2024 m. birželio 16 d.

 

Gatajevai prašo atlyginti žalą, patirtą dėl neteisėtų prokuratūros ir teismo veiksmų

27
Paskelbta: 2013-10-21 13:12 Autorius: ekspertai.eu
Buvęs teisingumo ministras R. Šimašius iki šiol lieka vienintelis iš aukštų pareigūnų, bandžiusių pakomentuoti faktą, kad Suomija suteikė politinį prieglobstį VSD ir prokuratūros persekiotiems Gatajevams. Anot R. Šimašiaus, dėl šios nemalonios situacijos kalti kultūriniai skirtumai (žr. video publikacijos pabaigoje).
Buvęs teisingumo ministras R. Šimašius iki šiol lieka vienintelis iš aukštų pareigūnų, bandžiusių pakomentuoti faktą, kad Suomija suteikė politinį prieglobstį VSD ir prokuratūros persekiotiems Gatajevams. Anot R. Šimašiaus, dėl šios nemalonios situacijos kalti kultūriniai skirtumai (žr. video publikacijos pabaigoje).

Šiandien Kauno apygardos teismas nagrinėja Grozno angelais vadinamų čečėnų sutuoktinių Chadižat ir Maliko Gatajevų, kuriems Suomija 2012 m. gegužę suteikė politinį prieglobstį nuo VSD ir prokuratūros persekiojimo, apeliacinį skundą civilinėje byloje dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.

Atsakovai šioje byloje – Lietuvos Respublika, atstovaujama Teisingumo ministerijos, ir Generalinė prokuratūra.

Suomijoje su savo vaikais ir keliais suaugusiais globotiniais gyvenantys Gatajevai prašo atlyginti žalą, kurią patyrė dėl neteisėto prokuroro prašymo pratęsti jų suėmimą bei neteisėtos 2009 m. rugpjūčio 14 d. Kauno apygardos teismo nutarties, kuria šis prašymas patenkintas.

Neturtinę žalą, patirtą dėl neteisėto įkalinimo, atskyrimo nuo šeimos, įskaitant mažamečius vaikus, psichologinės traumos bei kalėjime ypač pablogėjusios Ch. Gatajevos psichologinės būklės, kurią konstatavo ir Kauno tardymo izoliatoriaus psichologas, sutuoktiniai įvertino kiekvienas po 13 500 Lt. Be to, jie prašo priteisti 2000 Lt turtinės žalos atlyginimą.

Šių metų birželio 10 d. sprendimu Kauno apylinkės teismas šį Gatajevų prašymą patenkino iš dalies, priteisdamas po 3 510 Lt neturtinės bei 1000 Lt turtinės žalos atlyginimo.

Advokatės Rūtos Čilinskaitės parengtame Ch. ir M. Gatajevų apeliaciniame skunde teigiama, kad pirmosios instancijos teismas nenurodė nei konkrečių bylos aplinkybių ar įrodymų, nei teismų praktikoje suformuluotų išaiškinimų, kurie pagrįstų, kodėl žalos dydis turėtų būti sumažintas beveik 4 kartus.

Be kitų dalykų, prašymas priteisti Gatajevams visą jų prašomą atlyginimą už žalą, patirtą dėl neteisėtų prokuratūros ir teismo veiksmų, grindžiamas ir vaizdo medžiaga, filmuota 2009 m. rugpjūčio 14 d. Kauno apygardos teismo posėdyje.

Ekspertai.eu primena, kad veiksmus Gatajevų byloje koordinavo Kauno apygardos prokuratūros prokurorė Nomeda Oškutytė, vadovavusi septyniems VSD Kauno apygardos skyriaus pareigūnams.

Bylą kuravo buvęs VSD generalinio direktoriaus pavaduotojas Dainius Dabašinskas, linksniuotas pulkininko Vytauto Pociūno pomirtinio šmeižto istorijoje, bei VSD Kauno apygardos skyriaus viršininkas Egidijus Storpirštis.

Iki šiol nė vienas iš aukštų Lietuvos pareigūnų nerado reikalo kaip nors pakomentuoti faktą, kad Suomija suteikė politinį prieglobstį Lietuvoje persekiotiems Ch. ir M. Gatajevams, nors tai pirmas atvejis Europos istorijoje, kai trečiosios šalies – Rusijos – piliečiams suteikiama apsauga nuo vienos iš ES narių kitoje.

Buvęs teisingumo ministras Remigijus Šimašius LRT laidoje „Teisė žinoti” 2012 gegužės 2 d. aiškino nežinąs nei apie politinį prieglobstį, nei apie bylos detales, tačiau pasidalino samportavimais apie kultūrinius skirtumus:

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
27. isvada
(2013-10-25 21:53:13)
(82.44.91.85) Parašė:

simasius ir kitu daug valdzios atstovu yra DEGENERATAI o i ciaq ieina daug visokiu iskrypimo formu . jei netikit paskaitykite GRIGORIJUS PETROVICIUS KLIMOVAS YRA TRYS JO TRILOGINES KNYGOS . TAIB PATS ZYMIAUSIAS SIU LAIKU SOCIOLOGAS KUYRIS VEDA SOC TYRIMUS NUO PAT SENOVES . FAKTAI STULBINANTYS. BEJE O KAS LIECIA TOKIUS KAIP SIMASIUS TAI JU FIASKO ARTEJA -TEKS ATSAKYTI UZ SAVO NUODEMES. PRIES ZMONIJA. DAUGELIS JAU PRADEJO JAUSTI NEMALDOMAI ARTEJANCIA ATPILDO VALANDA , BET TIK TIE KURIE SEKA IVYKIUS PASAULYJE. *DEL KO NREIKALINGI DIKTATORIAI*????????? :))))))))))))))))))))26. w
(2013-10-24 17:10:34)
(193.219.87.30) Parašė:

Gatajevams Suomija suteike kulturini prieglobsti. Tai kodel jie aiskinasi teismuose, o ne kulturos festivaliuose?25. Raigerdas
(2013-10-24 14:58:26)
(93.203.52.239) Parašė:

Šimašius yra iš tų teisininkų, kuris specializuojasi sofistinių išvedžiojimų mene. Jis gauna medžiagą, kur yra juoda, tai jis iš jos padaro baltą. Faktiškai tai yra demagogas gryname pavidale. Jis yra tipiškas teisininkų kl. atstovas. Pvz., jeigu jį nusamdytų kokia nors mafija, tai jis išbalintų tos mafijos darbelius. Šita sofistinė "traktavimo technika" Lietuvoje yra labai prigijusi tarp teisininkų. Su jais kalbėti yra beprasmiška, nes jie realiai su jumis nebendraus, kadangi jų dėmesys yra nukreiptas tik viena linkme - perversti įvykių eiga kitaip, kad būtų sukurta, neva, loginiai teiginiai, o vėliau padarytos išvados. Taigi, sukeitus priežastis su pasekmėmis, ir įvedus tam tikras prielaidas, jūs gausite lyg tai teisingas išvadas. Bet jos yra teisingos tik ant paviršiaus dėl loginių išvedžiojimų. Čia ir yra toks, jiems atrodantis naujas, nors jau seniai atgyvenęs teisinėje sistemoje dalykas, bet dabartiniu metu tuo užsiima tiek advokatai, tiek teisėjai, kad nuslėpti savo nekompetetingumą, nes nežino, kaip teisingai išspręsti tą ar kitą keblią situaciją. Vienintelis dalykas, kad po tokio pokalbio jus pajusite, kad buvo tuščiai sugaištas jūsų laikas. Kalbėti atvirai jis bijo, nes dažnai šneka nesąmones. Todėl ir su Ūsu taip ir gavosi, nors po tokio įvykio jis turėtų būti nedelsiant išmestas iš Teisingumo ministro posto. Bet pas mus tai yra normalu. Uzbekijoje dar blogiau, ten dar didesnė koncentracija tokių teisininkų.24. jo
(2013-10-23 13:10:28)
(86.18.188.109) Parašė:

Po STRAIPSNIU /sOVIETMECIU LAIKU TRADICIJOS/.../neringavenckiene com/ galima paziureti video ,kur simasius su uso pusbroliu ,kuprevicium...Tai kaip ta reikia suprasti?23. 18 komentarui
(2013-10-23 13:04:15)
(86.18.188.109) Parašė:

pritariu jums!22. "Mailiaus" byloje reikia pasakyti ir C....
(2013-10-23 10:19:54)
(78.57.165.73) Parašė:

"Mailiaus" byloje teismas pasakė A, bet reikia pasakyti ir C. Per nepriklausomybės atkūrimo laikotarpį buvo ir yra 15 rezonansinių bylų (kaip skelbia Generalinės prokuratūros portalas). "Mailiaus" byla yra viena iš jų ir dabar teismas išaiškino, kad byla sužlugo. Bet nėra jokios reakcijos nei iš vienos pusės. Kas atsakys už pagamintą netikrą bylą, 4 metus skleistą melą, apšmeižtus žmones ir išleistus gal keliasdešimt milijonų litų šios bylos tyrimui? Tyli net žiniasklaida.....21. va
(2013-10-23 09:04:27)
(78.61.121.33) Parašė:

čia tikrasis mankurtas.20. va
(2013-10-23 09:03:07)
(78.61.121.33) Parašė:

apmokėti turi,,pupuliukas''Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras