2023 m. birželio 11 d.

 

Generalinė prokuratūra nepagrįstai netiria galimų "faktinio" VSD vadovo nusikaltimų

18
Paskelbta: 2013-04-02 12:12 Autorius: ekspertai.eu

Vilniaus miesto apylinkės teismas panaikino Generalinės prokuratūros sprendimą nepradėti ikiteisminio tyrimo dėl galimai nusikalstamų Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinio direktoriaus pavaduotojo Romualdo Vaišnoro veiksmų, organizuojant tuomečio Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus generolo Vitalijaus Gailiaus ir jo šeimos narių sekimą – rašoma Tomo Dapkaus straipsnyje alfa.lt.

Apie R. Vaišnoro, kurį įvardijo kaip faktinį VSD vadovą, vaidmenį susidorojant su buvusiais FNTT vadovais V. Gailius viešai prabilo 2012 metų gruodį, kai Vilniaus apygardos administracinis teismas pripažino jo atleidimą iš pareigų neteisėtu. 

2011 metų lapkričio 16 d. V. Gailius ir kiti FNTT preigūnai pateikė R. Vaišnorui duomenis, kurie turėjo būti svarbūs aiškinatis, kas dienraščiui “Lietuvos rytas” nutekino informaciją apie banko “Snoras” atžvilgiu planuojamus veiksmus.

“Kitą dieną po tų duomenų pateikimo jis (R. Vaišnoras) pateikė tikrovės neatitinkantį tarnybinį pranešimą, kuriuo apšmeižė mane ir mano pavaduotoją. Manau, siekdamas nuslėpti tą informaciją, kurią gavo iš mano pavaduotojo. Ir tą pačią dieną, kai pateiktas tas dokumentas, kurį jis surašė išgalvotais motyvais, mano, mano šeimos, mano vaikų atžvilgiu buvo atliekami neteisėti veiksmai. Buvo klausomasi visos mano šeimos telefoninių pokalbių, buvo sekami mano vaikai, mano šeima. Buvo kontroliuojamas susižinojimas mano kabinete, mano gyvenamosiose patalpose. Buvo vykdomas totalinis sekimas”, – žurnalistams sakė V. Gailius (vaizdo įrašą skelbėme čia). 

Teismui pripažinus jo atleidimą neteisėtu, 2012-ųjų gruodį V. Gailius kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą R. Vaišnoro ir kitų neteisėtus operatyvinius veiksmus inicijavusių VSD pareigūnų atžvilgiu.

V. Gailiaus skundą pavesta nagrinėti Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorei Danguolei Gurinai, kuri, kaip rašo T. Dapkus, niekada nedirbo realaus prokurorės darbo, o atliko prokuratūros bibliotekininkės funkcijas.

Netrukus ši pareigūnė nusprendė nepradėti ikiteisminio tyrimo R. Vaišnoro atžvilgiu.

Panaikindamas šį D. Gurinos nutarimą, Vilniaus miesto apylinkės teismas konstatavo, kad jame „nėra vertinami pareiškėjo pareiškime nurodyti įvykiai, nutarime bendrais žodžiais pasisakyta, kad nėra nustatyta duomenų apie nusikalstamą veiką, tačiau nutarime net nėra nurodyta kokių galimų nusikalstamų veikų įvykių nebuvo“.

Teismas nurodė „Generalinei prokuratūrai pakartotinai svarstyti V. Gailiaus paduotą pareiškimą“. Prokuratūra šią teismo nutartį apskundė, tad procesas tęsiasi.

Susiję:

Teismas paskelbė, kad buvęs FNTT vadovas Vitalijus Gailius buvo atleistas neteisėtai (video)

Vitalijus Gailius: “Palaikau visas iniciatyvas, kurios padarytų mūsų teisėsaugą stiprią ir nepriklausomą

V. Gailius apie sugėrovų komandą, kuriai paklūsta faktiniai VSD vadovai

Ekspertai.eu kviečia prezidentę D. Grybauskaitę, A. Melianą, R. Palaitį ir R. Vaišnorą susimokėti už savo veiksmus”

Daugiau apie prokuratūros nusikaltamas veikas, apie kurias puikiai žino prezidentūra, skaitykite publikacijoje "Greita Generalinio prokuroro Dariaus Valio reakcija, ginant rimtus stambaus masto nusikaltėlius".

Tačiau, kaip visi labai gerai žino, pati prezidentė čia ne prie ko.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)


 
Komentarai

 
18. Tikslas
(2013-05-16 19:27:40)
(62.80.225.127) Parašė:

Lietuvoje daug kas pasikeistu i geraja puse,jei Lietuvos prezidentu butu isrinktas V.Gailius.Tokia mano nuomone ir ja palaikys dauguma tautieciu.Dabar Lietuvos teisingumo sistemoje chaosas,kas ka nori tas ta seka,pasiklauso pokalbiu ir t.t. ir t.t.17. Joana
(2013-04-03 16:51:39)
(94.244.96.254) Parašė:

As irgi balsuociau tik uz Gailiu.Bet tokiu balsuojanciu bus mazuma, kaip uz DK ar LIETUVOS SARASA, nes pries rinkimus pries Grybauskaites priesininkus bus ismesta daug daug "kompromatu".Dauguma juk negalvoja.16. Aldona
(2013-04-03 14:33:33)
(184.147.226.49) Parašė:

Laukiu prezidento rinkimų. Balsuočiau tik už Gailių.15. LAUKIU
(2013-04-03 14:32:12)
(184.147.226.49) Parašė:

Prezidento rinkimų. Balsuosiu už gerb. Gailių.14. LAIKAS EINA
(2013-04-03 14:30:48)
(184.147.226.49) Parašė:

GERB. GAILIUS TIKTŲ Į PREZIDENTUS.13. Nejaugo chuntai...
(2013-04-03 06:54:26)
(46.251.62.25) Parašė:

pavyks Tauta supriesinti su Prezidente????Venckienes rankomis nuimti D.Vali? Ir savo juoda darba padaryti iki galo? Sunaikinti Lietuva ir Lietuvius????Zmones mielieji mastykite savo galvomis!!!O ne tai ka kalba Pumprickaites ir kt. zurnalistai. Jie uz pinigus gali ir zeme su dangumi vietomis sukeisti :)12. Prezidente
(2013-04-03 06:50:31)
(46.251.62.25) Parašė:

pagal istatymus neturi teises kistis i teisesauginku darba.seimas GALI!!!Seima isrenka TAUTA!!!Bet bendra politiku ir teisesauginku mafija dirba isvien ir eina pries gen.prokurora D.Vali,pries prezidente ,pries Tauta ir pries visa valstybe. Jie bendrai vagia,daro machinacijas ir skurdina Tauta!!!Kazka prezidente yra pasakiusi visi kartu turime kurti gerove!!!! O Lietuva tai Tautos!!!!!Nors siuo metu ja per politika ir teisesauga yra uzgrobes KGB banditu chunta!! Tie kurie zemina,puola,klastoja ir siekia sunaikinti gerbiama N.venckiene tie patys puola ir gen.prokurora ir Prezidente ir kiekviena is musu kuris pabandome ieskoti tikrosios o ne isgalvotos tiesos !!!!11. suvalkietis
(2013-04-03 00:05:17)
(109.255.114.132) Parašė:

Visu blogybiu asis yra prezidentura, prokuratura , vsd ir pulinys.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras