2023 m. balandžio 1 d.
 

 

Estijoje siūloma bausti nėščias rūkančias moteris

Paskelbta: 2013-08-28 12:25 Autorius: Naujienų redaktorius

Estijos teisingumo ministerija parengė įstatymo projektą, numatantį bausmes nėščioms moterims, kurios sąmoningai daro žalą savo būsimo vaiko sveikatai.

Tai trečiadienį pranešė EER, remdamasi laikraščiu „Eesti paevaleht“.

Šiuo metu dokumentas derinamas vyriausybėje. Įstatymo projekte sakoma, kad už rūkymą ir sveikatai pavojingų medžiagų vartojimą nėštumo metu moterys gali būti baudžiamos 96–1600 eurų bauda arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Estijos sveikatos instituto duomenimis, pernai šalyje nėštumo metu rūkė 8,3 procento moterų.

Praėjusių metų pavasarį analogišką iniciatyvą iškėlė Ukrainos Aukščiausiosios Tarybos deputatai. Jie siūlė bausti nėščiąsias už rūkymą ir alkoholinių gėrimų vartojimą. Bet atitinkamas sprendimas iki šiol nepriimtas.

Eltos inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras