2024 m. birželio 14 d.

 

Guggenheimo muziejus privalo būti ir bus

Paskelbta: 2009-10-04 11:18 Autorius: ekspertai.eu

Vilniaus miesto mero Viliaus Navicko įsakymu savivaldybėje sudaryta darbo grupė dėl Ermitažo-Guggenheimo projekto įgyvendinimo.

Darbo grupei vadovauja mero pavaduotojas garsusis liberalcentristas Gintautas Babravičius, tuo pačiu metu vadovaujantis ir prestižiniam projektui VEKS. Liberalcentristas teigė kol kas apie Ermitažo-Guggenheimo projektą žinąs tik iš žiniasklaidos (nors idėją Vilniuje statyti muziejų iškėlė G.Babravičiaus bendražygis Artūras Zuokas). Tad per savaitę jis ketina susirinkti visą informaciją ir sukviesti darbo grupę į pirmąjį posėdį.

Praėjusių metų liepą tuometinis premjeras Gediminas Kirkilas jau buvo subūręs panašią darbo grupę, kurios tikslas buvo spręsti Guggenheimo projekto Vilniuje statybos ir išlaikymo klausimus. Tačiau Vyriausybės kanclerio Valdemaro Sarapino vadovaujama darbo grupė nieko doro iki šiol taip ir nenuveikė.

G.Babravičius nemano, kad savivaldybėje suburta darbo grupė konkuruos su ankstesniąja. Paklaustas, ar logiška apytiksliai 300 mln. litų atsieisiantį projektą plėtoti sunkmečiu, Vilniaus mero pavaduotojas sakė: “Kuo didesnė krizė, tuo geresnis metas pradėti tokius projektus. Ir čia be juokų”. Pasak jo, dabar tinkamiausias metas planuoti muziejaus vizijas, priimti preliminarius sprendimus ir daryti viską, kad projektas nebūtų numarintas.

“Jei yra partneriai, pažadai, bet projektas nejuda, tuomet jis pradeda gangrenuoti, - teigia toliaregiškas politikas G.Babravičius. - Ne tik Lietuvai, bet ir Vilniui kyla grėsmė prarasti tokią gerą idėją”.

Partnerių ir įsipareigojimų muziejaus statybų iniciatoriai tikrai turi. A.Zuokas dar prieš dvejus metus pasirašė paramos sutartis su UAB “Ranga IV” (5 mln. litų) ir UAB “Akropolis” (9 mln. litų). O viena iš UAB “Ranga IV investicijos” bendrovių turi įsigijusi žemės sklypą kaip tik toje vietoje, kur ir planuojama statyti muziejų.

Būsimajame muziejuje numatyta eksponuoti ir už 12,5 mln. litų iš išeivijos filmininko Jono Meko Vilniaus įsigytą Jurgio Mačiūno “Fluxus” kolekciją. Tačiau šiuo metu Vilniaus savivaldybė skolinga J.Mekui atstovaujančiai Niujorko “Maya Stendhal” galerijai ir jau sulaukė grasinančio laiško. Pasak G.Babravičiaus, galerijos atstovai buvo patikinti, kad įsipareigojimai bus vykdomi. Tai yra, Vilnius pasiryžęs už kolekciją pakloti ir dar nesumokėtus likusius milijonus.

Daugiau apie kitus kultūros puoselėtojų liberalcentristų projektus čia.

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras