2024 m. gegužės 25 d.

 

Generalinė prokuratūra: „Praktiškai yra nustatyta, kad lėšos nei pasisavintos, nei iššvaistytos“

Paskelbta: 2010-09-10 05:15 Autorius: ekspertai.eu

Vakar įvyko Vyriausybės antikorupcinės darbo grupės posėdis, kuriame dalyvavo Generalinės prokuratūros prokurorė Sigutė Malinauskienė, vadovaujanti rezonansiniams ikiteisminams tyrimams dėl galimo didelės vertės turto iššvaistymo Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ir dėl galimo VŠĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ didelės vertės turto iššvaistymo ir pasisavinimo. Posėdžio metu prokurorė pateikė naujos ir įdomios informacijos apie daugiau negu pusės milijardo vertės Tūkstantmečio programą.

KosmosasValstybės kontrolė yra skelbusi, kad atliktų valstybinių auditų rezultatai rodo, jog kultūrai skiriamos lėšos dažnai buvo panaudojamos neteisėtai ir neefektyviai, už jas atsiskaitoma netinkamai, o programų vykdymas neskaidrus.

2010 m. balandžio 30 d. Valstybės kontrolė baigė daugiau negu metus vykdyto finansinio (teisėtumo) audito ataskaitą dėl Lietuvos Tūkstantmečio programos vykdymo. Milžiniškame, daugiau negu metus rašytame dokumente buvo išvardinta begalė grubiausių įstatymų pažeidimų ir kitokių prasižengimų. Audito dokumentus dėl galimo lėšų iššvaistymo ir pasisavinimo ir įstatymų nesilaikymo Valstybės kontrolė perdavė Generalinei prokuratūrai apie ką plačiai skelbė žiniasklaida.

„Kadangi mes turėjom įvertinti Valstybės kontrolės pateiktą medžiagą, čia užkliuvo tiktai trys dalykai: Kultūros ministerijos projektas – filmas „Žalgiris – geležies diena“, Dailės akademijos projektas „Baltų menas“ ir „Mokslinių tyrimų ir leidybos projektai“, - vakar informavo S. Malinauskienė, kalbėdama apie šias Valstybės kontrolės išvadas.

Tačiau Generalinėje prokuratūroje buvo priimtas nutarimas net ir dėl šių kelių projektų atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

„Buvo priimtas nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, kadangi praktiškai yra nustatyta, kad lėšos skirtos ir panaudotos, nei pasisavintos, nei iššvaistytos. Ir nenustatyta kad būtų kažkokių tai pareigūnų tarnybinių nusižengimų“, - pakomentavo tokį Generalinės prokuratūros sprendimą S. Malinauskienė.

Taigi Valstybės kontrolės dokumentų perdavimas Generalinei prokuratūrai neturėjo jokio pagrindo, kadangi įvertinę audito išvadas dėl 512 milijonų vertės Tūkstantmečio programos, prokurorai nustatė, kad  jokio, net menkiausio kriminalo tame nebuvo.

Dar daugiau Vyriausybės antikorupcinės darbo grupės posėdžio metu prokurorės S. Malinauskienės paskelbtų naujienų, apie Generalinėje prokuratūroje vykdomus rezonansinius tyrimus, jau greitai ekspertai.eu.

2010 m. balandžio 30 d. Valstybės kontrolės išvadas galite atsisiųsti iš ČIA.  

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras