2023 m. kovo 24 d.
 

 

„Ekspertai.eu“ prašo VAGK pagalbos: kodėl D. Grybauskaitė liko dirbti TSKP Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje po 1990 m. kovo 11-osios?

64
Paskelbta: 2013-06-12 10:30 Autorius: ekspertai.eu
Vakarykštis metinis prezidentės D. Grybauskaitės (kairėje) pranešimas sužavėjo konservatorių lyderį A. Kubilių (dešinėje). Nuotr. prezidentas.lt
Vakarykštis metinis prezidentės D. Grybauskaitės (kairėje) pranešimas sužavėjo konservatorių lyderį A. Kubilių (dešinėje). Nuotr. prezidentas.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė neatsakė į tris iš ekspertai.eu klausimų, kuriuos skelbėme publikacijoje „Prezidentės prašoma rinkėjams paaiškinti, kodėl Lietuva rekordiškai brangiai moka už dujas”.

Prašėme, kad šalies vadovė ne tik nurodytų priežastis, dėl kurių Lietuva rekordiškai brangiai moka už dujas, bet ir atsakytų į klausimus apie savo biografiją, suformuluotus viešame Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos tekste.

Birželio 5 d. Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Asmenų aptarnavimo skyriaus vedėja Genė Lukaševičienė atsiuntė elektroninį laišką su prierašu: Siunčiame Jums atsakymus į Jūsų 2013-05-20 kreipimesi pateiktus klausimus. Rašto, atsiųsto su šiuo laiškeliu, turinį skelbėme publikacijoje „Prezidentūra atsakė į klausimus apie rekordiškai dideles dujų kainas ir prezidentės biografijos detales”.

Deja, tarp šių atsakymų nėra jokių atsakymų nei apie dujas, nei į porą klausimų, susijusių su D. Grybauskaitės apsisprendimu, Lietuvai paskelbus nepriklausomybę:

Kodėl likote dirbti TSKP Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje po 1990 m. kovo 11-osios?

Kodėl likote dirbti TSKP Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje po 1990 m. kovo 25-osios, kada M. Burokevičiaus vadovaujama LKP/TSKP drauge su TSRS kariškiais išmetė iš šių patalpų Vilniaus pedagoginį institutą ir joje įkūrė perversmininkų štabą?

Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje, kaip rašoma šalies vadovės atsakyme ekspertai.eu, ji dirbo 7 metus iki 1990 metų birželio 30 dienos, t. y. iki pat tos dienos, kai „Rusijos nurodymu Vilniaus aukštoji partinė mokykla buvo likviduota, o jai priklausę pastatai perduoti Vilniaus pedagoginiams institutui”.

Tuo metu ši mokykla buvo tapusi neseniai paskelbtos Lietuvos nepriklausomybės priešininkų buveine.

„M. Burokevičiaus prašymu 1990 metų kovo 25 dieną šią mokyklą, kurią Lietuvos Vyriausybė bent man keistu dėl priėmimo skubos 1990 metų kovo 11 dienos nutarimu perdavė Vilniaus pedagoginiam institutui, užgrobė TSRS vidaus kariuomenė. Mokyklos rektoriumi vietoje pašalinto S. Šimkaus paskirtas V. Lazutka. Čia veikė sąjunginė partinė mokykla ir politologijos mokymo centras, kurio pagrindu turėjo būti įkurtas Slavų Universitetas. Ji tapo tikru LKP/TSKP veiklos štabu su leidimų sistema, apsauga. Ketvirtame aukšte jų CK biuro nutarimu iškart įsikūrė ir 1990 metų birželyje pradėjo veikti radijo stotis „Tarybų Lietuva“, transliavusi sausio 13 dieną viską į eterį visomis kalbomis”, - remdamasis dokumentais per šiemetinį Laisvės gynėjų dienos minėjimą iš Seimo tribūnos sakė Z. Vaišvila (visą kalbą skelbėme publikacijoje „Prezidentė išklausė kalbą apie tai, kad kolaborantų vaidmuo Sausio 13-osios byloje iki šiol neįvertintas”).

Tad net jei prezidentei D. Grybauskaitei ir labai nesinori, vis dėlto labai svarbu, kad ji pati visuomenei aiškiai paaiškintų, kodėl po Kovo 11-osios liko darbuotis tokioje nelemtoje įstaigoje.

Antraip žodžiai, kuriais prezidentė vakar pradėjo savo metinį pranešimą, verčia pasijusti nejaukiai. D. Grybauskaitė sako: „Dar visai neseniai, tik prieš dvidešimt penkerius metus, iš pogrindžio išlaisvinome Vytį, Gedimino Stulpus, Trispalvę ir Tautinę Giesmę, o lietuvių kalbą įteisinome kaip valstybinę.” O klausytojų galvose kirba klausimas: tai gal ir Mykolas Burokevičius su kolegomis Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje, padedami SSSR kariškių, laisvino iš pogrindžio Vytį? Labai labai negerai, jei tokie klausimai trukdo klausytis prezidentės metinių pranešimų.

Todėl ekspertai.eu kreipiasi į Vyriausiąją administracinių ginčų komisiją, prašydami ištirti LR Prezidento kanceliarijos veiksmus, jai vykdant įstatymais valstybės ir savivaldybės institucijoms numatytą pareigą teikti žiniasklaidai jos prašomą informaciją (tiksliau – neatsakant į aukščiau cituotus klausimus) ir, nustačius netinkamą šios pareigos vykdymą, įpareigoti ištaisyti susidariusią padėtį bei numatyti kaltam asmeniui atitinkamas poveikio priemones (inicijuoti jų taikymą).

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
64. Marta _ Zigmui
(2013-06-18 19:49:18)
(84.15.178.55) Parašė:

Ji liko, nes aš taip liepiau. Ar aišku, Zigmai? O tu darei Dubnoje, Rusijos bronduolinio ginklo gamykloje? Prašom visiems pasiaiškinti ir kuo greičiau, nes tada mums bus aiškūs ir tavo atakų užsakovai. Pridirbai Lietuvai nuostolių - palikai be atominės elektrinės, ir toliau dirbi? O gal Dovydas Katz'as tamstytės draugas? O gal Kėdainių sinagogoj nurodymai buvo dalinami sąjūdžio jubiliejaus proga? :)63. Ǒ
(2013-06-16 19:51:42)
(78.63.224.64) Parašė:

Brazauskas bent atvirai sakė, ką galvojo. Grybauskaitė pilna melo ir suktybių. Tai grynakraujė karjeristė, tokias reikia spirti iš tautos peizažo kuo toliau. Kita vertus, valdžiažmogiai tarpusavyje taip stipriai susiraišioję, kad Gordijaus mazgą galima vieninteliu būdu pašalinti - nukertant. Tik klausimas, kas po to? Po to vėl į valdžią sulįs prisiplakėliai ir karjeristai, nes sąžiningiems žmonėms politiniai žaidimai nerūpi. Po kelių metų jie taps eiliniai valdžiažmogiai, ir vėl viskas nuo pradžių... . Turi būti kardinalūs struktūriniai pertvarkymai - atstovaujamoji demokratija atgyveno.62. Justinas
(2013-06-15 09:15:40)
(84.46.251.233) Parašė:

Čia labiau tiktų klausimas ne kodėl liko, bet kodėl apskritai ten įstojo.61. Nu
(2013-06-14 12:05:41)
(78.60.2.142) Parašė:

ir bukagalviai.Pasiziurek AMB dovanojimo sutarti Gazpromui,pasiziurek i formule,kuri dar buvo pakeista Lietuvai blogesne linkme,ir zinosi duju kaina.Sekanti karta paklauskite kodel pabrango alaus skarbonke ir pomidorai.60. įdomu
(2013-06-14 09:31:09)
(78.56.208.129) Parašė:

gi niekas neklausė Brazausko kodėl jis gurkšnodamas konjakėlio laukė kuo viskas baigsis, kodėl trispalvę išvadino skuduru. Eilinį kartą pas mus naudojami dvigubi standartai - vieniems pagarba už pavogtus milijonus, kitus pasodina už pavogtą vištą.59. TAM LEONIJUI
(2013-06-13 11:38:56)
(78.58.44.59) Parašė:

kokia turi teise nurodineti,kur ir kaip komentuoti,o gal jau pasijutai kaip diktaturinej valstybej,per anksti dar,o Prezidentei pagarba58. Gal nesupranta lietuviškai ?
(2013-06-13 11:30:45)
(78.60.64.162) Parašė:

tada PRAVDY !!!!!57. skaudu
(2013-06-13 01:16:15)
(78.63.207.46) Parašė:

Prezidentė nesivadovauja Himno žodžiais: "Ir tiesa ir šviesa mūs žingsnius telydi".Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras