2024 m. balandžio 18 d.

 

JAV praėjusiais metais nušauta daugiau kaip 30 tūkstančių žmonių

Paskelbta: 2013-01-02 16:25 Autorius: naujienų redaktorius

JAV toliau kalbama apie ginklų įsigijimo griežtinimą, tačiau dar vienas šaudymas per Naujųjų metų sutikimą Kalifornijoje nusinešė dviejų žmonių gyvybes, trys buvo sužeisti.

Praėjusių metų statistika itin kraupi. JAV 2012 metais iš viso nušauta daugiau kaip 30 tūkstančių žmonių, tai maždaug 82 žmonės kasdien. Šis skaičius yra 8 kartus didesnis nei panašaus išsivystymo šalyse. O tai reiškia, kad gyvenant JAV galimybė būti nušautam yra didesnė nei 1 procentas.

Jungtinės Valstijos vis dar prisimena metų pabaigoje šalį sukrėtusias žudynes, kai Konektikuto valstijoje į mokyklą įsiveržęs vyras nušovė 26 žmones, tarp jų – 20 vaikų. Iškart po to sustiprėjo kalbos, kad šalyje turėtų būti griežtesnė ginklų kontrolė, nes susišaudymai nusineša daugybę gyvybių. Praėjusiais metais šalyje surengta 16 masinių žudynių, kai per incidentą žūdavo keli žmonės.

Be žudynių Sandy Hooko mokykloje, Konektikuto valstijoje, Jungtines Valstijas taip pat sukrėtė šaudymas kino teatre, Kolorado valstijoje. Tuomet per filmo apie „Betmeną“ premjerą nužudyta 12 žmonių, apie 70 sužeista. 6 žmonės žuvo ir per ataką Siku šventykloje, Viskonsino valstijoje. Čikaga laikoma pačiu kruviniausiu miestu JAV. Vien praėjusiais metais ten užfiksuota per 2 tūkstančius susišaudymų. Maždaug dešimtadalis jų mokyklose, kur nušauti 24 moksleiviai. Be to, praėjusią savaitę nužudymų skaičius Čikagoje pasiekė rekordinį – dėl žmogžudystės pradėta 500 byla.

Kone kaskart po aukų pareikalavusio šaudymo pasigirsdavo ir kritikos, kad amerikiečiai gali per lengvai įsigyti ginklus. Laukiama, kad valdžia šiais metais kalbas gali paversti veiksmais ir sugriežtinti ginklų kontrolę. Tokių veiksmų imtis ragina ir kai kurie aukšti pareigūnai. Apie tai garsiai kalba Niujorko meras Michaelis Bloombergas. Tuo metu ginklų savininkai atkerta, kad sugriežtinus kontrolę nusikaltėliai ras būdų, kaip įsigyti ginklų, o įstatymų besilaikantys asmenys nebeturės teisės apsiginti. Už ginklus pasisakantys aktyvistai pastebi faktą, kad masinės žudynės dažniausiai įvyksta vietose, kur žmonėms neleidžiama įsinešti ginklų, tokiose kaip kino teatrai ir prekybos centrai, todėl, pasak jų, žudikai gali būti drąsūs, nes žino, kad nesulauks pasipriešinimo.    

"Lietuvos ryto TV" | ekspertai.eu inf.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras