2024 m. balandžio 23 d.

 

Europos Komisija patarė anuliuoti perviršinio biudžeto deficito procedūrą Lietuvai

Paskelbta: 2013-05-29 19:52 Autorius: Naujienų redaktorius
Nuotr. iš „world.edu“
Nuotr. iš „world.edu“

Europos Komisijai (EK) šiandien nusprendus rekomenduoti Tarybai anuliuoti perviršinio biudžeto deficito procedūrą Lietuvai, kuri buvo taikoma nuo 2009 metų, EK narys Algirdas Šemeta sako, kad tai yra Lietuvos sėkmės pripažinimas.

Kartu jis nurodo, kad Lietuvai reikia dėti papildomų pastangų biudžeto deficito mažinimo srityje, didesnį dėmesį skirti biudžeto įplaukų didinimui, orios senatvės užtikrinimui, socialinei atskirčiai, nedarbui.

Anot EK nario A. Šemetos, atsakingo už mokesčius ir muitų sąjungą, auditą ir kovą su sukčiavimu, mūsų šalis ne tik išvengė galimų finansinių sankcijų už biudžeto deficito perviršį, bet ir pasiuntė stiprų signalą rinkoms, kad yra patikima ir galinti sėkmingai išspręsti savo fiskalines problemas.

Komentuodamas šių metų EK rekomendacijas, A. Šemeta nurodo, kad Lietuva sulaukė palankių vertinimų dėl to, kad „iš esmės tęsia išmintingą finansinę politiką ir siekia toliau nuosekliai mažinti fiskalinį deficitą“.

Tačiau eurokomisaras pabrėžia, kad, EK rekomendacijomis Lietuvai, daugelyje sričių reikalingos papildomos pastangos.

Jo teigimu, Lietuvos pažanga biudžeto deficito mažinimo srityje yra ne tokia apčiuopiama, kaip buvo tikimasi: pavyzdžiui, Komisija prognozuoja, kad 2014 metais viešojo sektoriaus deficitas bus 2,4% BVP, o ne 1,5%, kaip planuota Lietuvos konvergencijos programoje.

Lietuvos atstovas EK pabrėžia, kad Lietuvos finansinio konsolidavimo politika akcentuoja valstybės išlaidų ribojimą, tačiau EK taip pat rekomenduoja didesnį dėmesį skirti biudžeto įplaukų didinimui. Lietuva yra paskutinėje vietoje ES pagal mokestinių įplaukų ir BVP santykį, todėl esą svarbu tęsti pastangas kovojant su šešėliu ir sukčiavimu.

Šių metų EK rekomendacijos ypač didelį dėmesį skiria socialinei sričiai ir skurdo mažinimui, tvirtina A. Šemeta.

„Žinių radijo“, „ekspertai.eu“ inf.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras