2024 m. birželio 14 d.

 

D. Valys didžiuojasi tarptautiniais prokuratūros laimėjimais, D. Grybauskaitė neturi ką apie tai pasakyti

17
Paskelbta: 2014-03-18 15:47 Autorius: Rasa Kalinauskaitė | ekspertai.eu
„Ma­ne va­ro į prie­kį no­ras ne­pa­ves­ti ma­ne pa­sky­ru­sio as­mens“, – prieš metus, artėjant šv. Velykoms, prisipažino D. Valys
„Ma­ne va­ro į prie­kį no­ras ne­pa­ves­ti ma­ne pa­sky­ru­sio as­mens“, – prieš metus, artėjant šv. Velykoms, prisipažino D. Valys

Nekreipdamas dėmesio į tarptautinį protestą, generalinis prokuroras Darius Valys pasirašė įsakymą, kuriuo Chadižat ir Maliko Gatajevų persekiojimo bylai vadovavusią prokurorę Nomedą Oškutytę-Urbonavičienę 5 metų kadencijai paskyrė vadovauti Kauno apylinkės prokuratūrai.

Ta proga Generalinė prokuratūra savo tinklalapyje paskelbė lietuvių literatūroje nepelnytai primiršto panegirikos žanro kūrinį, kuriame visuomenei pristatė įspūdingą N. Oškutytės-Urbonavičienės portretą:

Vyriausiosios  justicijos patarėjos kvalifikacinį rangą turinti prokurorė organizuoja, vadovauja bei pati atlieka itin sudėtingus, rezonansinius, didelės aprėpties ikiteisminius tyrimus. Tai tyrimai, kurių metu buvo išaiškinti įvairūs korupciniai, nusikalstamų susivienijimų organizuoti nusikaltimai, susiję su narkotinių medžiagų dideliais kiekiais gabenimu, tyčiniais nužudymais bei pasikėsinimais nužudyti. Išskirtinį N. Urbonavičienės profesionalumą patvirtinantis faktas – per penkerius paskutiniuosius darbo metus išteisinamieji nuosprendžiai priimti tik 2 bylose, kurie buvo apskųsti apeliacinės instancijos teismui, todėl šios prokurorės perduotos teismui baudžiamosios bylos vertinamos kaip labai reikšmingos nusikalstamų procesų kontrolei bei teismų praktikos formavimuisi.
Už nepriekaištingą tarnybą ir profesionalumą prokurorė yra ne kartą skatinta padėkomis bei apdovanojimais. Kolegų pripažinimą liudija 2013 metais prokurorės N. Urbonavičienės laimėtas įvertinimas ,,Metų prokuroro“ rinkimuose.

Literatūros tyrinėtojų teigimu, šį meistriškais potėpiais prokuratūros specialistų nutapytą prokurorės atvaizdą galima drąsiai lyginti su Vytauto Didžiojo vaizdavimu 1523 m. išleistoje vieno pirmųjų LDK poetų, lotynų kalba rašiusio humanisto Mikalojaus Husoviano „Giesmėje apie stumbrą”.

Kaip ir dera panegirikos žanro kūriniams, jo autoriai patyrusia ranka atmetė visas detales, galinčias aptemdyti šviesų prokurorės portretą. Todėl liko nepaminėtos kelios smulkmenos, pvz.: Deniso Volovskij ir kitų Gatajevų augintinių liudijimai apie tai, kaip šios prokurorės vadovaujamų VSD pareigūnų grupė prievartavo juos duoti parodymus prieš įtėvius; teismo pripažintas faktas, kad tos pačios prokurorės prašymu buvo neteisėtai pratęstas Gatajevų suėmimo terminas; Klaipėdos apygardos teismo įtarimas apie galimai melagingus pagrindinės prokuratūros liudytojos parodymus; beprecedentis nutikimas, kai Suomija suteikė Gatajevams politinį prieglobstį nuo persekiojimo Lietuvoje.

Tai, kad D. Valys palaimino išskirtinai šviesiais tonais nutapytos N. Oškutytės-Urbonavičienės karjerą, reiškia viena: jis yra patenkintas tuo, kaip ši prokurorė vadovavo rezonansinei Gatajevų bylai.

Tuo metu D. Valio globėja ir įkvėpėja prezidentė Dalia Grybauskaitė tarptautiniais Lietuvos teisėsaugos pasiekimais didžiuojasi kiek kukliau.

Bandydami sužinoti, ką šalies vadovė galvoja apie Gatajevų bylą, ekspertai.eu kovo 10 d. kreipėsi į ją tokiu laišku:

Iki šiol nė viena atsakinga Lietuvos institucija niekaip nepakomentavo fakto, kad Suomija suteikė Lietuvos Valstybės saugumo departamento ir prokuratūros persekiotiems Chadižat ir Malikui Gatajevams, kuriuos pasaulis žino kaip Grozno angelus, politinį prieglobstį. Generalinė prokuratūra teigia negalinti pateikti jokio komentaro, nes neturinti oficialių duomenų.

Siunčiame Jums Ch. ir M. Gatajevų laiško, kuriame jie pasidalina įrodymais, kad Suomija jiems iš tiesų suteikė politinį prieglobstį nuo Lietuvos valdžios persekiojimo, vertimą, ir būtume dėkingi už atsakymą į šį klausimą:

Kaip vertinate Lietuvos prokuratūros ir Valstybės saugumo departamento darbą rezonansinėje Gatajevų byloje, turint omenyje faktą, kad Suomija, išnagrinėjusi teismuose šios bylos aplinkybes, atsisakė išduoti Chadižat ir Maliką Gatajevus Lietuvai ir suteikė jiems politinį prieglobstį?

Prezidentės atsakymas atrodo taip:

Daugiau apie Gatajevų bylą rasite čia.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
17. Ona
(2014-03-19 11:36:36)
(82.140.159.87) Parašė:

manau, kad remeju parasai del Grybauskaites kandidatavimo yra muilo burbulas, arba zmones neskiria grudu nuo pelu. Jei Grybauskaite liktu antrai kadencijai, tai Lietuveles zmones butu daugiau suskaldyti, ibauginti policijos ir Grybauskaites skirti instituciju vadovai butu toliau jos tampomi.Valys nekompententinga butybe, bet sugebejo provincija iskeisti i didmiesti.16. Liepa-Spiečiui
(2014-03-19 07:24:12)
(88.216.7.252) Parašė:

Būkime sąžiningi patys sau : dėl visokių nesėkmių Lietuvoje kalti mes patys.// Juk medikai nepailsdami kartoja, kad per nešvarias rankas plinta net 80 proc. infekcinių ligų... Tad jas reikia plaut visada - ir prieš, ir per ir po...// Ypač reikia dezinfekuotis galūnes per visokias rinkimines kampanijas- niekada negali žinoti, kokį užkratą pasigausi nuo tų kandidatų, kurie labai labai "myli" liaudį... // Skiepytis, skiepytis ir dar kartą skiepytis !!!!! ... ;)15. Beta
(2014-03-19 07:09:08)
(87.247.121.215) Parašė:

Juozapas: „Dvaro freilinai“. :) . Aina sau, kaip gerai pasakyta apie konservus, ypač apie jų frakciją Seime. Tik, vienas neatitikmuo- anie visi žemakilmiai. Bet... koks dvaras, tokie freilinai.14. Nr.11
(2014-03-18 22:54:06)
(88.216.7.252) Parašė:

...spiečius atsiranda tada, kai kas nors ima ir susispiečia... ;)13. Juozapas--Liepai
(2014-03-18 21:47:04)
(84.15.185.75) Parašė:

Versija rimta. Verta išrutulioti plačiau. Yra du variantai -arba Monarxei pritrūko kaspinėlių Keliaraiščio ordinams( antkakliams?:)) ant ištikimųjų kaklų kabinti ir būdama genetinškai tyra komunistė tiesiog negalėjo atsispirti įgimtam potraukiui vogti. Arba, kaip sakoma dainuškoje čia arija iš operos "Nieks kits čia nekalts, mergužėle tu pati". Na, kaip čia delikačiau išsireiškus: "Trali-Vali" ir pasigavo... Infekciją. Užsikrėtė. Gal nuo be-Valio? O gal... nuo Tėtės. Kad ir MonarXė bet kai sutinka Tėtę, neatsilaiko prieš jo Xarizmos jėgą. Oi, ne -neskubėkite daryti išvadų skubotų. MonarXė ir Tėtė, ne tai ne incestas. Tiesiog net ir patriaXai kakoja. ...Vat pataikė rankelę pabučiuoti, kai Tėtė iš būdelės po reikalo išeidinėjo. O rankelė tai neplauta buvo!12. Liepa-Spiečiui
(2014-03-18 21:33:22)
(88.216.7.252) Parašė:

...jo-oooo... kol nevėlu pradėsiu graužt česnakus,nes visai netrokštu "apsikirmėlint", atsiprašant.. :)// Juozapai, Jūs mažumėlę apsipažinot: kadangi aš pusiau savo šeimos"daktarka", tai drįstu teigti, kad bendrieji simptomai byloja, jog pacientas Nr.5 yra ne šiaip askaridė, o visas Soliteris, kad jį kur Perkūnas nutrenktų!.. Tas Soliteris dar liaudyje vadinamas kaspinuočiu. Tai baisiai rimta diagnozė, nes paprastai kaspinuočiai per savo gyvenimo ciklą – nuo kiaušinio iki kirmino – pakeičia net kelis tarpinius šeimininkus.., // Įdomu, ar mūsų sutiktasis egzempliorius susivokia, kas dabar jo tikrasis šeimininkas? // Beje, ar Jums neatrodo keistas sutapimas, kad Monarxė visai neseniai lankėsi Vilniaus Žvėryno infektologinėje ligoninėje - visa LT spauda mirgėjo nuo foto ir grasinimų gerbiamam ministrui Andrukaičiui?.. // Už ką, galvoju dabar..? Kas, pasak patriarxo, galėtų paneigti, kad iš ligoninės laboratorijos po garsių asmenų vizito nedingo kas nors...rimto ??? ... :)*11. Klausimėlis
(2014-03-18 20:25:26)
(188.69.210.4) Parašė:

O tas spiečius - kas?10. Jonas Juozapui
(2014-03-18 20:19:26)
(82.26.126.255) Parašė:

Ačiū už Jūsų puikų komentarą, senokai tokio taiklaus atsakymo nesu skaitęs. Daug juoko buvo.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras