2024 m. balandžio 20 d.

 

Fekalijų merui atvirą laišką parašė teatro režisierius

9
Paskelbta: 2017-11-23 21:07 Autorius: ekspertai.eu
Remigijus Šimašius ir Oskaras Koršunovas.


Fekalijų meru tituluojamam (pernai prieš pat šv. Kalėdas šis politikas populistiniais sumetimais nuleido srutas Nerimi Kauno link, nors turėjo visas galimybes to nepadaryti) liberalui Remigijui Šimašiui teatro režisierius Oskaras Koršunovas parašė atvirą laišką. Kviečiame su šiuo laišku susipažinti. ekspertai.eu

•••••••

Atviras laiškas Vilniaus merui, gerbiamam R. Šimašiui

Kelionė į rojų. IX dalis


Noriu padėkoti ir išreikšti pagarbą už jūsų neabejingumą merginų paviešintam seksualinio priekabiavimo atvejui. O taip pat už tai, jog ėmėtės prevencijos tokio pobūdžio veikai. Mes visi žinome kaip Lietuvoje veikia teismai, todėl jūsų nepasitikėjimas teismais ir jų funkcijomis, manau, yra pateisinamas. Juk mes gyvename laikais, kai Facebooko postas yra aukščiau už aukščiausio teismo verdiktą, ir tai yra teisinga, nes tik tai gali apvalyti mūsų visuomenę.
Štai dabar Kinemos kolektyvas jau apleido jums priklausančias patalpas, ir manau, greitu laiku apleis Vilniaus miestą. Be jų Vilniaus kultūros moralinis veidas tikrai bus švaresnis, o ir jūsų toks moralinis šypsnys bent jau kuriam laikui apšvies tamsias naktinio Vilniaus gatves, kurios tokios patogios priekabiautojams. Taigi, gerbiamas mere, turiu visgi pranešti, kad būtent tose tamsiose gatvėse prie manęs ypač dažnai priekabiaujama. Vis tik, grįžusį iš rojaus ir praradusį budrumą, mane ir vėl užpuolė. Man, kaip ir daugeliui moterų, geriau gerti namie, nes jeigu aš išgeriu mieste, prie manęs pradeda priekabiauti šaligatvis. Todėl jūsų prašau sutvarkyti tą jums priklausantį šaligatvį arba pastatyti man teatrą. Tada aš nustosiu gerti, o prie manęs blaivo šaligatvis nedrįsta kabintis. O geriu aš išimtinai dėl vienos priežasties – man reikia versti aktorius vaidinti ne teatre, o ofise, nedaug didesniame negu jūsų sekretorės. Blaivam to daryti man neleidžia sąžinė. Juolab aš negaliu matyti žiūrovų, pirkusių brangius bilietus ir patekusių ne į teatrą, o į mažytę patalpėlę, primenančią jų darbovietes. Aš jau nekalbu apie pastovų oro trūkumą.

Taigi, aš nuolat patiriu dvigubą traumą: viena susijusi su savivaldybės mums skirtomis patalpomis, kita – visuomet aidu atsikratojančia traumine labai skaudžia šaligatvio sindromo patirtimi. Žinoma, tai yra sunkiai įrodoma, todėl aš ir nesikreipiu į teismus, o prašau į tai pasižiūrėti remiantis grynai moraliniu aspektu. Ir, žinoma, tikėtinais šio posto FB palaikinimais. Jeigu postas nesurinks reikiamo laikų kiekio ir Vilniaus miesto teatras taip ir liks nenusipelnęs normalesnių patalpų, tai visgi noriu pasakyti, jog mes ir toliau dirbsime tokiomis sąlygomis. Ir toliau garsinsime Vilniaus miesto teatro vardą visame pasaulyje. Tik, žinoma, labai sunku slėpti mūsų tikrąją patirtį prisistatant užsienyje, ypač kai reikia pateikti spektaklių nuotraukas – tenka meluoti, jog nuotraukos darytos kambarėlyje prie scenos, teatralų taip vadinamoje kišenėje. Vis dėlto, aš tikiuosi supratimo ir pagalbos. Širdingai dėkoju.

P.S. Aš tikiuosi, jog skaitydamas mano postą iš rojaus apie Bartą jūs neįsižeidėte ir supratote, kad skaistykloje Bartą kankinantis operatorius iš tiesų esate ne jūs, o skaistyklos darbuotojas – budelis, užsidėjęs jūsų kaukę. Arba kitaip tariant, paties Barto sąžinės fantomas. Taip pat ir toji merga, dėl kurios visi ar visos įsižeidė, yra ne konkreti nukentėjusioji, o kaltininko sąžinės furija. Tas pats liečia ir feminisčių chorą.

Man atrodo, kai kurie žmonės švento teisingumo priepuolyje be reikalo pradėjo mane deginti, o tiksliau – delete’inti. Bet aš juos suprantu – aš irgi dažnai apimtas stiprių jausmų atsitrenkiu į stiklines duris, kurių tiek daug ir visos automatinės, o automatika ne visada suveikia.

Taigi, aiškumo dėlei pasikartosiu. Bartas mano poste Dievo valia yra prideramai nubaustas. Visos feministės, taip pat ir jūs, gerbiamas mere, neabejotinai pateksite į rojų. O merginos bus paskelbtos šventosiomis. Tik noriu pridurti, jog jūs, žinoma, suprantate, kad OKT nepretenduoja į vakuojančias Kinemos patalpas – manau, jog jūs jau radote joms prideramą pritaikymą.

Su pagarba, Vilniaus miesto teatro meno vadovas Oskaras Koršunovas

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
9. Julius
(2017-12-07 15:52:36)
(79.132.163.32) Parašė:

Pardon, Mero neveiklos.8. Julius
(2017-12-07 15:51:44)
(79.132.163.32) Parašė:

Per daug "minkštas", silpnokas džokuliariškas laiškas nuo tokio rango veikėjo kaip Koršunovas. Galėtų parašyti ir kiečiau, suprantamiau (ar jis tikrai įsitikinęs, kad Meras supras ironiją?). Dėl tamsių Vilniaus gatvių, tai neseniai pats turėjau progą įsitikinti... situacija skandalinga. Tokiu metų laiku kaip dabar jau ketvirtą valandą dienos kai kuriose, visiškai centrinėse Vilniaus gatvėse viduramžiškas apšvietimas. Bet tai tik viena (iš daugėlio) Mero veiklos problemų.7. delfis irgi parašė šią "naujieną"
(2017-11-24 12:00:56)
(176.36.117.185) Parašė:

delfi . lt/veidai/zmones/korsunovas-reze-simasiui-blaiviam-to-daryti-man-neleidzia-sazine.d?id=764502196. Nelaime
(2017-11-24 02:58:25)
(162.226.66.184) Parašė:

Su zydeliu is Vilniau tarnavau kariuomenej ir buvo ryzas,kaip Simasius,bet tas karys nedidelio ugio buvo geras vyrukas,o sis apsaugok viespatie!Bausme jam prie raudu sienos stoveti likusy gyvenima,tai labai gera bausme!5. aš skaitau
(2017-11-24 00:00:20)
(90.131.65.7) Parašė:

briedas totalus briedas gojams nukenksminti Čią kai grybauskaitės knygų kalėdos: pirkit mane ir skaitykit, galtada kai bus vėjas galvose, nustosite veikti ir domėtis viskuo kas Lietuvoje. skaitykit4. >stasys
(2017-11-23 23:19:00)
(78.61.170.26) Parašė:

tai turėtū būti įspūdingas vaizdas, žinant kad skylėta beretė jau seniai nenusiima nuo tavo durnos makaulės3. stasys
(2017-11-23 22:01:59)
(90.140.11.193) Parašė:

Taiklu . Glamžau rankose savo skylėta berete .:)2. V. Ladas
(2017-11-23 21:59:24)
(188.69.207.148) Parašė:

Tos mergos jau buvo užmiršusios, kas prie jų, tuo labiau girtų, tuo labiau, prieš kelis metus priekabiavo, bet kai kas nevalstybine kalba įtaigiai paprašė...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras
 
Naujausi komentarai