2023 m. gruodžio 6 d.

 

Hibridinis karas kaip valstybinio perversmo priemonė

35
Paskelbta: 2014-12-02 19:01 Autorius: ekspertai.eu
Hibridiniame kare valdžia demontuojama manipuliuojant socialiniais subjektais iš išorės ir jų pagalba dirbtinai sukuriant socialinį nestabilumą. Šantažo instrumentais tampa iš anksto parengtos, gerai organizuotos sukilėlių, separatistų, internacionalinių brigadų, radikalių religinių ir nacionalistinių bei įvairiausių ideologinių pakraipų grupuotės.


Hibridinis karas, kaip valstybinio perversmo priemonė, yra socialinio modeliavimo technologija. Technologija, kuri demontuojant esamus socialinius subjektus sukuria naujus socialinius subjektus. Ši technologija naudoja standartinį besikartojančių operacijų rinkinį ir standartinius resursus.
 
Pavyzdžiui, jei jūs verdate žuvienę, tai patiekalo pagrindas bus žuvis, bet jei vietoj žuvies panaudosite jautieną, gausis kažkas valgomo, bet tai tikrai nebus žuvienė.
 
Tad kalbėti apie hibridinį karą galima tik tada, kai tiksliai įvardinamos grėsmės bei naudojamos technologijos, priemonės ir resursai.
 
Hibridinio karo technologijos pagrindą sudaro gatvinis minios spaudimas valdžiai arba perversmas, inicijuotas valdžios viršūnėse. Tai yra dvi pagrindinės priemonės, kurių pagalba įvyksta esamos valdžios demontavimas.
 
Hibridiniame kare valdžia demontuojama manipuliuojant socialiniais subjektais iš išorės ir jų pagalba dirbtinai sukuriant socialinį nestabilumą. Šantažo instrumentais tampa iš anksto parengtos, gerai organizuotos sukilėlių, separatistų, internacionalinių brigadų, radikalių religinių ir nacionalistinių bei įvairiausių ideologinių pakraipų grupuotės.
 
Kitaip kalbant, pagrindinis tikslas yra esamos valdžios demontavimas, o tam būtina dirbtinai sukurti nestabilumą valstybės viduje. Tam kaip priemonės panaudojamos įvairiausio plauko radikalios jaunimo grupės, kurios yra pasiruošusios bet kokia proga dalyvauti šantažuojant valdžią.
 
Jei mes apžvelgsime visas paskutines revoliucijas, kuriose buvo panaudotos hibridinio karo technologijos, pvz. Tiananmenio aikštės protestai 1989 m. Kinijoje, kurie dar vadinami Tiananmenio aikštės žudynėmis, mes pamatysime, kad visur ir visada naudojamos tos pačios priemonės ir resursai – dirbtinai sukuriamas nestabilumas ir panaudojamos radikaliai nusiteikusios jaunimo grupės.
 
Išimtis buvo Libija, kur po Tuniso ir Egipto valdančiųjų režimų demontavimo prasidėjęs pilietinis karas palaipsniui parsikėlė į Libiją. Kitaip sakant, 2011 m. vasario 17 d. Libijoje valdžios viršūnėse buvo nesėkmingai inicijuotas perversmas, o realybėje tai tapo pilietinio karo Libijoje pradžia. Tokiu būdu šioje valstybėje buvo sukurtas nekontroliuojamas chaosas.
 
Libijos įvykiai yra labai svarbūs, nes jie parodo, kad norint sukurti nestabilumą, pakanka suskaldyti politinį elitą ir jį priversti tarpusavyje pradėti pilietinį karą, kurio rezultatas – subyrėjusi valstybė.  
 
Vienas mitų, kuris dabar išplitęs mūsų medijose yra toks, kad teroristinė Rusija prieš mus kariauja hibridinį karą.
 
Todėl klausiame kelių labai svarbių Lietuvos institucijų:

• Ar yra Lietuvoje rimtos ir galingos jėgos, jaunimo organizacijos, nevyriausybinės organizacijos, finansuojamos ir valdomos Rusijos, kurios  galėtų organizuoti gatvinį minios spaudimą valdžiai?

• Ar yra Lietuvos politinio elito jėgos, galinčios inicijuoti perversmą valdžios viršūnėse?

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
35. Dzūkija to 29. siaip ne i tema
(2014-12-04 02:02:40)
(78.62.212.240) Parašė:

Visą Lietuvą tempia emigrantai,ir tai daro ne pirmi metai...Naujovė,tik tokia - jei tėvams ar seneliams atsiųsi pinigų,tai savivaldybės nuims visas lengvatas ir pagalbas...Skaldyk ir valdyk...Kiršink ir galėsi tautą už nosies vedžioti...34. Dzūkija
(2014-12-04 01:57:05)
(78.62.212.240) Parašė:

Manau,kad Lietuvoje tai jau vyksta...Lietuvos politinio elito jėgos -intrigantai,kiršintojai-manipuliuodami guventojų patiklumu ir pasitelkę prokuratūrą bei teisėsaugą ir MIP tylai,kol kas,bet nuosekliai griauną valstybę...Beretiniai patriotai su savo vadais daro ir padarys viską,kad sukompromituotų visus,kas ne su jais...Tik Rusija čia visiškai niekuo dėta...33. Izidorius
(2014-12-04 00:28:59)
(81.89.96.89) Parašė:

Pabandysiu atsakyti aš. Atsakant į pirmą klausima, tai drįsčiau teigti, kad tokių jėgų Lietuvoje nėra, socialistinis liaudies frontas - kiek jų yra ir kur jie, ei frontas, p. Palecki, kur jus..? vienu žodžiu silpni jie, neturi jokio palaikymo. Profsąjungos, tai jos jau padalintos, vienos yra socdemų rankose, kitos konservų, Kremliaus agentūrai nieko neliko :-). Apie jaunimo organizacijas galima pasakyti lygiai tą patį, kaip ir apie profsąjungas. Tautininkai - ten nei lyderio, nei skaitlingumo... Vieninteliai, kas kažką galbūt galėtu, tai skustagalviai – skinheadai, bet šitie Kremliaus idėjų niekada nepalaikis, juos galima priskirti prie tautininkų, o be to, juos pilnai kontroliuoja VSD. Dar galima kalbėti apie antiskalūnininkus, euroskeptikus, antiglobalistus, bet tai didžiąja dalimi yra pavieniai asmenis, jų veikloje nėra rimtos struktūros, rimtų charizmatiškų lyderių ir veiksmų koordinacijos. Lieka Tomaševskio vadovaujama lenku rinkimine akcija, šitie gali, jei rusai sužais lenkiška korta, bet ar tam pritars lenkai..? be lenkų pritarimo ir palaikymo, tai šūdo vertas reikalas. Na lik ir viskas, gal kas ką gali papildyti, gal ką praleidau...32. taikliai Donatas
(2014-12-03 16:11:09)
(78.62.8.18) Parašė:

vidurkius paskaiciavo pagal skaiciuotoju metodika )31. purui
(2014-12-03 13:09:08)
(217.77.22.108) Parašė:

paziuret youtube ,ka Anatolij Sharij kalba,vienas is Ukrainos korespondentu,nukentejusiu nuo janukoviciaus rezimo. Ir smegenu turgely nusipirk,kaip cia kazkas patare::))30. Donatas
(2014-12-03 12:56:22)
(193.219.12.52) Parašė:

Nepaskaičiau, kad Rusijoje yra viskas labai gerai, bet Rusija yra Rusija, tegul rusai patys tvarkosi savo tvarte. Mes turime savo, ir realiai jis nedaug ko skiriasi nuo Rusijos. Vidutinis atlyginimas Lietuvoje tai kai kuris nors vienas uždirba 77650lt, o penkiasdešimt kitų - 900lt per mėnesį. Tada vidutiniškai jie uždirba 2405lt per mėnesį. Seimas valgo mėsą, o liaudis bulves – vadinasi, vidutiniškai visi valgo cepelinus. Arba valdžia valgo mėsą, o liaudis kopūstus – vadinasi visi valgo balandėlius. Kai kurie – su malūnsparniais, o liaudis su Opeliais – vadinasi, vidutiniškai visi – su Mercedes. Rasa miega su visais, o pardavėja iš Maximos Marija neduoda niekam, o vidutiniškai tai abi jos ku*vos?... Na maždaug taip... 29. siaip ne i tema
(2014-12-03 11:53:40)
(86.18.188.109) Parašė:

Biudzeta gelbes emigrantai raso respublikoj.28. Lietuva padeda Ukrainieciams
(2014-12-03 11:29:20)
(84.15.118.78) Parašė:

youtube.com/watch?v=3yZN60ZW2Q4Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras