2023 m. kovo 31 d.
 

 

Gera žinia prezidentei D. Grybauskaitei: ji jau gali komentuoti teismo sprendimą

82
Paskelbta: 2013-09-17 08:46 Autorius: ekspertai.eu
Garsusis ketvertukas, įvykdęs didžiulį visuomenės pasipiktinimą sukėlusį susidorojimą su FNTT vadovais. Šie asmenys veikė kaip viena ir labai darni komanda, kurioje pirmu smuiku griežė faktinis VSD vadovas R. Vaišnoras (nuotr. dešinėje)
Garsusis ketvertukas, įvykdęs didžiulį visuomenės pasipiktinimą sukėlusį susidorojimą su FNTT vadovais. Šie asmenys veikė kaip viena ir labai darni komanda, kurioje pirmu smuiku griežė faktinis VSD vadovas R. Vaišnoras (nuotr. dešinėje)

Prieš pusantrų metų prezidentė Dalia Grybauskaitė nedvejodama palaikė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovų Vitalijaus Gailiaus ir Vytauto Giržado atleidimą vykdžiusį buvusį vidaus reikalų ministrą liberalą Raimundą Palaitį.

„Po patikrinimo ant abiejų FNTT vadovų krito įtarimų šešėlis. Teisėsaugos institucijų vadovų reputacija neturi kelti jokių abejonių. Ministras pasielgė įstatymų nustatyta tvarka“, – teigė šalies vadovė.

Pernai, kai rugsėjį Vilniaus apygardos administracinis teismas paskelbė, kad FNTT direktoriaus pavaduotojas V. Giržadas buvo atleistas neteisėtai ir turi būti grąžintas į pareigas, D. Grybauskaitė atsisakė komentuoti tokį teismo sprendimą.

Tąkart teismas panaikino du R. Palaičio įsakymus dėl leidimo dirbti su slapta informacija ir atleidimo iš tarnybos.

„Kol vyksta teismo procesai, komentuoti negaliu, kad nedaryčiau įtakos teismams“, – žurnalistams sakė D. Grybauskaitė, paklausta, ar vis dar mano, kad sprendimas atleisti V. Giržadą buvo teisingas ir teisėtas.

„Teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik teismai. Peržiūrėti žemesnės instancijos teismų sprendimus turi teisę tik aukštesnės instancijos teismas. Politikų ir kitų asmenų kišimasis į teismų darbą yra draudžiamas“, – atsakė D. Grybauskaitė į jai ir kitiems šios istorijos veikėjams skirtą ekspertai.eu raginimą susimokėti už savo veiksmus ir prisiimti finansinę atsakomybę už vis didėjančią žalą, padarytą neteisėtai atleistiems pareigūnams.

Tačiau vakar, kai Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas paskelbė galutinę ir neskundžiamą nutartį, kuria patvirtino, kad V. Giržadas buvo neteisėtai atleistas iš FNTT direktoriaus pareigų, prezidentei užsidegė žalia šviesa pakomentuoti šį sprendimą ir atsakyti į elementarius klausimus.

1. Kas ir iš kieno kišenės sumokės V. Giržadui už priverstinę pravaikštą?

2. Kas ir iš kieno kišenės sumokės V. Giržadui kompensaciją už moralinę skriaudą?

3. Ar bus nubausti gerai žinomi šios tamsios istorijos režisieriai ir vykdytojai, net ir tie, kurie yra „ne prie ko“?

Kadangi šie klausimai labai asmeniški, prezidentės prašome į juos atsakyti asmeniškai, o ne pavesti šią užduotį Prezidentūros kanceliarijoje besidarbuojančiai savo pagalbininkei Genei Lukaševičienei.

Atsakymus į kiekvieną klausimą prašome pateikti atskirai, nesuplakant jų į vieną krūvą, kaip jau tapo įprasta Prezidentūros raštuose.

Pasinaudodami proga, siunčiame prezidentei ir vieną papildomą klausimą: kaip manytumėte, kodėl Vokietijos teisėsauga žlugdo Lietuvos teisėsaugą, nesuteikdama pagalbos tokiose rezonansinėse bylose kaip Sausio 13-osios bei Operos ir baleto teatro rekonstrukcijos bylos?

Susiję:

„Prezidentė atsakė, ar yra pasirengusi asmeniškai prisidėti prie moralinės ir materialinės žalos V. Gailiui ir V. Giržadui atlyginimo“

Ekspertai.eu kviečia prezidentę D. Grybauskaitę, A. Melianą, R. Palaitį ir R. Vaišnorą susimokėti už savo veiksmus“

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

 
Komentarai

 
82. Lietuviški teismai,
(2013-09-19 12:13:51)
(78.57.152.174) Parašė:

tai kaip dainuoja Kaušpeda, ne tau Martynai melynas dangus (atsieit teisybe). Aišku?81. lukas
(2013-09-18 16:17:01)
(195.182.77.85) Parašė:

kokia arogantiška vidutinybę turim aukščiausiame poste.Nelaimė mums, patikėjusiems jai.žmogus vieną kartą 'pardevęs" negali sustoti.tikėjomės per jos valdymo laikotarpį ji, kaip kairiųjų pažiūrų moteris viską darys, kad mūsų šeimos 'kišenė' pasidarytų storesnė.Kaip mes klydom.ji ir toliau 'tarnauja', bet ne mums.Žmonės mastykim, ką renkam?80. Mokytoja
(2013-09-18 15:15:36)
(174.89.100.242) Parašė:

Kartą turėtų susimokėti ir ponia prezidentė už savo klaidas.79. 72-am
(2013-09-18 03:46:08)
(78.60.171.176) Parašė:

tai jūs ir dėliokitės savo dėlionę, o tautai viskas aišku. Tik abejoju ar šį kartą jums bepavyks tas susidėliojimas?.. Tiek pastatyta ant kortos - ne be reikalo taip vargstate su tuo pačiu komentaru - vis neprarandate vilties, kad gal pavyks ką supainioti??78. TIKROVĖ PAGAL GRYBĘ
(2013-09-18 01:04:11)
(86.134.194.94) Parašė:

Vasiliauskas pagal iš anksto su skandinavų bankininkais parengtą planą užgrobė ir tyčia subankrotino penktąjį pagal dydį šalies banką Snoras , o komandą ir palaikymą jis gavo iš daukanto aikštės. Aišku ir tai , kad tai įvykdė kubiloidinė chunta, kurie visomis priemonėmis “gesino” ir “dusino” šį reikalą, nes bijojo ir tebebijo, kad neišaiškėtų tikrosios banko Snoras užgrobimo priežastys. Vasiliauskas atsikvietė į Lietuvą du sau gerai pažįstamus “veikėjus”: Friklį ir Kuperį, kurių užduotis paslėpti šio nusikaltimo galus “į vandenį”, pirmasis per 8 d.d.pavogė iš Snoro 17 mln.lt, o antrasis”veikėjas,jau” išpompavęs “iš banko virš 200 mln.lt,ir toliau melžia Lietuvėlę… Prokurorai nieko nedaro ,nes nėra komandos iš daukanto aikštės, va taip ir gyvename teisinėje valstybėje… Kuo kalti 3000 smulkiųjų akcininkų. kurie buvo išdurti Lietuvos banko. Visas ketvirtines ir metines ataskaitas tvirtindavo LB. Yra priimtas, bet nevykdomas LR Finansinio tvarumo įstatymas, kuriame aiškiai parašyta. kad Valstybė paimdama akcijas visuomenės poreikiams, turi už jas teisingai atlyginti. Buvusi valdžia pasielgė kaip ir bolševikų valdžia- nacionalizavo ir nusavino Lietuvos piliečių turtą, nors anksčiau LR konstituciją ir įstatymus priėmė vakarietiškus (tik kam juos vykdyti, jei Lietuvos piliečiai to neriekalauja?). VASILIAUSKAS virsijo savo igaliojimus uzdarant snora,subankrotinant. Ir atvezant be atsakomybes plaunanti milijonus kooperi ir freakly. Vasiliauskui kalejimas turi buti. Gryniausia cype. Cia bestuburiai prokuraturai uzvedus tyrima viskas paaisketu iskart,vien vadovaujantis snoro komisijos isvadom,jau galetum sodinti visus vagis. Kokius otkatus jie gauna ar isivaizduojat?77. ne i tema
(2013-09-17 23:50:53)
(109.255.12.86) Parašė:

ar gerb. Ekspertai jau nupirko is stankunu seimynos interviu? Pradine kaina aukcione jau paskelbta.76. Pensininkas
(2013-09-17 23:38:35)
(78.60.208.85) Parašė:

Girdėjau Gribauskaitė sąskaitoje turi apie 2 mlnj. Būtų labai kilnu, kad padarytą žalą V.Giržadui atlygintų iš savo santaupų, nes, kaip sakė, Palaitis ne prie ko.75. Saulius
(2013-09-17 22:36:14)
(86.134.194.94) Parašė:

mane klausia, kas gali po tokiu virazu balsuoti uz Grbauskaite?????Klausimas butu idomus,jei as is vis suprasciau,kaip ji tapo prezidente???.Atsakymas aiskus,tauta isrinko.Todel as ir klausiu,ar mes esame mastantys pilieciai,ar mums gali iteikti,kad zmogus,buves kitoje barikadu puseje,kovojant uz nepriklausombe ,yra geriausias kandidatas i prezidentus,ir visi tuo patiki,As tikrai uz ja nebalsavau,nuo seno buvo matyti,kas tai per veikeja,au vien del seksualines orentacijos nebalsuociau,nes "seima -tautos lastele".O kagali suprasti zmogus,nesukures nei seimos ,neturinti vaiku.Kas jai Lietuva,po jos nors ir tvanas,nieko ji nepalieka sioj asaru pakalnej.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras