2024 m. vasario 24 d.

 

G. Nausėda ryžtingai be pirštinių su G. Landsbergiu aptarė aktualiausias Lietuvai išorės aktualijas

6
Paskelbta: 2021-02-09 19:04 Autorius: ekspertai.eu
G. Nausėda. Nuotr. prezidentas.lt


Šalies vadovas Gitanas Nausėda nuotoliniu būdu be veido kaukės ir net be pirštinių – konferenciniu skambučiu – kalbėjosi su Lietuvos diplomatijos vadovu Gabrieliumi Landsbergiu, su kuriuo aptarė svarbiausius užsienio politikos darbotvarkės klausimus. Apie tais skelbiama Prezidentūros pranešime visuomenei „Prezidentas su užsienio reikalų ministru aptarė svarbiausius užsienio politikos darbotvarkės klausimus“.

Vyrai tarėsi dėl ES Rytų partnerystės politikos įgyvendinimo eigos, sankcijų išplėtimo Baltarusijos bei Rusijos režimams, Baltarusijos AE (BAE) elektros patekimo į Lietuvos rinką užkardymo.

Pokalbyje aptarta Rytų partnerystės politikos įgyvendinimo darbotvarkė ir šiais metais vyksiančio pasaulinio Rytų partnerystės forumo programa.

Numatyta spartinti tarpinstitucinio veiksmų plano, skirto Rytų partnerystės iniciatyvos aktualizavimui ES valstybėse narėse, rengimą. Kalbėta apie planuojamus Lietuvos žingsnius, prisidedant prie Rytų partnerystės – Ukrainos, Baltarusijos, Moldovos, Azerbaidžano, Armėnijos, Sakartvelo – euroatlantinių aspiracijų įgyvendinimo.

G. Nausėda teiravosi dėl progreso, sprendžiant sanatorijos „Belarus“ darbuotojų klausimą, ir galimybių įgyvendinti ketvirtąjį regioninį sankcijų Baltarusijos režimui paketą.

Taip pat tartasi dėl Lietuvos žingsnių siekti sankcijų Rusijos piliečiams, susijusiems su Aleksejaus Navalno įkalinimu, paskelbimo.

Per pokalbį kalbėta apie saugumo ir gynybos klausimus, bendradarbiavimo su NATO perspektyvas, siekiant didesnio Aljanso valstybių karių dalyvavimo misijose ir programose regione.

Pokalbyje valstybės lyderis išreiškė lūkestį greičiau spręsti ambasadorių skyrimo į laisvas atstovybių bei ambasadų vietas klausimą. Oficialių teikimų į šias pozicija G. Nausėda laukia artimiausiu metu.

Taip pat pasidalyta informacija iš buvusių bei būsimų G. Nausėdos ir G. Landsbergio vizitų užsienio valstybėse.

Apie visus G. Nausėdos nuveiktus darbus siekiant Gerovės valstybės visada rasite skiltyje „Kuriant G. Nausėdos gerovės valstybę“.

Šaltinis: prezidentas.lt

Keli susiję:

Sanatorijos „Belorus“ darbuotojai iš G. Landsbergio teisme nori tik vieno – atsiprašymo  

Prezidentas G. Nausėda visiškai įsidrąsino – nuotoliniu būdu ėmė bendrauti plikomis rankomis

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
6. Darijus
(2021-02-10 21:42:56)
(185.6.234.93) Parašė:

Aktualiausia Lietuvai yra išangės aktualija.5. Vytas
(2021-02-10 20:43:41)
(62.80.225.75) Parašė:

Kad anūkas nesupranta, kad jis yra pajacas, tai nenuostabu, bet kad ir Nausėda to nesupranta... Tai jau nieko gero nežadantis simptomas.4. Anupras
(2021-02-09 21:50:14)
(64.145.67.234) Parašė:

Giriasi du berniukai vienas kitam kas kur važiuos, kur buvo. Guodžiasi vienas kitam kiek atsieina Gudijos bėglė Lietuvos biudžetui.3. U-2
(2021-02-09 21:33:44)
(130.149.80.199) Parašė:

Skaitydamas sy puiku teksta as uzsimerkiu ir matau Katedros aiksteje sokanty kuprotajy Ozy Vycka, Pasvalio komjaunimo pasyviste Yukneviciene, Povilony, KiauLina ir kitus, senus, karo su Rusija veteranus. Kaip gyvus matau o Bankomatas, be jokiu apsaugos priemoniu nuo lytiniu keliu plintanciu ligu plevena ore ir yra panasus y miraza...2. Kis
(2021-02-09 19:45:27)
(188.123.231.118) Parašė:

Cichanovskis garbina Krymo prijungima,o musu Burandino asilai is Cichanovskos darome “didvyre”,viena jau net su medaliais chacholai Nadiuska Savcenko pasodina,atsiimkite nors gelzgaliukus>Durniu musa ir baznycioje.1. Heletas
(2021-02-09 19:41:52)
(83.176.200.40) Parašė:

Pagarba Nausedai kad nenusileidzia del Tiesos.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras