2024 m. birželio 14 d.

 

Ištrauka iš Prezidentės metinio pranešimo (video)

Paskelbta: 2010-06-08 07:30 Autorius: ekspertai.eu

PrezidentėLietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Seime perskaitė pirmąjį metinį pranešimą. Kaip skelbia žiniasklaida, politologai metinį pranešimą įvardina kaip trumpą, nekonkretų ir be tvirtesnio turinio.  Politologai labai nusivyle šiuo pranešimu.

Taip pat nusivylę ir politikai. „Nebuvo jokio metinio pranešimo. Tai buvo neregėto negirdėto žanro pasisakymas. Žmonės, kurie laukė gilios situacijos analizės ir kokių nors aiškių, konkrečių, naujų pasiūlymų, turėjo nusivilti. Tai buvo tik reklaminių šūkių rinkinys, nepamirštant pasipuikuoti ir asmeniniais reitingais. Labai keista, kad ji pati pranešimo pradžioje pasakė, kad nieko jame nepasakys. Taip ir padarė – nieko nepasakė“, - sakė  Arūnas Valinskas, žurnalistams komentuodamas D. Grybauskaitės metinį pranešimą. Nežiūrint į tokį labai prastą Prezidentės pranešimą, reikia pastebėti, kad tie patys politikai su politologų pagalbą turi pasistengti, kad skubos tvarka įstatymiškai būtų priimti keli nedideli Prezidentės siūlymai. Neabejotinai, tai duotų žymiai didesnę naudą visai šaliai, negu visų politologų ir politikų "aštrūs" komentarai į vieną vietą sudėjus. Ištrauka iš Prezidentės pranešimo: "Pateiksiu keletą konkrečių siūlymų. Pirma - valstybės tarnautojas, pareigūnas, piktnaudžiavęs tarnyba savanaudiškais tikslais, turi netekti tarnybos, o galimybė į ją sugrįžti turėtų būti vertinama itin atidžiai. Neturime teisės lengvabūdiškai rizikuoti  valstybe ir viešuoju interesu vėl patikėdami valstybines pareigas tokiems, kurie tarnybą supranta kaip įrankį lobti. Antra - visas turtas, įsigytas už neteisėtai gautas pajamas, turi būti konfiskuojamas. Su žmonėmis, kuriems turtas yra svarbesnis už pareigą ir garbę, reikia kalbėti jiems suprantama kalba. Trečia - padidinkime baudas už korupcinius ir ekonominius nusikaltimus. Jos turi būti atgrasančios tiems, kurie mąsto tik ekonominėmis kategorijomis „apsimoka-neapsimoka". Esu pateikusi tokias Baudžiamojo kodekso pataisas ir prašau Jūsų palaikymo joms. Ketvirta - esu pasiūliusi ilginti senaties terminus. Taip užkardytume galimybes išvengti pelnytų bausmių. Tikėtina, kad paspartėtų ir ikiteisminiai procesai bei bylų nagrinėjimas teismuose - juk ilgai „sirgti", būti išvykusiam, turėti kitų vilkinimo priežasčių tiesiog „neapsimokėtų". Šie siūlymai - jau Seime. Prašau - neatidėliokite jų svarstymo ir priėmimo". Video ištrauka iš pranešimo:
„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras