus kita dieną, VEKS direktorė atsakė, jog „visi žino kaip žmonės jaučiasi sausio pirmąją“. Todėl greičiausiai jokių renginių nebus ir tuo viskas baigsis. “Šis renginys – vienas didžiausių iššūkių Vilniaus istorijoje“, - spaudos konferencijos pabaigoje teigė Elona Bajorinienė, kalbėdama apie 3.5 milijono litų įkainuotus, valandos trukmės šventinius renginius.  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras