2023 m. lapkričio 30 d.

 

Generalinė prokuratūra sulaukė pagalbos iš pilietinės iniciatyvos grupės „ekspertai.eu“

Paskelbta: 2009-12-15 20:11 Autorius: ekspertai.eu

Generalinės prokuratūros pranešimas spaudai

Generalinė prokuratūraSu stambaus masto korupcija kovojančios nevyriausybinės organizacijos „ekspertai.eu“ pasiūlyti piliečiai šiuo metu atlieka VšĮ „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) internetinių svetainių kūrimui panaudotų lėšų kontrolinį tyrimą. Juo siekiama nustatyti, ar sutartyse nurodyti darbai buvo atlikti, ar visos internetinės svetainės buvo sukurtos, ar jos veikė, ar nebuvo internetinių svetainių dubliavimosi ir ar atliktų darbų apimtis atitinka VEKS‘o internetinių svetainių sukūrimui skirtas lėšas. „Tai nemaža pagalba tyrėjams, kadangi išaugęs pradėtų ikiteisminių tyrimų skaičius dėl įvairaus masto ir pobūdžio galimų sukčiavimų ženkliai padidino pareigūnų darbų krūvius“, – mano šalies generalinis prokuroras Algimantas Valantinas. Pasak prokuratūros vadovo, kartu tai ir didelis žingsnis į priekį stiprinant prokuratūros veiklos skaidrumą ir atvirumą. Visuomenės atstovų išvadas dėl lėšų panaudojimo kuriant interneto svetaines Generalinė prokuratūra tikisi gauti dar šiais metais, mat, kontrolinis tyrimas vyksta jau antrą mėnesį. Generalinė prokuratūra primena, kad tyrimas dėl galimo VEKS didelės vertės turto iššvaistymo ir pasisavinimo pradėtas praėjusių metų birželį pagal piliečių Š. Puidoko, A. Nako ir R. Boravskio pareiškimą. Šiuo metu įtarimai niekam nepareikšti, nes tyrėjai nėra surinkę visų duomenų apie tai, kaip, kur, kada ir kokios projektui skirtų lėšų sumos buvo panaudotos pažeidžiant įstatymus. Tyrime vienas asmuo yra apklaustas kaip specialusis liudytojas. Daugiau informacijos apie šio tyrimo eigą – prokuratūros interneto svetainėje. P.S. "ekspertai.eu" netrukus papildys šį prokuratūros sąrašą.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras