2023 m. lapkričio 30 d.

 

„Ekspertai.eu“ susitiko su Vilniaus savivaldybės, Valstybės kontrolės, Generalinės prokuratūros ir VEKS pareigūnais

Paskelbta: 2009-02-25 07:17 Autorius: ekspertai.eu
Konservatorius Vilius Navickas.
Konservatorius Vilius Navickas.

2009 vasario 24 d. ekspertai.eu atstovai susitiko su Vilniaus miesto meru Viliumi Navicku, dėl problemų, susijusių su projektu „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS). Buvo apsikeista nuomonėmis dėl susidariusios situacijos. Nutarta tampriai kontaktuoti ir ateityje.

2009 vasario 25 d. ekspertai.eu atstovai susitiko su Vilniaus vicemeru Gintautu Babravičiumi. Draugiško ir dalykiško pokalbio metu buvo sutarta keistis informacija dėl problemų susijusiu su projektu VEKS.

Vicemeras pažadėjo, jog nuo dabar, priešingai negu iki šiol, VEKS projektas bus visiškai skaidrus ir atviras. 2009 vasario 26 d. LR valstybės kontrolierė Rasa Budbergytė susitiko su ekspertai.eu atstovais.

Susitikimo metu buvo daug nuomonių sutapimų dėl ydingo Valstybės biudžeto lėšų skirstymo ir įvairių vyriausybių patvirtintų programų dubliavimosi, kas sudaro neribotas galimybes neskaidriam valstybės lėšų eikvojimui bei korupcijai.

2009 kovo 5 d. ekspertai.eu atstovai lankėsi Generalinėje prokuratūroje, kur LR generalinės prokuratūros ikiteisminio tyrimo kontrolės skyriaus prokurorei Sigutei Malinauskienei suteikė turimos papildomos informacijos apie programą VEKS ir aptarė galimybes dėl dar glaudesnio bendradarbiavimo tarp piliečių ir teisėsaugos institucijų.

Ekspertai.eu išreiškė viltį, jog byla dėl VEKS projektų, kuri Vilniaus apygardos prokuratūroje sąmoningai buvo vilkinama jau nuo 2008 metų birželio mėnesio, pajudės iš mirties taško ikiteisminį tyrimą perėmus Generalinei prokuratūrai. 2009 kovo 9 d. VEKS direktorius Rolandas Kvietkauskas po ilgų atidėliojimų priėmė ekspertai.eu atstovus.

Pokalbis buvo nekonstruktyvus, kadangi išaiškėjo, jog savivaldybė dar nepatvirtino jokio VEKS biudžeto (anksčiau žiniasklaidoje buvo skelbta kad patvirtino), todėl iki šiol neaiški ir pati viešosios įstaigos veikla. VEKS įstaiga turi susidariusių daugiau negu 2 milijonus litų skolų už reklamos paslaugas, lėktuvų bilietus ir t.t. (nors atstatydinta direktorė E.Bajorinienė teigė, kad skolų yra 9 milijonai).

Naujasis direktorius tikisi, kad šios savaitės pabaigoje įstaigai skiriamų pinigų suma išaiškės, tuo pačiu išryškės ir veiklos kryptys. Taip pat VEKS vadovas pareiškė, kad šiomis dienomis bus atleista apie dvidešimt VŠĮ VEKS darbuotojų.

Pokalbio metu ekspertai.eu dar kartą išreiškė ankstesnę savo nuomonę, jog VŠĮ VEKS kaip parazitinę organizaciją reikėtų iš viso kuo greičiau išformuoti, tuo būdu sutaupant ne vieną milijoną mokesčių mokėtojų pinigų.

Vilnius – ketvirtasis iš Rytų Europos miestų (ir antrasis iš Rytų Europos sostinių), gavusių tarp valdininkų prestižiniu laikomą Europos kultūros sostinės statusą. Šį statusą 2005 m. suteikė Europos Taryba. Europos kultūros sostine Vilnius 2009-aisiais tapo kartu su Austrijos miestu Lincu.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras