2023 m. kovo 24 d.
 

 

Ekshumuojamas Palestinos lyderis Jesiras Arafatas

5
Paskelbta: 2012-11-25 15:24 Autorius: BBC | The Herald | ekspertai.eu inf.
Jesiras Arafatas. Nuotr. wikipedia.org.
Jesiras Arafatas. Nuotr. wikipedia.org.

Šių metų rugpjūtį Prancūzijos prokurorams pradėjus tyrimą dėl nužudymo, antradienį, lapkričio 27 dieną, ketinama ekshumuoti Palestinos lyderio Jesiro Arafato palaikus, siekiant išsiaiškinti jo mirties priežastį.

Tyrimas pradėtas po to, kai dokumentinį filmą kūrusios Al Jazeera televizijos komandos pasamdyti Šveicarijos ekspertai iš Lozanos universiteto Radiacinės fizikos instituto surado radioaktyvaus polonio-210 ant Arafatui priklausiusių asmeninių daiktų, įskaitant jo galvos apdangalą.

Pasak mokslininkų, kai kuriais atvejais aptikto polonio lygis dešimt kartų viršijo kontrolinių subjektų lygį ir negalėjo ant tiriamų objektų patekti iš aplinkos.

Ekshumavus Arafato palaikus iš Ramaloje, Vakarų Krante, esančio jo mauzoliejaus, Prancūzijos, Šveicarijos ir Rusijos mokslininkai paims mėginius, kuriuose bus ieškoma polonio-210 ir kitų nuodingų medžiagų. Arafato palaikai bus perlaidoti tą pačią dieną su derama karine pagarba.

Jesiras Arafatas, 35 metus vadovavęs Palestinos išsivadavimo organizacijai ir 1996 metais tapęs Palestinos autonomijos prezidentu, sunegalavo 2004 metų spalio mėnesį savo namuose. Praėjus dviems savaitėms, jis buvo nugabentas į prancūzų karinę ligoninę, kurioje mirė 2004 metų lapkričio 11 dieną, sulaukęs 75 metų. Oficiali mirties priežastis – ūmus hemoraginis insultas (t.y. kraujo išsiliejimas į smegenis), nors daugelis palestiniečių įsitikinę, kad Arafatas buvo nunuodytas Izraelio.

Pasak mokslininkų, net ir ištyrus naujus mėginius nėra garantijos, kad bus gauta naujos informacijos, leisiančios naujai įvertinti Arafato mirties aplinkybes. Viena vertus, žinoma, jog polonis-210 greitai ỹra; kita vertus, mokslininkai nesutaria dėl to, ar paimti mėginiai bus pakankami norint gauti reikiamus rezultatus.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
5. Marta
(2012-11-26 01:43:43)
(84.15.185.131) Parašė:

Kai buvo panašiu laiku nunuodytas Litvinenko, berezovskis gvoltu šaukė, kad tai Putino darbas. O šis nunuodijimas liudija kad greičiausiai Litvinenko našlė teisi. Iš delfio: "A.Litvinenkai sukėlė įtarimą tie susitikimai, kuriuose jis dalyvavo prieš pat mirtį. "Štai tie du susitikimai lapkričio 1 dieną, kurie dabar plačiai aptarinėjami, jam ir buvo keisti. Būtent keisti, nes susitikimas su Mario (Scaramella (Italijos verslininku Marijumi Skaramela) buvo visiškai nepaaiškinamas. Saša sakė, kad Mario elgėsi keistai, buvo labai nervingas, kažkoks neramus", - sakė M.Litvinenko. "Antrasis susitikimas, kur buvo (Andrejus) Lugovojus ir (Dmitrijus) Kovtunas, iš pradžių kėlė įtarimą, bet paskui jis mėgino atsikratyti šių įtarimų, nežinau kodėl. Mėgino surasti kokį nors paaiškinimą", - pasakoja ji. A.Lugovojus ir D.Kovtunas kreipėsi į A.Litvinenką, prašydami pakonsultuoti, nes norėjo užmegzti verslo santykius Anglijoje. "Buvo vienas Sašos sakinys, kad su Lugovojumi pasirodė žmogus, kuris jam labai nepatiko. Aš negaliu tiksliai pasakyti, apie ką buvo kalbama, bet Saša taip pasakė", - sakė M.Litvinenko. Ji neabejoja, jog nusikaltime yra Rusijos "pėdsakas", ir teigia, kad jos vyras nepradėjo jokio verslo, kuris galėjo išprovokuoti tokį nužudymą. "Šiaip ar taip, polonis negali būti eilinė nunuodijimo priemonė. Jis pažymėtas žyma "made by state" ("padaryta valstybės")", - teigia ji. Našlė mano, kad visiems pirmasis taikinys yra Rusijos politinis emigrantas Borisas Berezovskis ir Čečėnijos separatistų atstovas Achmedas Zakajevas." Koks tikslas būtų Putino saugumui nuodyti Palestinos lyderį? O štai Berezovskiui apkaltint prieš pasaulį savo priešą Putiną nunuodijus Litvinenko, buvo geras keršto planas.4. vytautas
(2012-11-25 18:27:33)
(76.214.1.82) Parašė:

pries gera savaite t.y.priespaskutini siuolaikini kariniizraelio teroristini smurta,palestinos politiniam vadovui is hamas irgi pavyko iforminti kazkokias taikos ir ramybes sutartis.ir is karto buvo lektuvo raketos sunaikintas kaip ir Dudajevas cecenijoje.taigi "No Peace","No Love".tokia realybe.3. jokubas
(2012-11-25 18:18:28)
(76.214.1.82) Parašė:

taip ir tikrai taip ir vel zydai.ir taip bus iki ateinant Viespaciui Kristui.2. nepainiokit...
(2012-11-25 18:11:15)
(188.69.224.3) Parašė:

nepainiokit žydų su iškrypėliais sionistais... JAV ir Izraelio sionistams ir jų valdomai karo pramonei reikalinga nesantaika ir karai... todėl jie nuolat ir kursto karus... Kai tik pakvimpa paliaubomis ir galima taika, tuo atsiranda priežasčių, kodėl nutraukti tI kas pasiekta... Arafatas buvo beveik pasiekęs taiką... Bet staiga ėmė ir numirė...1. siaubas
(2012-11-25 17:17:37)
(62.212.207.11) Parašė:

ir vel zydai.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras