2024 m. gegužės 25 d.

 

Galerijoje MENO NIŠA atidaroma tapytojo Broniaus Gražio paroda „Viena gatvė”

Paskelbta: 2015-01-08 13:09 Autorius: ekspertai.eu

2015 m. sausio 15 d., ketvirtadienį, 18 val. galerijoje MENO NIŠA pristatome tapytojo Broniaus Gražio kūrinių parodą VIENA GATVĖ. Bronius Gražys Vilniaus dailės akademijos profesorius (dėsto nuo 1983 m.) Lietuvos dailininkų sąjungos, grupės "24" narys. VIENA GATVĖ tai jau 25 – oji personalinė menininko paroda. Naujausiose drobėse užfiksuoti Vilniaus gatvių fragmentai, situacijos, procesai. Skirtingos gatvės ir jų istorijos parodoje bus atkleistos, kaip viena istorija arba viena gatvė telpanti į galeriją.

Bronius Gražys apie parodą:

„Kai kurių Vilniaus miesto gatvių negrįžtamų pokyčių procese, dažnai argumentuotas, bet fragmentiškas dar nepažeistų ar dalinai nykstančių jos dalių fiksavimas piešiniais ar fotografijos būdu, yra pagrindinė prielaida ir motyvacija tapybiniams miesto gatvės vaizdiniams atsirasti.

Parodą ,,Viena gatvė “ sudaro tapybos kūrinių ciklas, kuriuo siekiama pažvelgti į gatvėje esančius pastatus, daiktus, žmones atliekančius tam tikrus laikinus reginius, veikiančius mūsų protus, jausmus, suteikiančius galimybę kalbėtis su savimi ir bandyti užčiuopti dabar dar egzistuojančių ir mus veikiančių reiškinių esmę, ir tą atmosferą fokusuoti į vizualias reikšmes. Paveikslų rinkinys turėtų sujungti fragmentuotus segmentus ir sukurti ištisą vientisos gatvės iliuziją."

Menininko kūriniai yra Lietuvos dailės muziejaus, M.K. Čiurlionio dailės muziejaus, Lietuvos dailės fondo, LR kultūros ministerijos, Lietuvos banko ir kt. kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje.

Paroda veiks iki vasario 7 d.

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras