2024 m. kovo 1 d. 

EKSPERTAI.EU pasiaiškino žurnalistų etikos inspektorei

Paskelbta: 2011-12-15 20:24 Autorius: ekspertai.eu
EKSPERTAI.EUEKSPERTAI.EU sulaukė laiško iš žurnalistų etikos inspektorės. Laiške sakoma, kad EKSPERTAI.EU internetiniame tinklapyje "buvo paskelbta publikacija "Už D. Kedžio palaikų nuotraukos išspausdinimą LL redaktoriui skirta 4 tūkst. litų bauda", kurioje atskleidžiami nepilnamečio asmens duomenys. Rašte žurnalistų etikos inspektorė Zita Zamžickienė prašo imtis priemonių, kad kuo skubiau būtų pašalinti paskelbti nepilnamečio asmens duomenys ir kad ateityje įstatymo nuostatos nebūtų pažeidžiamos. Su visu žurnalistų etikos inspektorės laišku galima susipažinti ČIA. EKSPERTAI.EU iš karto sureagavo į šį prašymą, ėmėsi skubių priemonių bei pateikė atsakymą žurnalistų etikos inspektorei. Jį visą ir skelbiame: "Su dideliu susirūpinimu ir giliu dėmesiu perskaitėme jūsų raštą, nuosekliai išanalizavome ir nedelsiant reagavome, uždrausdami šį straipsnį skaityti asmenims neturintiems 18 metų, bei rekomenduodami jo neskaityti silpnų nervų žmonėms. Informuojame, kad EKSPERTAI.EU bandė pašalinti visus nepilnamečio asmens duomenis. Tačiau kilo keblumų, nes neradome jokių atskleistų nepilnamečio asmens duomenų, jokio dokumento ar jo numerio, adreso ar su juo susijusios įstaigos (kurią jis lanko, lankė) pavadinimo, išskyrus mergaitės netikslų amžių ir, amžiną atilsį, mergaitės mamos bei tėvo pavardę, kurie žinomi ir minimi Lietuvoje jau keletą metų ir kurie nėra jokie įslaptinti asmenys ar liudininkai. Tuo tarpu, net  fiziškai negalime žinoti nei mergaitės gyvenamosios vietos adreso, nei  jos tėvo telefono numerio. Esame tik girdėję, kad jie yra išvykę iš Lietuvos. Koks tolimesnis mergaitės likimas, mums nėra žinoma. EKSPERTAI.EU, turbūt kaip ir jūs, stebisi, kad teisėsaugai nerūpi skelbtos profesionalų išvados apie mergaitės būklę. Sunku suvokti priežastis, kodėl teisėsauga visai netyrė čia minimo atvejo. Pažymime, kad Lietuvos  žiniasklaidos lyderiai atskleidžia visą minėtą informaciją dažnoje savo publikacijoje. Beveik kiekviename jų straipsnyje galima rasti informacijos kur gyvena, pavyzdžiui, kad ir velionio D. Kedžio dukra ir jos globėjai. Atkreipiame dėmesį, kad EKSPERTAI.EU remiasi  tik vieša informacija, kurią randa stebėdami Lietuvos žiniasklaidos publikacijas ir sklaido visus straipsnius, susijusius konkrečiai su šia istorija, t.y. nuo pat 2009 metų. Todėl teigti, kad minima mergaitė nėra velionės V. Naruševičienės dukra arba velionė nėra mergaitės motina, manome būtu nusižengimas sveikam protui. Pabrėžiame, kad EKSPERTAI.EU nesiaiškina, kiek iš viso nužudytoji V. Naruševičienė turėjo dukrų ir kokie jų likimai. EKSPERTAI.EU ima konkretų faktą, kuris jau buvo plačiai skelbiamas ir iki šiol eskaluojamas mūsų centrinės žiniasklaidos, teisėsaugos pareigūnų bei aukštų šalies politikų. Su didele pagarba, EKSPERTAI.EU"  
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras