2024 m. gegužės 30 d.

 

Gali būti, kad vidinys vėžys mūsų valstybę suės greičiau, negu V. Putinas spės paskelbti komandą „Fas“

18
Paskelbta: 2018-09-10 16:19 Autorius: ekspertai.eu

 

Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius.


Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Vitalijus Gailius, dalyvaudamas įžanginėje ekspertai.eu ir pressjazz.TV laidoje „Aukso karvė“ priminė, ką nuveikė jo vadovaujama komisija, tirdama e.sveikatos projektą.

„Mes įvardinom juridinius asmenis, kurie buvo atsakingi už pinigų iššvaistymą ir kai kuriais atvejais pasisavinimą, įvardinom sveikatos priežiūros įstaigas, kurios susijusios yra, įvardinom tuos asmenis, kurie buvo atsakingi už sprendimus registrų centre, įvardinom asmenis, kurie Sveikatos ministerijoj buvo astakingi už sprendimus, įvardinom asmenis, kurie būdami Sveikatos ministerijoje įsisteigė juridinius asmenis, <...> matėme praktiškai, kaip sistema neveikia“, - pasakojo V. Gailius.

Visą šią informaciją Antikorupcijos komisija 2017 m. gruodį perdavė ... Generalinei prokuratūrai, kuri, pasak V. Gailiaus, pradėjo ikiteisminį tyrimą.Ekspertai.eu primena, kad vienos iš daugelio ilgus metus sėkmingai veikiančios pinigų plovyklos e.sveikata epopėja prasidėjo 2000 metais.

O 2008 m. tuometinė valstybės kontrolierė Rasa Budbergytė paskelbė sprendimą dėl daugybės reikšmingų teisės aktų ir kitokių pažeidimų, nustatytų atliekant valstybinį auditą.

Apie tai buvo informuota Generalinė prokuratūra.

Tų pačių 2008 m. pabaigojė prokuroras Erikas Vaitiekūnas atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą išsiaiškininęs, kad baudžiamasis procesas nėra įmanomas (kiek vėliau šis prokuroras buvo sulaikytas imantis kyšį).

2010 m. į prokurorus kreipėsi ir ekspertai.eu, prašydami sustabdyti vis labiau įsibėgėjančią pinigų plovyklą.

Tačiau Teisėsaugos institucija informavo, kad „nebuvo pažeisti teisės aktų reikalavimai, susiję su valstybės biudžeto bei ES finansinės paramos lėšų naudojimu bei nebuvo pažeisti visuomenės ir valstybės teisės bei teisėti interesai, ir priėmė nutarimą nepradėti ikiteisminio tyrimo, nes nepadarytos veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių“.

Tąkart Generalinė prokuratūra taip pat pranešė, kad ją Sveikatos apsaugos ministerija informavo, jog „atsakingiems asmenims skirtos drausminės nuobaudos: VŠĮ Sveikatos projektų biuro direktorei D. Pentiokinienei ir Sveikatos apsaugos ministerijos sekretoriui H. Baubinui skirta drausminė nuobauda – papeikimas“.

„Pradėti ikiteisminį tyrimą nėra pagrindo“, - buvo sakoma Generalinės prokuratūros laiške ekspertai.eu kolektyvui.

Apie pinigų plovyklą e.sveikata būtų galima pasakoti labai plačiai ir ilgai. Tačiau vaizdžiausiai susidariusią situaciją rugsėjo 5 d. „Aukso karvėje“ įvardijo Antikorupcijos komisijos pirmininkas.

Kalbant apie pinigus, čia kalba eina apie 40 su viršum milijonų eurų, o Estijoje veikianti sistema yra nupirkta už 10 milijonų“, - nurodė V. Gailius.

Viešojoje erdvėje skelbiama, kad šiuo metu vyksta ketvirtasis projekto, turinčio sumažinti vizitų pas medikus skaičių, etapas, jam reikės dar apie 28 milijonus eurų.


Lietuvoje niekada niekas nepajudės iš mirties taško, kol nusikalstamam pasauliui dešimtmečiais uoliai tarnavusios mūsų šalies teisėsaugos institucijos užsiims šia veikla. Teisėsaugos problemos nenagrinėjo ir nesprendė nė viena valdžia, nė vienas prezidentas.

Sklinda kalbos, kad Lietuvą bet kurią akimirką gali pulti vis labiau agresyvėjanti Rusija. Tačiau gali būti, kad vidinys vėžys mūsų valstybę suės greičiau, negu V. Putinas spės paskelbti komandą „Fas“.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
18. nesupratau
(2018-09-23 07:15:28)
(88.118.175.74) Parašė:

Tarsi tai yra tokios pareigos-... "atsakingi už lėšų išsvaistymą".. Jeigu jau buvo atsakingi, tai atsakinai ir iššvaistė iki paskutinio Euro.17. cha cha
(2018-09-15 23:53:06)
(92.243.166.42) Parašė:

ekspertai bando pudruoti veidą politiniam lavonui.. ir taip sakyčiau gana įkyriai.16. senis 15-am birkinui
(2018-09-11 17:39:47)
(84.15.178.213) Parašė:

nuo ko tu, durniau, jau gali atsispirti? Nuo 2 000 Rusijos valstybes agentu kgbistu, uzsislaptinusiu dar 75 metams. Jie gi uzima visus nors kiek reiksmingus postus teritorijos valdyme. Geriausias atsispyrimas uzsislaptinimas? 25 t.v.nepriklausomybes metais? Kam Putinui pulti Lietuva, jeigu savo paliktiems agentams, jis paskyre vadovauti Dedule, o tam kvankant, i pagalba atsiunte Magnolija. Rusija Amzinoji Imperija. Mes jos dalis. Po 1918 metu vykes bandymas kurti savo valstybe Lietuvai baigesi nesekmingai. 1940 metais LR seimas pasiprase i TSRS sudeti. Kodel Mazylis nevaziuoja i Rusija, parveztu stojimo i TSRS originala. Rusija prikisamai rodo, kad mes ne valstybe. Kol mes tarnausime JAV, kol busime JAV penktoji kolona ES, tol mus ples visi Europos zydai. Kelias vienas, grizti i Imperija.15. birkinas
(2018-09-11 08:20:47)
(84.15.186.193) Parašė:

iki prezidento rinkimu rusija trauks visokias senas istorijas, juodinti musu sali yra kremliaus nuolatinis darbas, taip jis daro ne tik su lietuva. gerai tai, kad jau mokame atsispirti14. stasys
(2018-09-11 07:42:50)
(90.143.109.11) Parašė:

Man sunku pasakyti kaip ten yra iš tikro su ta E-sistema , bet iš to kaip veikia mažiausios kainos viešųjų pirkimų sistema ,..kartais pigus sprendimai neatnešė norimo ir laukto rezultato . Jei gerai pamenu ta istorija ..vėliau E-sistema buvo tobulinama iki tos minėtos sumos , dar vėliau tas projekto rangovas ‚dingo‘ . Jei Lietuvoje profesionalumo kompetencijų tendencijos vienodos ir sveikatos ministerijoje ..tu projektu elementariai nebuvo kam pasverti kaip praktinę idėją ,..ar ji pajėgi veikti mūsų sąlygomis ? ar ji aplamai turi analogu pasaulyje ? Dviračio išradimas tuo ir naudingas , jo nereikia iš naujo išradinėti ir nėra skirtumo ar jis butu pagamintas Kinijoje ar Europoje, sėdi ir važiuoji . Sunku suprasti ir ta faktą kad pinigai buvo mokami negavus rezultato .Pilnai tikiu kad Gailius rado ir keletą tarnautoju nutarusiu pasišildyti rankas per savo naujai įsteigtus UAB .. bet tai ne priežastis visa ta projektą pavadinti pinigu plovykla. Reikia rasti priežastį tokiu nesėkmių , vargiai kuo padės teisėsauga ..jei dviračio radai kvadratiniai ..iš paauksuoti Kvailystės neapiforminsi BK str. o atsainumas vykdant savo pareigas jau įvykdytas ..papeikimais ir kitais premijų nubraukimais . Ekspertai,.. galėjote įdėti ir daugiau darbo tai temai ..pav. surašyti viešumoje pasklidusia informacija susijusia su ta problema .13. s
(2018-09-10 23:22:42)
(37.228.230.186) Parašė:

O kaip tas PSD mokestis ...nesigydai Lietuvoj, neprasai nieko, BET MOKI IR MOKI..... arba tas Gyvatuko mokestis....arba klausimelis...isnuomavai savo vieninteli buta, bet uz ji moki mokesti ohoho.... o jei nori , kad keliais litais pigiau butu, gali issiimti verslininko patenta ir mokesi lygiai tiek , kiek kitas septynis butus nuomuodamas ... viskas tik zmogui :) Viskas su kiekviena diena gereja :) :) O kraujo donoryste, o tas skandalas su visu sukresejusiu ir pasmirdusiu krauju...niekas nekaltas..... :)12. Nesamonė
(2018-09-10 22:10:13)
(78.62.225.181) Parašė:

Vėžys tai grybai augantys prarūgose ir bijantys šarminės aplinkos, kaip KGbistai ir komunistai liustracijos11. s
(2018-09-10 21:10:56)
(37.228.230.186) Parašė:

youtube.com/watch?v=TyBR9VLT-YU ///#Меньшикова #школаМеньшиковой #школамагии Проблемы с близкими людьми у того, кто начинает развивать свое сознаниеParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras