2023 m. gruodžio 2 d.

 

Generalinis prokuroras nėra optimistas

Paskelbta: 2009-10-04 11:24 Autorius: ekspertai.eu

"ekspertai.eu" siūlo Generalinei prokuratūrai ištirti nors vieną iš daugelio faktų su nusikalstamos veikos įrodymais, kuriais disponuoja prokurorai, kadangi tai būtų geriausia prevencija kitiems potencialiems nusikaltėliams kad ir kokį aukštą postą toks asmuo užimtų.

Trečiadienį vykusiame susitikime su generaliniu prokuroru Algimantu Valantinu "ekspertai.eu" domėjosi, kodėl vilkinami valstybinės korupcinės programos "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" (VEKS) ikiteisminiai tyrimai, ir pabrėžė, kad per korupcinius valstybinius projektus prisidengiant kultūra iki šiol nestabdomai plaunamos milijoninės mokesčių mokėtojų lėšos.

"ekspertai.eu" priminė prokurorui, kad tyrimas tęsiasi jau antrus metus, o rezultatų dar jokių nėra.

Generalinis prokuroras paaiškino, kad tokie tyrimai labai sudėtingi ir ilgi, nors kartu pats pripažino, kad šiuo atveju tai tęsiasi pernelyg ilgai.

Pasak A. Valantino, bylos, susijusios su tokio pobūdžio projektais, "buksuoja juodai", nes "labai trūksta žmoniškųjų išteklių", t. y. kompetentingų specialistų, dėl to tyrimas labai stipriai išsitęsė.

A. Valantinas užsiminė, kad vieną tokį specialistą žadėjo "paskolinti" Valstybės kontrolė, tokiu atveju tyrimas vyktų sparčiau.

Generalinis prokuroras neslėpė, jog tokios ir panašios bylos kaip VEKS tarsi lavina užgulė vienu metu, todėl visuomenė neturėtų turėti iliuzijų, jog viskas bus ištirta.

Pokalbio pabaigoje A.Valantinas pasidžiaugė, kad gali pabendrauti su bendraminčiais, kad jų atsiranda vis daugiau ir išreiškė viltį, jog tokie susitikimai tarp piliečių ir Generalinio prokuroro vyks ir ateityje.

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras