2024 m. birželio 18 d.

 

Iškrenta "iš konteksto"

Paskelbta: 2010-03-30 09:05 Autorius: ekspertai.eu

Seimo kanceliarijos Teisės departamentas suabejojo, ar pagrįstas yra prezidentės siūlymas kyšininkavimui netaikyti apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties.

Pagal prezidentės siūlymą, senatis būtų netaikoma, jei valstybės tarnautojas priimtų arba pažadėtų didesnį negu 34 500 litų kyšį arba būtų dėl tokio kyšio susitaręs, jo reikalavęs arba provokavęs. Prezidentės pateikto įstatymo projekto aiškinamajame rašte teigiama, kad minėtas kvalifikuotos sudėties kyšininkavimas „pasižymi ypatinga žala visuomenės stabilumui ir moralei, demokratijos ir teisinės valstybės įsitvirtinimui, valstybės ekonominiams interesams“. Prezidentės pateiktame Baudžiamojo kodekso pataisų projekte senaties taip pat siūloma atsisakyti labai sunkiems nusikaltimams, o kitus senaties terminus prailginti. Tačiau teisininkų išvadose teigiama, kad kyšininkavimo įtraukimas greta labai sunkių nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui bei karo nusikaltimų iškrenta iš konteksto. Žinant, kad Lietuvoje kyšininkavimas, korupcija ir ir cinizmas pasiekė neregėtas aukštumas "iš konteksto" greičiau iškrenta tokios teisininkų išvados.
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras