2024 m. balandžio 16 d.

 

Generalinė prokuratūra tirs įtartinus Vilniaus apygardos prokuratūros veiksmus, o piliečiai kreipiasi į teismą

Paskelbta: 2010-04-12 09:55 Autorius: ekspertai.eu

Generalinė prokuratūra 2002 m. lapkričio mėnesį Valstybės kontrolė (VK) paskelbė audito išvadas dėl Nacionalinės filharmonijos. Išvados turėjo itin stiprų kriminalinį kvapą - be daugybės įvairių pažeidimų buvo nustatyta, kad galimai buvo pasisavinti pinigai ir klastojami parašai. Todėl VK visa medžiagą perdavė STT.

STT nieko korupcinio nenustatė ir perdavė šią medžiagą FNTT.

2010 m. kovo 1 dieną "ekspertai.eu" kreipėsi į FNTT su vienu paprastu klausimu - kuo tas tyrimas baigėsi, ar buvo nutrauktas ar buvo pasiekti kokie nors konkretūs rezultatai?

2010 m. kovo 9 dieną FNTT atsakė, kad "išnagrinėjus gautą medžiagą FNTT kompetencijos klausimais, 2003 m. kovo mėnesį buvo priimtas nutarimas atsakyti kelti baudžiamąją bylą, nesant nusikaltimo, nustatyto LR baudžiamojo kodekso 323 str. 1 d., požymių."

Šis lakoniškas FNTT atsakymas sukėlė dar daugiau klausimų.

Todėl 2010 m. kovo 15 d. "ekspertai.eu" kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą remiantis 2002 m. lapkričio 8 d. Valstybės kontrolės audito ataskaita, o dar svarbiau - prašė pradėti ikiteisminį tyrimą ir dėl galimai nusikalstamos FNTT veikos. Pagrindinis šio kreipimosis motyvas - FNTT pareigūnai netinkamai atliko savo pareigas ir VK kontrolės ataskaitoje išdėstytų pažeidimų iš viso netyrė ir nepagrįstai priėmė nutarimą atsisakyti kelti baudžiamąją bylą.

Generalinė prokuratūrą "ekspertai.eu" pareiškimą persiuntė Vilniaus apygardos prokuratūrai su prašymu viską per savaitę išsiaiškinti ir pateikti atsakymus.

Vilniaus apygardos prokuratūra išsiaiškino ir 2010 m. balandžio 1 d. paskelbė nutarimą, kad jokios nusikalstamos veikos čia nėra, o pareiškėjų nurodyti faktai apie padarytas nusikalstamas veikas yra "akivaizdžiai neteisingi".

Tačiau iš šio Vilniaus apygardos prokuratūros 3 skyriaus prokurorės Rasos Miltinytės nutarimo aiškiai matosi, kad prokuratūra tik perrašė kai kuriuos duomenis iš buvusio FNTT tyrimo ir viskas, o pati prokuratūra jokio tyrimo nevykdė.

"ekspertai.eu" kreipėsi į prokurorę Rasą Miltinytę su prašymu pakomentuoti tokį prokuratūros sprendimą į ką prokurorė atsakė, kad visus atsakymus į klausimus galima rasti 2002 metais FNTT atliktoje tyrimo medžiagoje. Pasidomėjus, kaip galima susipažinti su ta tyrimo medžiaga, prokurorė R. Miltinytė pasiūlė kreiptis į pačia FNTT, kas ir buvo padaryta.

Tačiau paaiškėjo, kad tą pačią balandžio 7 dieną, kai piliečiai kreipėsi į FNTT, Generalinė prokuratūra taip pat kreipėsi į FNTT ir pasiėmė tyrimo medžiagą sau.

Kaip šiandien informavo Generalinės prokuratūros prokuroras Mindaugas Gylys, tyrimo medžiagą Generalinės prokuratūra pasiėmė tam, kad pati nori ištirti tiek FNTT tiek ir Vilniaus apygardos prokuratūros veiksmus.

Piliečiams pasidomėjus, ar su FNTT medžiaga galima susipažinti ir jiems, buvo atsakyta kad taip, tereikia atvykti į Generalinę prokuratūra.

Taip pat šiandien "ekspertai.eu" įstatymo numatyta tvarka kreipėsi į Vilniaus miesto 1 apylinkės teismą dėl Vilniaus apygardos prokuratūros veiksmų, t.y. jos atsisakymo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamų veikų Nacionalinėje filharmonijoje ir FNTT.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras