2024 m. liepos 25 d.

 

Kalbėti apie kažkokias grėsmes, kylančias iš Lietuvos piliečių, gali tik asmenys, nesuvokiantys tikrovės

21
Paskelbta: 2016-05-08 22:45 Autorius: ekspertai.eu

Pasakysiu kelias mintis, kurios kilo perskaičius straipsnį „Per tris mėnesius išsiaškinęs visas aplinkybes už Lietuvos saugumo politiką atsakingas darbietis pateikė atsakymą“.
 
Jame yra teiginys, kad: „(...) grėsminga situacija, 2009 m. susidariusi prie Lietuvos Seimo rūmų, kuomet priešiška valstybė į šalies sostinę „galimai“ atsiuntė savo turistus“.

O Lietuvoje yra tarnybos, galinčios tiksliai įvardinti: ar tai buvo Rusijos turistai, ar ne?
 
Kiek pamenu, dauguma riaušininkų buvo sulaikyti Lietuvos teisėtvarką užtikrinančių tarnybų. Kiek tarp jų buvo Rusijos piliečių? Juk tokią informaciją laisvai gali pateikti Policijos departamentas. Nes dėl kiekvieno sulaikytojo rengiami protokolai, pareigūnai rašo tarnybinius raštus, renkama informaciją apie galimai antivalstybinę veiklą ir t. t. Pagal faktą – riaušių sukėlimą – buvo iškeltos baudžiamosios bylos, vyko ilgi teismo procesai.
 
Kokią informaciją apie turistus turi ar turėjo VSD? Juk būtent tai yra VSD kuruojama sritis – stebėti ir analizuoti galimas grėsmes valstybei, informaciją apie tai pateikti atsakingiems valstybės pareigūnams.
 
Panašaus pobūdžio informaciją galima gauti iš VSAT (Valstybės sienos apsaugos tarnybos), nes ji atlieka rizikos analizes, fiksuoja tendencijas, galimas grėsmes, kurias gali sukelti atvykėliai. VSAT lengvai gali pateikti informaciją, ar 2009 m., prieš pat riaušes, buvo padidėję atvykėlių srautai iš Rusijos? Ar tai atsispindi tuometinėse VSAT pateiktose rizikos analizėse?
 
O kalbant apie buvusių uolių sovietinių partorgų, komjaunuolių ir komunistų, dabar nepriklausomos Lietuvos NSGK narių interpretacijas, vertinant dabartines grėsmes Lietuvai, reiktų pažymėti, kad, vertinant pagal klasikinio žanro apibrėžimą, kurį jie turėjo atmintinai išmokti buvusiose sovietinėse aukštosiose partinėse mokyklose, perversminė revoliucinė situacija, kai viršūnėlės negali, o apačios nenori, – šiuo momentu tokia situacija Lietuvoje neįmanoma iš principo. Nes sisteminė opozicija nepajėgi. O rimtos nesisteminės opozicijos Lietuvoje nėra ir būti negali, nes katastrofiškai blogėjant situacijai, kai tauta skursta ir nyksta, žmonės pasirenka ne pasipriešinimą, ne kovą dėl savęs ir savo tautos išlikimo, ne pokyčius ir kovą dėl jos, o emigraciją.

Kitaip sakant, valstybėje (Lietuvoje) situacija katastrofiškai blogėja, bet viršūnėlės nieko nedaro ir, tiesą sakant, nieko daryti negali, nes didžiąja dalimi – tai sovietinio mentaliteto politikai, jie kitaip mąstyti, veikti nesugeba. Nes, kaip savo laiku labai teisingai pastebėjo Jonas Kronkaitis, „visi, kas gimė sovietinėje Lietuvoje, yra užsikrėtę sovietiniu virusu“, ir jis buvo visiškai teisus. O apačios (statistiniai darbingo amžiaus LR piliečiai ir jaunimas) pokyčių visiškai nenori, jie pasirenka emigraciją.
 
Tad kalbėti apie kažkokias grėsmes, kylančias iš Lietuvos piliečių, gali tik asmenys, nesuvokiantys tikrovės. O dėl grėsmių, kylančių iš išorės, tai tam yra specialiosios tarnybos, kurios privalo užtikrinti Lietuvos valstybės nacionalinį saugumą. Ir jeigu jos to padaryti nesugeba, tai kyla klausimas, kam apskritai tokios tarnybos reikalingos.

P. S. Kelios vaizdo akimirkos iš Š. Puidoko išsakytų įžvalgų pasinaudojus skype priemone:


„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
21. Senas Komunistas
(2016-05-11 20:40:47)
(78.56.98.5) Parašė:

Visi šitie tautinės nesantaikos kurstytojai, neonaciai, "žurnalistai" ir t.t. man primena nacių veikėja Julijų Štraicherį...20. Paprastas>17
(2016-05-09 21:21:52)
(88.118.179.138) Parašė:

Gal ir atrodo : „Žodžių kratinys,minčių šuoliai ir prieštaravimai sau pačiam.“... Visada galvoju, kad žmogus žino istoriją, jam tik reikia priminti... „Miškiniai-pozicija, bolševikai-opozicija,nors bolševikų nebuvo. Tai kas tie miškiniai 1915-1918 metais?“ Nors parašiau trumpai : „Taip buvo ir Oberosto laikais, tik rinkimų nebuvo ir „apačios“ nenorėjo taip gyventi(priešinuosi vokietinimui, organizavosi ginkluotų vyrų(vadinamųjų „miško brolių“ -partizanų) būriai ir t.t.)... nors opozicijos, arba bolševikų nebuvo.“ Taip norėjau parodyti, kad visose situacijose viskas priklauso nuo „apačios“, o ne nuo „opozicijos“ buvimo. Kad autorius tiesiog klysta. Rusijos revoliucija 1905 m. prasidėjo nuo chaotiškų streiku, susirėmimu su policiją. Ir tik vėliau atsirado eserų vadovavimas. Jie ir surengė šitą provokaciją. Liaudies iš Imperatoriaus prašė „duonos“, o gavo kulkų ... Tas pats ir Lietuvoje(1915 m. rugsėjo 19 d. vokiečių kariuomenė užėmė Vilnių. Visoje Lietuvoje buvo įvesta okupacinė tvarka(režimas),kuris sudarė Oberostą – karinį administracinį vienetą okupuotoje Rusijos imperijos teritorijoje.): pirmiau atsirado chaotiškas PASIPRIEŠINIMAS (nes Fabrikai buvo uždaryti, žaliavus ir įrengimus išvežė į Vokietiją. Liko tik tos įmonės, kurios turėjo perdirbti žaliavas, prieš jas išvežant(lentpjūvės, malūnai, pieninės ir t.t.). Šalyje(ypač Vilniuje ir Kaune) siautė BADAS, jauni vyrai buvo gaudomi, ir vežami į priverčiamuosius darbus Vokietijoje, kiti į specialias „darbo“ stovyklas Lietuvoje, į priverčiamųjų darbų batalionus, pradėtas gyventojų vokietinimas(viskas tik vokiečių kalba) . Už pasipriešinimą okupantams ir įsakymų nevykdymą gyventojai buvo baudžiami mirties bausme, kalėjimu, piniginėmis baudomis. Lietuvos darbininkai ir valstiečiai (varguomenė) nevykdė okupantų įsakymų. Slėpė ir rėmė pabėgusius iš nelaisvės kareivius(lietuvius ir kitų tautybių). Organizavosi ginkluotų vyrų(vadinamųjų „miško brolių“ -partizanų) būriai, kurie užpuldinėjo ir naikino okupantų sandėlius, atiminėjo rekvizuotas iš gyventojų gėrybes, gadino telefono ir telegrafo įrengimus, geležinkelį ir t.t. ... „Miško broliai“ - tai ne „miškiniai“. ... Todėl ir pažymėjau : Pasipriešinimas buvo, bet jokios politinės „opozicijos“ Oberostui NEBUVO. Tai ir yra „klasikinė“ situacija.19. nu
(2016-05-09 20:12:27)
(77.90.72.218) Parašė:

puidokai,jeigu geguzes 10 neisi i maxima apsipirkti maximiniai apsauks tave rusijos snipu.....18. žopa>7
(2016-05-09 18:23:33)
(82.135.226.79) Parašė:

Na ir idiotas esi,o be to dar ir beraštis.Ir iš,kur tokie ir imasi?17. Paprastam
(2016-05-09 18:13:16)
(86.38.156.226) Parašė:

O pats perskaitei,ką parašei? Jeigu perskaitei, tai ar supratai? Jeigu supratai, reiškia esi labai geros nuomonės apie save. Nes tokių padrikų minčių sudėlioti į eilę neįmanoma. Žodžių kratinys,minčių šuoliai ir prieštaravimai sau pačiam. Miškiniai-pozicija, bolševikai-opozicija,nors bolševikų nebuvo. Tai kas tie miškiniai 1915-1918 metais?16. V.V.
(2016-05-09 18:02:47)
(79.139.179.146) Parašė:

Politinis kalinys Liudas Dambrauskas seniai savo knygoje rašė, kad NATO reikalinga tik tam, kad valdžiažmogius apgintų nuo Lietuvos piliečių.15. Ar susimąstote?
(2016-05-09 17:56:50)
(79.139.179.146) Parašė:

Vienaip ar kitaip dalyvaujantys Lietuvos politiniame gyvenime savo indėlį palieka istorijoje. Paslapčių nebūna – jos anksčiau ar vėliau išplaukia į paviršių. Kas esate jus kiekvienas ir kokią atsakomybę nešate – surasite įvertinimą ateityje, nuo to priklausys jūsų vaikų, anūkų, proanūkių autoritetai. Pinigų į kapus nenusinešite, bet garbę prarasti labai lengva. Pagalvokite, kas esate šiandien jus, atsakantys už Lietuvą? Lietuvos išdavikas ar žmogus, atidavęs save vardan Lietuvos?14. Dzūkija
(2016-05-09 14:10:24)
(78.62.212.240) Parašė:

...:)...nedavalgę...,bet užtat sotūs ir laimingi...Esame didžiausia mįslė ir nesusipratimas ant visos Europos...Tuo ir pasidžiaukime :))))))))))))))...Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras