2024 m. balandžio 18 d.

 

JAV senatorius Randas Paulas pasiūlė neberemti Izraelio karinių pajėgų milijardais

1
Paskelbta: 2013-01-08 10:29 Autorius: ekspertai.eu
JAV senatorius Randas Paulas
JAV senatorius Randas Paulas

Lankydamasis Izraelyje, JAV senatorius Randas Paulas pasiūlė sumažinti amerikiečių skiriamą paramą užsienio valstybėms, netgi tokioms sąjungininkėms kaip Izraelis, pranešė „Press TV“.

Sausio 7-ąją kalbėdamas Jeruzalės rinkos studijų institute, Kentukio senatorius, neseniai išrinktas į Senato Užsienio reikalų komitetą, pareiškė, kad JAV išliks Izraelio drauge, tačiau „bus vis sunkiau ir sunkiau būti draugais, kai nebeduosime pinigų“.

R. Paulas paaiškino, kad remti užsienio šalis iš šalies atsargų yra vienas dalykas, tačiau visai kitas, jei „skoliniesi iš vienos šalies, ir duodi kitai. Jūs net neįsivaizduojate, kaip tai išsikeroję ir kokios pasekmės dėl to gresia“.

Kalbėdamas dėl JAV administracijos veiksmų tiekiant Tel Avivo režimui JAV ginkluotę, respublikonų senatorius, atsistatydinusio Teksaso senatoriaus Rono Paulo sūnus, sakė, kad „tai neturėtų būti vienakryptis eismas, tai turėtų būti prekyba, o ne dovana“.

R. Paulas pabrėžė, kad lėšų sumažinimas Izraeliui padės jam tapti suveneresniu ir nereikės atsiklausti JAV dėl kiekvieno dalyko.

Kasmet iki šiol Izraelis iš JAV karo reikalams gaudavo net 3 milijardus dolerių.

Sausio 8-ąją R. Paulas ketina vykti į Jordaniją, kur susitiks su karaliumi Abdullah ir Palestinos vadovu Mahmoudu Abbasu.

Politologų teigimu, šis R. Paulo vizitas į Izraelį pakėlė jo kaip senatoriaus kartelę ir sukėlė diskusijas, kad politikas dalyvaus 2016-ųjų JAV prezidento rinkimuose.

Randalas Howardas „Randas“ Paulas (g. 1963) – medikas oftalmologas, dirbęs gydytoju nuo 1993 metų, 2007 metais įsteigęs savo klinikas. 2010 metais kaip respublikonų kandidatas jis tapo Kentukio senatoriumi. R. Paulas pasisako prieš abortus, nors palaiko vadinamąją „kito ryto tabletę“. Politikas palaiko alternatyviąsias energijos rūšis – vėjo, saulės, geoterminę. Jis taip pat sutinka, kad JAV marichuana turėtų būti legalizuota medicininiams tikslams. R. Paulas – tos pačios lyties santuokų ir ginklų kontrolės priešininkas. R. Paulas yra vedęs, turi tris sūnus. 

 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. kleckas
(2013-01-09 04:22:56)
(76.214.6.105) Parašė:

yra ir jav normaliai pasisakanciu....Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras