2023 m. rugsėjo 23 d.

 

Estrados metamorfozės jau prasidėjo

Paskelbta: 2014-01-21 08:41 Autorius: www.madeinklaipeda.com
Pav. iš madeinklaipeda.com
Pav. iš madeinklaipeda.com

Palangoje pradėta garsiosios Vasaros estrados rekonstrukcija, per dvejus metus neatpažįstamai pakeisianti esamą pastatą, – senutėlės estrados vietoje išdygs moderni daugiafunkcė Koncertų salė, pritaikyta veikti visus metus.

Praėjusią savaitę Vasaros estradoje užvirė pastato ardymo ir nereikalingų konstrukcijų šalinimo darbai. Šiuo metu statybvietėje triūsia darbininkai, tačiau jau po kelių dienų čia ims burgzti ir statybininkų technika.

Pasak Koncertų salės rekonstrukciją atliekančios bendrovės „Conresta“ direktoriaus pavaduotojo gamybai Tomo Grėbliausko, pirmiausia bus nuardytos nebereikalingos antžeminės pastato dalys. Tai užtruks maždaug mėnesį.

Vasarį darbininkai kibs į požeminius ardymo darbus. Planuojama, kad tai padaryta bus iki gegužės, tuomet ims kilti pastato sienos.

Dar šiais metais rekonstruojama Koncertų salė bus uždengta stogu, o kitąmet ketinama imtis vidaus tvarkymo darbų.

Pasak T. Grėbliausko, Palangos koncertų salės rekonstrukcija – ganėtinai sudėtinga užduotis. „Aukštai – 1,5 metro gylyje – esantys gruntiniai vandenys, suprojektuotos sudėtingos tribūnos, taip pat sudėtingos pastato sienų ir stogo konstrukcijos“, – kalbėjo T. Grėbliauskas.

Vasaros estrados rekonstrukcijai skirtas 10 mln. litų finansavimas iš ES struktūrinių fondų.

Per dvejus metus, iki 2015 m. pabaigos, senosios estrados vietoje išdygs moderni maždaug 4 tūkst. kv. metrų koncertų salė. Rekonstruotas pastatas įgis apvalią formą ir bus pritaikytas veikti ne tik šiltuoju sezonu, bet ir ištisus metus.

Koncertų salėje bus įrengtas 2 200 sėdimų žiūrovų vietų amfiteatras su apie sceną išdėstytomis žiūrovų vietomis. Numatyta ir galimybė žemesnįjį amfiteatro lygį transformuoti į horizontalaus grindų paviršiaus salę. Tuomet sėdimų ir stovimų vietų skaičius salėje didės, o kartu atsiras galimybė per keletą minučių pakeisti patalpos žiūrovinę dalį iš amfiteatro į konferencijų salę ar tuščią erdvę. Taigi tą pačią dieną salėje galės vykti keletas skirtingo pobūdžio renginių. 

Nuotr. iš madeinklaipeda.com

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus akcentavo, kad kurortui labai reikalingas modernus, ištisus metus veikiantis kultūros objektas, kuriame galės vykti įvairūs koncertai, festivaliai, televiziniai projektai, konferencijos ar kiti renginiai. Juo labiau kad rekonstruojant Koncertų salę itin didelis dėmesys skiriamas akustikai, atlikėjų ir žiūrovų patogumui.

www.madeinklaipeda.com

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras