2023 m. gruodžio 2 d.

 

Generalinis prokuroras susitiko su piliečiais

Paskelbta: 2009-11-03 14:00 Autorius: ekspertai.eu

Generalinė prokuratūra2009 lapkričio 3 d. „ekspertai.eu“ susitiko su Generaliniu prokuroru Algimantu Valantinu.

Generalinės prokuratūros vadovas domėjosi, ką, galbūt, prokuratūra ne taip daro „Vilnius –  Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) byloje, kur reikėtų jai pasispausti.  A.Valantinas pripažino, kad iki šiol prokuratūra tiria tik atskiras detales: VŠĮ VEKS veiklą, kelias internetines svetaines, vieną kitą fejerverką, spektaklio pastatymą ar komercinį koncertą (tikrina „popieriukus“, t. y. ar kiekvienas litas patvirtintas popieriniu dokumentu, kuo užsiima ir bet kuris auditas ar valstybės kontrolė) ir pan. Visa tai svarbu, tačiau visuomenininkai nuo pat pradžių prašė ir reikalavo, kad programa būtų tiriama nuo 2003-ųjų metų liepos 18 d. vyriausybės nutarimo ir atskleidžiamos šaknys šio nusikalstamo tuometinės valdžios sugalvoto ir dabartinės valdžios puoselėjamo ir globojamo projekto, o ne tiriamos paskiros jo detalės. „ekspertai.eu“ pareiškė pasigendantys ryžtingesnių prokurorų veiksmų, kurie ir derėtu Lietuvos respublikos prokurorams, be jokių kompromisų rodantiems savo ryžtą pedofilijos skandale. Nuo VEKS aferos tyrimo pradžios jau praėjo pusantrų metų, tačiau iki šios dienos absoliučiai jokių tyrimo rezultatų nėra.Nuo VEKS aferos tyrimo pradžios jau praėjo pusantrų metų, tačiau iki šios dienos absoliučiai jokių tyrimo rezultatų nėra. „ekspertai.eu“ informavo Generalinį prokurorą Nuo VEKS aferos tyrimo pradžios jau praėjo pusantrų metų, tačiau iki šios dienos absoliučiai jokių tyrimo rezultatų nėra.apie apgailėtiną VEKS bylą tiriančios prokurorės Sigutės Malinauskienės darbą, kuri iki šiol itin prastai orientuojasi esamoje situacijoje ir labiau tiktų būti VEKS advokate, o ne šios bylos prokurore. Nuo VEKS aferos tyrimo pradžios jau praėjo pusantrų metų, tačiau iki šios dienos absoliučiai jokių tyrimo rezultatų nėra ir visos numatytos daugiamilijoninės lėšos iš mokesčių mokėtojų kišenės yra įsisavinamos nekontroliuojamai, be jokių trukdžių, nepaisant taip vadinamojo sunkmečio. Nuo VEKS aferos tyrimo pradžios jau praėjo pusantrų metų, tačiau iki šios dienos absoliučiai jokių tyrimo rezultatų nėra. Generalinis prokuroras ir piliečiai kalbėjosi apie galimybes, kaip į tokio pobūdžio veikų tyrimą galėtų įsijungti ir visuomenės atstovai, nes kol kas įstatymiškai Lietuvoje viskas tyčia taip sutvarkyta, kad tai jiems yra neįmanoma, nors ne vienas prokuroras ir tyrėjas „ekspertai.eu“ atstovams yra skundęsis, kad trūksta žmonių ir pajėgumų. Žinant sunkią prokuratūros finansinę padėtį, „ekspertai.eu“ pasiūlė prokuratūrai kelis specialistus nemokamai, kurie kaip tik dabar atlieka analizę apie VEKS internetines svetaines, per kurias buvo pavogta daugiau nei pusė milijono litų. Naujos informacijos apie centrinį VEKS projekto tyrimą – Nacionalinio operos ir baleto teatro rekonstrukciją – A. Valantinas neturėjo, tačiau išreiškė viltį, kad vėl galės susitikti su „ekspertai.eu“ atstovais po mėnesio ir pasižadėjo tada jau turėsiantis informacijos apie piliečius dominančius tyrimus, atliekamus Generalinėje prokuratūroje.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras