2023 m. rugsėjo 23 d.

 

Kaip ateityje galėtų atrodyti Aleksoto apžvalgos aikštelė?

1
Paskelbta: 2014-02-05 12:05 Autorius: www.madeinkaunas.com

Kauno savivaldybėje pristatyta Aleksoto apžvalgos aikštelės galimybių studija. Ateityje įgyvendinus aikštelės tvarkybos projektą kauniečių pamėgta vieta galėtų tapti turistų traukos centru.

Priešprojektinių pasiūlymų ir galimybių studiją atlikę specialistai siekė nustatyti urbanistinio ekonominio vystymosi ir plėtros galimybes, prioritetus ir priemones, siekiant gerinti Kauno miesto įvaizdį ir gyvenamosios bei rekreacinės aplinkos būklę.
„V. Čepinskio gatvės pabaigoje nuo šlaito atsiverianti puiki panorama į Kauno senamiestį sudaro išskirtines sąlygas šioje vietoje supažindinti vietos turistus ir užsienio svečius su svarbesniais Kauno miesto, Lietuvos ir visos Europos istorijos faktais, apžvelgti iškiliausias Kauno senamiesčio kultūros paveldo vertybes“, – teigė UAB „Eurointegracijos projektai“ projektų vadovė.

Atliktoje galimybių studijoje buvo nagrinėjama Aleksoto apžvalgos aikštelės urbanistinės plėtros teritorijos struktūros analizė ir įvertinimas, pasiūlymai dėl aikštelės urbanistinės plėtros teritorijos išvystymo bei pasirinktos įgyvendinti alternatyvos detalus apibūdinimas.

Kaip vieną iš galimų aikštelės sutvarkymo variantų pateikę specialistai teigė, kad aikštelė galėtų būti dviejų lygių su prailginta viršutine dalimi, apatiniame lygyje įrengiant patalpas, kuriose galėtų įsikurti kavinė, o viršuje būtų poilsio zonos su grindinyje įrengtu apšvietimu, panoraminiais žiūronais. Preliminariais skaičiavimais, šio projekto vertė gali siekti apie 5,5 mln. Lt.

Anot Aleksoto seniūnės Liukrecijos Navickienės, tai populiariausia Kauno apžvalgos aikštelė, kurią žino kiekvienas miestietis, tad svarbu, kad darbai būtų daromi nuosekliai ir tikslingai, o ateityje šis objektas taptų ne tik kauniečių, bet ir užsienio turistų lankoma vieta.

„Į šį projektą reikia žiūrėti kompleksiškai, t. y. sutvarkyti apžvalgos aikštelę, jos prieigas, įrengti apžvalgos ratą ir mąstyti apie papildomas pramogas bei paslaugas, pavyzdžiui, kaip Aleksoto kalno ir senamiesčio sujungimas keltuvais“, – sakė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

Kauno mieste yra daugiau negu 10 natūraliame kraštovaizdyje įsikūrusių apžvalgos taškų.

www.madeinkaunas.com

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. iff
(2014-02-09 15:42:56)
(78.63.22.227) Parašė:

Tie skersiniai balkiai nei funkcija, nei grožis.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras