2024 m. balandžio 19 d.

 

Ekspertai.eu atsiprašė policijos, kad kreipiasi ne į Generalinę prokuratūrą

12
Paskelbta: 2013-02-14 11:10 Autorius: ekspertai.eu
Ekspertai.eu policijai prisipažino, kad dėl nusikaltimų kreiptis į prokuratūrą nemato nė menkiausios prasmės, nes šiuo metu prokuratūros, kuriai vadovauja ištikimas prezidentės statytinis Darius Valys, misija yra ne ginti viešąjį interesą, ne gaudyti moke
Ekspertai.eu policijai prisipažino, kad dėl nusikaltimų kreiptis į prokuratūrą nemato nė menkiausios prasmės, nes šiuo metu prokuratūros, kuriai vadovauja ištikimas prezidentės statytinis Darius Valys, misija yra ne ginti viešąjį interesą, ne gaudyti moke

Ekspertai.eu kreipėsi į Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato viršininką Arūną Paulauską prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi viršijant įgaliojimus, padarant didelę materialinę žalą ir iššvaistant didelės vertės pinigines lėšas.

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), įvertinusi bendrovės "Visagino atominė elektrinė" (VAE) praėjusiais metais vykdytą viešųjų ryšių paslaugų pirkimą, nustatė, kad vykdant pirkimą ir pirkimo sutartį buvo padaryti Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimai, turėję įtakos pirkimo rezultatams.

Todėl sutartis su bendrove „Viešųjų ryšių partneriai“ turėtų būti nutraukta.

Nustatyta, kad perkančioji organizacija negalėjo šio pirkimo vykdyti kaip supaprastinto, nes nebuvo komunalinio sektoriaus perkančioji organizacija, vykdanti veiklą energetikos srityje, o pirkimo vertė smarkiai viršijo tarptautinio pirkimo vertės ribas, nustatytas klasikiniam sektoriui.

Be to, VPT nustatė, kad VAE, neatlikdama naujo viešojo pirkimo procedūrų, paslaugos tiekėjui sumokėjo daugiau nei 4,3 milijono litų (su PVM), nors sutarties vertė, kaip nurodyta pirkimo sąlygose, negalėjo viršyti 1,45 milijono litų (su PVM). (VPT pranešimą rasite ČIA.)

"Iš aukščiau išdėstytų faktinių aplinkybių akivaizdu, kad yra nustatytas piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi viršijant įgaliojimus, padarant didelę materialinę žalą ir didelės vertės piniginių lėšų iššvaistymas, todėl prašome pradėti ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamų veikų, numatytų LR BK 228 str. 2 d. ir 184 str. 2 d. padarymo", - sakome ekspertai.eu pranešime policijai.

Tuo pačiu ekspertai.eu atsiprašė, kad šiuo klausimu kreipiasi ne į Generalinę prokuratūrą, kas būtų elementaru ir suprantama teisinėje valstybėje, o į policijos komisariatą.

"Prisiminkime iškalbingą pavyzdį - juk net ir daugiamilijoninę "Lietuvos" kino teatro sunaikinimo aferą Generalinė prokuratūra atidavė tirti eiliniam Vilniaus m. VPK 1-ajam Policijos komisariatui, įsikūrusiam prie Kalvarijų turgaus. Nors, kaip gerai žinote, šio komisariato tyrėjai tiria šiek tiek kitokio pobūdžio nusikaltimus, tarp jų ir tokius kaip piniginės vagystė iš kišenės, vištos nugvelbimas iš prekeivio turguje, neteisėtas dešros pasisavinimas ir pan.", - teigiama ekspertai.eu pranešime.  - "Todėl taupydami laiką mes iš karto kreipiamės į policininkus, o ne į prokurorus."

Toliau ekspertai.eu pareiškime sakoma:

"Taip pat atvirai Jums prisipažinsime, kad kreiptis į prokuratūrą nematome nė menkiausios prasmės, nes šiuo metu minėtos įstaigos, kuriai vadovauja ištikimas prezidentės statytinis Darius Valys, misija yra ne ginti viešąjį interesą, ne gaudyti mokesčių mokėtojų pinigus švaistančius sukčius, o atvirkščiai - visomis išgalėmis neigti nusikaltimų faktus ir naikinti įkalčius.

Mes taip pat puikiai suprantame ir žinome, kad joks ikiteisminis tyrimas nėra pradedamas be prokuratūros palaiminimo. Kreipiamės į Jus tik dėl to, kad viliamės, jog Jums, puikiai žinantiems didžiosios policijos dalies sunkią materialinę padėtį, pavyks įtikinti prokurorus atkreipti dėmesį į šį milijonų švaistymą.

Taip pat informuojame, kad į prokuratūrą mes jau kurį laiką nesikreipiame iš principo, tuo turbūt pažeisdami galiojančius LR įstatymus - juk žinodami apie vykdomas ar įvykdytas sunkias nusikalstamas veikas ir nepranešdami teisėsaugai, mes, jų vertinimu, turbūt turėtume tapti nusikaltimų bendrininkais.

Nepykite, kad visa tai dėstome Jums taip atvirai, nors tuo pat metu neabejojame, kad Jūs – policininkai - apie valstybinės mafijos nurodymus uoliai vykdančios prokuratūros nusikaltimus žinote kur kas daugiau, negu paprasti piliečiai.

Tačiau iš pagarbos Jums, suprasdami, kad švaistomos valstybės biudžeto lėšos, ir tai viena priežasčių, kodėl Jūs esate skurdžiai išlaikomi, vis dėlto informuojame policiją apie šią konkrečią milijoninę aferėlę. Kaip sako liaudies išmintis, lašas po lašo ir betoną į miltus paverčia. Sėkmės Jums ir laukiame atsakymo apie Jūsų sprendimą, kurį Jums ir padiktuos prokuratūros specialistai."

Jei ikiteisminis tyrimas dėl minėtų nusikalstamų veikų jau pradėtas, ekspertai.eu prašo policijos į šį pareiškimą nekreipti dėmesio.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
12. Lietuva valdo
(2013-02-19 21:44:18)
(173.254.216.66) Parašė:

Bolševikai11. Benas
(2013-02-18 14:46:31)
(78.62.185.144) Parašė:

Jus man pasakykite ar gali kas nors investuoti i tokia Valstybe kaip Lietuva?10. Šmikinių, Agurkinių, Daktarų konkurentai
(2013-02-18 02:13:55)
(78.62.188.236) Parašė:

Banditai baltais kalnieriais9. Steponas
(2013-02-15 21:17:04)
(87.247.89.155) Parašė:

Tai pats didžiausias kada nors viešai paskelbtas Prokuratūros ir Generalinį prokurorą pasirinkusios Prezidentės pažeminimas. Labai apgailestaudamas turiu pripažinti, kad šis pažeminimas, netgi paniekinimas, yra teisingas. Sveikinu visus Lietuvos piliečius su Vasario 16 - ąja. Garbingų darbų ir Savigarbos pojūčio, Teisingų sprendimų ir Tiesos viršenybės visur ir visada. Sąžinė vis vien atsibus iš letargo miego. Net ir Generaliniam prokurorui. Net ir Prezidentei. Tikiu tuo.8. Juozas
(2013-02-15 10:23:55)
(84.46.249.77) Parašė:

pagal Mikalda pasaulis arteja prie pabaigos, nes atviri ir nebaudziami iskrypeliu klanai kartu su politikais uzima visa valstybe, o tam pasipriesinti nebera kam. Blogis prasideda nuo gerosios Europos, JAV , paskaitykite knyga "Veidm.ainiu sala"7. siulau Ekspertam
(2013-02-15 00:32:27)
(216.243.58.198) Parašė:

gerais straipsniais parupint užsienio kolegas ,manau susidometu ir nepriklausomi žurnalistai daugiau išknistu visu dvasios ubagu darbus,aferas ,tik viešumu mes juos iveiksim.6. A.Karčiauskas:reikia siekti renkamų pareigūnų
(2013-02-14 20:43:03)
(88.222.189.60) Parašė:

Turime siekti renkamų ivarių lygių teisėjų, renkamų gen. prokuroro ir apyg. prokurorų , renkamų šerifų ir t.t Prezidentūra, Seimas,Vyriausybė ir Ko yra uzurpavusios visas Suvereno teises... Kol kas to nesiekai nei visuomenininkų daugumą, nei DK - tai liūdina...Buvusio Seimo geriečiai irgi bijojo Suvereno, nes siekė tik Seime renkamo YAPTINGOJO PROKURORO... NET NVO žmonės bijo reikalauiti, kad seimūnai ir sav. politikai būtų apriboti dviem kadencijomis...5. pagirtina
(2013-02-14 16:13:51)
(80.239.242.111) Parašė:

Velniškai teisingas poelgis. :)Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras