2024 m. liepos 24 d.

 

Inicijuoti nusikaltimo tyrimą - pačių piliečių reikalas

Paskelbta: 2009-10-04 11:06 Autorius: ekspertai.eu

Nuo 1991 iki šiandien Vilniuje yra sunaikinta 15 kino teatrų - dauguma iš jų privatizuoti ir virto parduotuvėmis bei kitomis komercinėmis įstaigomis. Liaudyje šis procesas vadinamas tiesiog „prichvatizacija“ – įteisintu visuomenės turto grobstymu. Ypač skandalinga „Vilniaus“ kino teatro privatizavimo istorija, siejama su tuometiniu Vilniaus meru A. Zuoku.

Nusikalstamai naikinant kultūrinę sostinės infrastruktūrą, naujų erdvių kultūrai atsirado labai nedaug. „Lietuva“ - didžiausias, simbolinę reikšmę turintis ir paskutinis kino teatras Vilniaus senamiestyje.

Dokumentas: Kino teatras "Lietuva" generalinei prokuratūrai.
Dokumentas: Kino teatras "Lietuva" - laiko juosta.


Inicijuoti nusikaltimo tyrimą - pačių piliečių reikalas (k.t. "Lietuva" Generalinėje prokuratūroje)

Grupė piliečių kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydami ginti viešąjį interesą ir ištirti galimai nusikalstamą "Lietuvos" kino teatro privatizavimą, už neadekvačiai mažą kainą perleidžiant didelės vertės visuomenės turtą privačiai bendrovei.

2002 metais UAB "Kino teatras Lietuva" akcijos, kurių 93 % valdė Vilniaus savivaldybė, buvo parduotos bendrovei "Regiono investicija".

Prokuratūros prašoma išsiaiškinti, ar šiuo galimai neskaidriu sandoriu nebuvo padaryta keliolikos milijonų litų žala, nustatant viešojo intereso požiūriu nepalankias privatizavimo sąlygas ir nepagrįstai mažą pradinę akcijų paketo vertę, bei sudarant privačiam verslui galimybę kartu su pastatais už dyka ne konkurso tvarka užvaldyti didelės vertės valstybinės žemės sklypą Vilniaus senamiestyje, kuris buvo skirtas išimtinai kino teatro eksploatacijai.

Vien tik žemės sklypo Pylimo g. 17, kurio valdymas perimtas po privatizavimo, vidutinė rinkos vertė yra gerokai didesnė nei už parduotas akcijas gauta pinigų suma.

"Lietuvos" kino teatras, kaip neabejotinai svarbus kultūros objektas, 2005 m. buvo įrašytas į mūsų šalies paraišką Vilniui pretenduojant į 2009-ųjų Europos kultūros sostinės vardą.

G. Kirkilo vadovaujama LR Vyriausybė kelis kartus buvo prašoma inicijuoti galimai nusikalstamo sandorio tyrimą. Ji atsakė, kad inicijuoti nusikaltimo tyrimą - pačių piliečių reikalas.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras