2024 m. liepos 25 d.

 

Interaktyvus Lietuvos architektūros žemėlapis plečia auditoriją

1
Paskelbta: 2014-12-07 14:22 Autorius: arch-centras.lt
Š. Kiaunė, A. Kiaunienė, A Lukšys, V. Butkus, T. Petreikis. Zaraso ežero apžvalgos ratas.
Š. Kiaunė, A. Kiaunienė, A Lukšys, V. Butkus, T. Petreikis. Zaraso ežero apžvalgos ratas.

Jau penktus metus vystomas Interaktyvus Lietuvos architektūros žemėlapis – archmap.lt – gyvoji šiuolaikinės Lietuvos architektūros enciklopedija, kurią vysto Kūrybinių industrijų parkas „Architektūros centras“, remiamas Lietuvos kultūros tarybos, Exterus, Wienerberger, Knauf (partneris – Lietuvos architektų sąjunga). Joje pristatomi nuo Nepriklausomybės atkūrimo pradžios (nuo 1991 m.) menininkų sukurti darbai: visuomeniniai ir administraciniai, individualūs gyvenamieji ir daugiabučiai, tiltai ir skverai, – visa, kas mus supa ir kas mums svarbu. Lankytojai gali virtualiai susipažinti su objektu per nuotraukas ir brėžinius, perskaityti glaustą informaciją. Informacinė bazė nuolatos pildoma: šiais metais ji praplėsta dar keturiasdešimčia objektų.

Tinklapis naudingas, nes čia telkiasi informacija apie mūsų miestus, jų kūrėjus – architektus. Jis aprėpia jau ne vieną dešimtmetį, ir galima stebėti tam tikrus pokyčius gimtojo krašto architektūroje, iš laiko perspektyvos vertinti Nepriklausomos Lietuvos architektūrą.

Šiais metais Interaktyvus Lietuvos architektūros žemėlapis žengė technologiškai naują žingsnį – per mobiliąją svetainę – archmap.lt – pasiekė ir išmaniuosius įrenginius mėgstančius lankytojus. Tad be nuolatinio informacijos pildymo, patobulėjo ir jo techniniai parametrai: nuo šiol www.archmap.lt lengvai pasiekiamas ir patogus visiems, draugaujantiems su informacinėmis technologijomis. Ir itin pravartus, ypač tais atvejais, kai paliekamos darbo, namų vietos ir iškeliaujama po Lietuvą. Tam sukurtos visos priemonės: lojalus, t. y. prisiregistravęs tinklapio lankytojas gali susikurti mėgstamų architektūrinių objektų sąrašą, o labiausiai patikusius sudėlioti į maršrutus po visą Lietuvą ir nuosekliai juos aplankyti... vietoj GPS imtuvo pasitelkęs išmanųjį telefoną ar planšetę ir, suprantama, archmap.lt tinklapį.

Savo dvasia Interaktyvus Lietuvos architektūros žemėlapis – tai akstinas domėtis, keliauti, pažinti šiuolaikinę Lietuvos architektūrą ir susidraugauti su ja.

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. Dzūkija
(2014-12-07 17:31:58)
(78.62.212.240) Parašė:

Be programėlės tuoj ir WC nebemokėsim pasinaudoti...Beje,šitas apžvalgos ratas - tai tik projektas pinigams išplauti...Nuo liepto žymiai geresnis vaizdas,o iš valties tai išvis - super...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras