2023 m. vasario 4 d.
 

 

Kaip ir kiek pasaulio mato valstybinis transliuotojas (spalio 15 d. VT žinių iš užsienio santrauka)

5
Paskelbta: 2019-10-16 06:40 Autorius: ekspertai.eu

Valstybino transliuotojo (VT) laida „Panorama“ – tai firminis ne tik valstybinės, bet ir visos Lietuvos nepriklausomos žiniasklaidos ženklas.

Būtent ilgaamžiškiausioje laidoje „Panoramoje“ galima sužinoti ne tik svarbiausias naujienas iš Lietuvos, bet ir tai, kas tą dieną atsitiko pasaulyje.

Ekspertai.eu atkreips dėmesį būtent į žinias iš užsienio, kurias skelbia VT, vadovaujamoje Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės, savo pačioje svarbiausioje žinių laidoje.

Jūsų dėmesiui spalio 15 d. visų naujienų iš pasaulio santrauka, iš viso jų buvo trys:Visą spalio 15 d. laidą „Panorama“ tie, kas neturi ką veikti, gali žiūrėti ČIA.
 

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško VšĮ „Ekspertai.eu“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

 
Komentarai

 
5. xxxx
(2019-10-20 14:03:10)
(88.222.106.54) Parašė:

LRT išlaikome visi, o ką gauname? Labai menkavertę programą, kurios turinys - didesnė dalis 20 metų senumo serialai ir po kelis kartus per vieną laidą rodomi laidų anonsai ir sporto ir kultūros renginių rėmėjų reklama. Jeigu visa tai išmestume, gautume kelių valandų laidas. Kai nusiunčiau paklausimą Garbačiauskaitei - Budrienei ar jai ne gėda, kad jos vadovaujama televizija jau apie 20 metų rodo tuos pačius serialus"Senis" ir "Komisaras Reksas", gavau A. Stonio atsakymą, kad to pageidauja 50000 žiūrovų. Informacinės laidos neatlaiko jokios kritikos. Jos neatsindi nei Lietuvos, nei pasaulyje vykstančių įvykių. Tik po ilgų rašinėjimų ir reikalavimų "Sporto naujienų" puslapis pagaliau pradėjo pasakoti ne tik apie krepšinį, bet ir apie kitas sporto šakas. "Žurnalistės" Pumprickaitė, Miliūtė, Makaraitytė - tarybinių dėstytojų gerai pasisavintų mokslų atstovės. Kaip sumaniai moka pateikti klausimą, į kurį jau nebereikia atsakymo, nes klausimas į jį atsako taip, kad pašnekovo atsakymo nereikia. Jeigu kuris nesusipratėlis bando atsakyti, taip kaip pats norėtų, grubiai nutraukiamas ir klausiama arba iš naujo, arba pateikiamas kitas klausimas. Aplamai, kyla klausimas, kas valdo LRT, kam naudingas toks "nacionalinis transliuotojas'?4. jau rase
(2019-10-16 16:54:11)
(83.176.244.158) Parašė:

Laiškuose ekspertai.eu redakcijai ne vienas skaitytojas klausė, kodėl Lietuva žaibo greičiu pripažino Kosovo nepriklausomybę, o nepripažino Katalonijos nepriklausomybės. Kaip žinoma, 2008 m. vasario 17 d. Kosovas vienašališkai paskelbė nepriklausomybę nuo Serbijos ir yra de facto savarankiška šalis, dalies valstybių pripažįstama kaip Kosovo Respublika. Lietuva buvo tarp tų pripažinusių valstybių. 2017 m. spalio 27 d. Katalonijos parlamentas, remdamasis referendumo rezultatais, nubalsavo dėl Katalonijos nepriklausomybės paskelbimo. Tačiau Lietuva šios nepriklausomybės nepripažino. Kosove iš 1,9 milijono gyventojų beveik 90 proc. žmonių sudaro albanai. Pačioje Albanijoje gyvena 2,9 milijono gyventojų, iš kurių 90 proc. sudaro albanai. Todėl daugeliui kilo klausimas, kodėl reikėjo, kad atsirastų dar viena Albanija, kuri jau ir taip yra. Katalonai daugiausia gyvena Katalonijoje, kurioje iš viso yra 7,5 milijono gyventojų. Antros Katalonijos nėra. „Lietuva žaibo greičiu pripažino Kosovo nepriklausomybę. Tačiau nepripažįsta ir neremia Katalonijos nepriklausomybės siekio. Kodėl? Kuo kataloniečiai prastesni už kataloniečius?“, - buvo klausiama Lietuvos diplomatijos vadovo Lino Linkevičiaus. Užsienio reikalų ministerijos atsakyme informuojama, kad „Lietuvos Seimas Kosovo Respubliką pripažino 2008 m. gegužės 6 d.“ „Atsižvelgiant į tuo metu susidariusią situaciją, prisimenant praėjusio amžiaus dešimtąjį dešimtmetį vykusius kruvinus konfliktus, Kosovo nepriklausomybė buvo vienintelis tvarus sprendimas, atveriantis saugumo ir stabilumo perspektyvą regione. Taip pat reikia prisiminti, jog ES valstybės laikosi pozicijos, kad Kosovo atvejis yra unikalus ir negali būti naudojamas kaip precedentas įšaldytiems konfliktams spręsti, nepažeidžia tarptautinės teisės principų dėl suverenumo ir valstybių teritorinio vientisumo. Tuo tarpu Katalonijos autonominis regionas yra dalis demokratinės Ispanijos Karalystės, kuri, vadovaudamasi Konstitucija, yra pajėgi demokratinėmis, teisinėmis priemonėmis spręsti savo šalies vidaus klausimus. Ispanijos teritorinis vientisumas ir suverenumas nekelia klausimų. Gerbiame katalonų norą apsispręsti dėl ateities ir tikime Ispanijos vyriausybės bei regioninės katalonų valdžios noru ieškoti ir rasti abiem pusėms priimtinus sprendimus, be jokio trečiųjų šalių kišimosi“, - išaiškinta Užsienio reikalų ministerijos atsakyme.3. Aidas
(2019-10-16 16:35:59)
(62.80.236.53) Parašė:

O kur naujienos iš Katalonijos? Lietuva nepalaiko Katalonijos siekio tapti laisva ir nepriklausoma valstybe?2. in
(2019-10-16 13:18:52)
(78.60.84.45) Parašė:

Neįmanoma žiūrėti. Sovietmetis vol.21. Vingys Jonas
(2019-10-16 08:18:28)
(78.61.68.217) Parašė:

Labai aktualios naujienos. Ypač pirmoji...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras