2024 m. birželio 14 d.

 

Europos komisijai pateiktos suklastotos audito išvados autoriai iki šiol mėgaujasi laisve

12
Paskelbta: 2012-11-19 08:02 Autorius: ekspertai.eu
Nedaug kas žino, kad ilgametis kultūros darbuotojas, buvęs Kultūros ministerijos sekretorius, vėliau VšĮ VEKS direktorius, vėliau sugrįžęs atgal į ministeriją ir iki šiol ramiai besidarbuojantis Kultūros ministro patarėju Rolandas Kvietkauskas yra vienas
Nedaug kas žino, kad ilgametis kultūros darbuotojas, buvęs Kultūros ministerijos sekretorius, vėliau VšĮ VEKS direktorius, vėliau sugrįžęs atgal į ministeriją ir iki šiol ramiai besidarbuojantis Kultūros ministro patarėju Rolandas Kvietkauskas yra vienas

Buvęs Kultūros ministras Remigijus Vilkaitis 2010 metų gegužę kreipėsi į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT), kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl UAB "Audifina" vardu surašytos auditoriaus išvados suklastojimo. Ši išvada buvo pateikta Europos komisijai kaip ataskaita už vieną garsios kultūrinės programos "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" (VEKS) projektą.

Trumpai tariant, vagišiai siekė neįtikėtinai primityviai, be jokio vargo ir triukšmo pasiimti iš valstybės ir į savo kišenes įsidėti daugiau nei vieną milijoną litų.

Tačiau FNTT, turėdama rankose suklastotą dokumentą, net aštuonis mėnesius tempė gumą, bet ikiteisminio tyrimo taip ir nepradėjo.

Dar daugiau, ministras R. Vilkaitis, drįsęs paviešinti informaciją apie klastotę ir kreiptis į FNTT, pats buvo nubaustas ir labai greitai neteko ministro posto.

Regis, šią vieną iš daugelio mūsų valstybėje aferų tikėtasi įprastiniais metodais nugramzdinti į užmarštį, tačiau čia koją pakišo ekspertai.eu įžūlumas.

Po ilgų ir įkyrių ekspertai.eu prašymų, kantriai ir juokingai atsikalbinėjusi, bet nebeturėdama kur dingti (skaičiuojant nuo ministro R. Vilkaičio kreipimosi praėjus keturiolikai (!) mėnesių), teisėsauga galiausiai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

2011 metų rugpjūčio 12 dieną pateikto pareiškimo pagrindu Lietuvos kriminalinės policijos biure pradėta byla pagal požymius nusikaltimų, numatytų LR BK 183 straipsnio 2 dalyje * ir 184 straipsnio 2 dalyje **. Tyrimą organizuoti ir kontroliuoti paskirta Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorei Lilijai Balaišienei.

Šios neįtikėtinos istorijos, kurioje teisėsaugininkai tampriai bendradarbiavo su aferistais, scenarijaus vingius aprašėme publikacijoje "Dėl klastotės, kuri buvo pateikta Europos komisijai, pagaliau pradėtas ikiteisminis tyrimas".

Nors praėjo jau daugiau negu metai nuo ikiteisminio tyrimo pradžios, iš teisėsaugininkų nepavyko sulaukti jokio pranešimo apie sėkmingai baigtą bylos tyrimą.

Todėl ekspertai.eu prieš kelias dienas kreipėsi į teisėsaugininkus, prašydami papasakoti, kaip jiems sekasi taip ilgai tirti šį rezonansinį, tačiau labai elementarų ir nesudėtingai ištiriamą nusikaltimą, bei informuoti, kada jie planuoja šį tyrimą pabaigti.

Atsakymas, kaip visada, nenuvylė ir padarė įspūdį.

Prokuratūros komunikacijos skyrius informavo, kad šioje rezonansinėje byloje specialisto tyrimą planuojama pradėti tik... 2013 metų kovo – balandžio mėnesiais.

Paaiškėjo, kad šio europinio projekto auditą atliko dar viena audito firma, apie kurios buvimą niekam anksčiau nebuvo žinoma.

Tyrėjai nurodė, kad šiuo metu ikiteisminio tyrimo medžiagoje esama net dviejų specialisto išvadų, kurios viena kitai iš esmės prieštarauja. Tad, kaip jie informavo, yra likusi tik viena išeitis: kreiptis dėl trečios - nesuklastotos - išvados gavimo.

Tačiau nors šios dvi audito išvados vienas kitai prieštarauja, o potencialus nusikaltėlis - buvęs VšĮ VEKS direktorius ir dabartinis Kultūros ministro patarėjas Rolandas Kvietkauskas - buvo pateikęs suklastotą audito dokumentą Europos komisijai, Lietuvos teisėsaugininkai jokių problemų neįžvelgia.

Šiam kultūrininkui leidžiama ramiai darbuotis aukštose valstybės pareigose. Mažiausiai iki 2013 metų pavasario R. Kvietkauskas Lietuvos teisėsaugininkų dėka gali jaustis visiškai ramus.

Vilnius buvo ketvirtasis iš Rytų Europos miestų (ir antrasis iš Rytų Europos sostinių), gavusių tarp valdininkų prestižiniu laikomą Europos kultūros sostinės statusą. Šį statusą 2005 m. suteikė Europos Taryba. Europos kultūros sostine Vilnius 2009-aisiais tapo kartu su Austrijos miestu Lincu.

* 183 straipsnis. Turto pasisavinimas
2 punktas. Tas, kas pasisavino jam patikėtą ar jo žinioje buvusį didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę, baudžiamas laisvės atėmimu iki dešimties metų.

** 184 straipsnis. Turto iššvaistymas
2 punktas. Tas, kas iššvaistė jam patikėtą ar jo žinioje buvusį didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę, baudžiamas laisvės atėmimu iki septynerių metų.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
12. Marta
(2012-11-21 14:46:35)
(84.15.177.143) Parašė:

na ka? eilinį kartą Prezidentė pasirodė esanti teisi. O kiek ji buvo puolama per FNTT skandalą? Ar kas atsiprašys?11. Roze
(2012-11-20 08:57:37)
(78.56.145.42) Parašė:

Kvietkauskas jau paskirtas naujai isteigto Lietuvos kino centro direktoriumi. Gaila, kad kino finansavimui Lietuvoje pinigai tokie mazi...10. T
(2012-11-19 19:43:41)
(78.58.86.43) Parašė:

Tikrai ilgai juokiaus, kai perskaiciau data, kada specelistas prades tyrima. Sauni ta musu prokuratura, ne tik nusikaltimus "tiria", bet ir prajuokinti moka :) Reiketu kokia anekdotu knygele isleisti su prokuraturos atsakymais. Cia namiokas ekpertams ;) O siaip tai rimtai, is kur Jus tos kantrybes tiek turite, toje kovoje su korupcija ir prokuratura?9. Darijus
(2012-11-19 15:06:24)
(194.154.216.91) Parašė:

Komentarui Nr.1 O kas ją gerbia?8. Ikras
(2012-11-19 13:32:01)
(213.164.123.181) Parašė:

Per tiek laiko iš mailiaus jau išaugo stambios žuvys.7. Gelei
(2012-11-19 12:54:19)
(78.62.94.110) Parašė:

kvietkeli,ir is kur tokia pagieza?Ar tik nebus ekspertai prieje iki tavo pelkes,kur "zydi"visam grazume?6. gelei
(2012-11-19 12:34:50)
(87.247.108.79) Parašė:

ATE5. ne partijos su ideologijom
(2012-11-19 12:04:52)
(78.157.91.107) Parašė:

reikalingos o padorių žmonių koletyvas, iealistų, turinčių sąžinę. Tik tokie gali nepaisyti partijos interesų. O politinė partija savo esme yra UAB, siekianti naudos sau ir kovojanti dėl įtakos piniginguose "medžioklėls plotuose".Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras