2024 m. balandžio 18 d.

 

JAV pavyko išvengti recesijos

Paskelbta: 2013-01-02 14:14 Autorius: naujienų redaktorius

JAV prezidentas Barackas Obama jau išskrido atostogauti atgal į Havajus, nes pagaliau pasiektas susitarimas dėl naujų mokesčių, padėsiančių išvengti, vadinamojo, fiskalinio skardžio. Pirmadienį kompromisą pasiekė Senatas, o antradienį įstatymą patvirtino ir Atstovų rūmai. Respublikonai ir demokratai rado kompromisą kam ir kiek didinti mokesčius.

Kad susitarimas dėl naujų mokesčių įsigaliotų dabar trūksta tik prezidento Baracko Obamos parašo. Pirmadienį susitarus Senatui, antradienį įstatymą 90 balsų persvara palaimino ir Atstovų rūmai. Iš karto po balsavimo prezidentas pareiškė, kad susitarimas lems sąžiningesnę mokesčių sistemą. „Pagrindinis mano rinkimų kampanijos pažadas buvo pakeisti mokesčių sistemą. Vidurinės klasės amerikiečiams ji buvo netinkama. Šiandien tai įvykdėme. Dėkoju demokratams ir respublikonams. Pasirašysiu įstatymą, kuris padidins mokesčius dviem procentams turtingiausių amerikiečių ir apsaugos viduriniąją klasę. Priešingu atveju mūsų ekonomika būtų atsidūrusi recesijoje“, - sakė B. Obama.

Jeigu respublikonai ir demokratai nebūtų radę susitarimo, šalis galėjo nugarmėti nuo, vadinamojo, fiskalinio skardžio. Todėl dabar gali atsikvėpti ir pasaulio rinkos, nes ekonomikos lėtėjimas neišvengiamai įtaką būtų padaręs ir kitoms šalims.

Politikai ilgą laiką nesutarė dėl mokesčių didinimo turtingiesiems, nes tam priešinosi respublikonai. Įstatymo projektas priimtas po ilgų viceprezidento Joe Bideno ir respublikonų derybų. Naujas įstatymas numato, kad mokesčiai nedidės tiems amerikiečiams, kurie uždirba mažiau kaip 400 tūkst. dolerių per metus. Demokratai pradžioje siekė, kad ši riba būtų dar mažesnė ir mokesčiai nedidėtų uždirbantiems iki 250 tūkst. dolerių per metus, tad nuolaidų padarė abi pusės. „Esu nusivylęs, kad mums nepavyko pasiekti didžiojo susitarimo, nes tam skyrėme daug laiko. Mes bandėme, tačiau jei nedarytume nieko recesijos grėsmė taptų labai didelė. Patvirtinus šį susitarimą nereiškia, kad derybos sustoja. Priešingai, visi sutinkame, kad reikia dar daug nuveikti. Noriu visiems padėkoti už kantrybę“, - teigė demokratų lyderis Senate Harry Reidas. Respublikonų lyderis Senate Mitchas McConnellis kalbėjo: „Tai neturėtų būti pavyzdžiu, kaip reikia priiminėti įstatymus Senate, tačiau manau, kad nuveikėme gana gerą darbą šaliai. Per šiuos debatus rūpinamės žmonių pajamomis ir dabar reikia imtis darbų, siekiant mažinti išlaidas.“

Pagal susitarimą dviems mėnesiams atidėtas biudžeto mažinimas, o tai reiškia, kad vasario pabaigoje laukia dar vienas demokratų ir respublikonų mūšis. Politikai turi sutarti, kaip per ateinančius 10 metų biudžetą sumažinti daugiau kaip trilijonu dolerių. Derybos dėl naujų mokesčių itin intensyviai vyko pastarąją savaitę. Ekspertai perspėjo, kad jeigu susitarimas nebūtų buvęs pasiektas JAV ekonomika vėl galėjo nusiristi į recesiją.

"Lietuvos ryto TV" | ekspertai.eu inf.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras