2024 m. liepos 14 d.

 

Kaliningrade pristatoma intriguojanti klaipėdiečio Anatolijaus Klemencovo meninė instaliacija

Paskelbta: 2013-08-20 11:25 Autorius: ekspertai.eu

Klaipėdietis menininkas, dizaineris, ilgametis Jūros šventės dailininkas Anatolijus Klemencovas šiandien išvyksta į Kaliningradą (Rusija), kur šį penktadienį, rugpjūčio 23-iąją, pristatys viešojo meno (angl. public art) erdvinę instaliaciją „Amžinosios tiesos“, originaliai nagrinėjančią aktualią tematiką: socialinių tinklų reikšmę, galimybę viešai pasisakyti ir tikimybę būti išgirstam.

Apie 200 kv. m ploto atviroje aikštelėje ties Frydrichsburgo vartais, istorine Kaliningrado įžymybe, kur šiuo metu veikia Pasaulinio vandenyno muziejus, išdygs 50 erdvinių objektų – ant metalinių štatyvų įtaisytų ruporų. Iš skardos pagaminti žmogaus ūgio bei kiek aukštesni (apie 2,8 m) interaktyvūs objektai, kviesiantys garsiai pranešti pasauliui savo tiesą, primena iš senųjų šventraščių išplėštus ir susuktus puslapius, akcentuodami šios dienos realijų ir amžinųjų tiesų sąsajas.

Renginys, organizuojamas Kaliningrade veikiančio Nacionalinio šiuolaikinio meno centro Baltijos skyriaus ir Pasaulinio vandenyno muziejaus, yra tarptautinio projekto „Pažink svetimšalį: savitarpio pažinimo skatinimas tarp Gdansko, Kaliningrado ir Klaipėdos gyventojų per šiuolaikinės kultūros ir meno mainus“ dalis. Klaipėdiečio sukurta viešojo meno instaliacija Kaliningrade bus eksponuojama iki š. m. rugsėjo 5 d.

Anot A. Klemencovo, kiekvienas žmogus, ištikimas konkrečiai idėjai ar pagautas minties, galės prieiti prie ruporo ir ją išrėkti, išliedamas pasipiktinimą, pagiežą, džiaugsmą ar nuostabą. Visi „Amžinųjų tiesų“ garsiakalbiai atsukti į aikštelės vidurį, kuriame bus padėtas kubas: aštresnių pojūčių mėgėjai galės prisėsti ant jo ir pasiklausyti skambančių tiesų. Beje, kai kurie ruporai turės akustinį užtaisą – iš jų sklis menininko parinktas garso takelis.

Instaliacijos kūrėjo teigimu, jo sumanymas turi ir ironijos, mat šių dienų visuomenėje, nepaisant glaudžius ryšius imituojančių virtualiųjų socialinių tinklų, įprasta negirdėti vienam kito, nesirūpinti dėl artimo jausmų bei nuomonės. Todėl šie ruporai gali suteikti šansą būti išgirstiems arba bent jau priminti apie šią būtinybę.

„Esu iš tikinčiųjų šeimos ir man visuomet buvo įdomu sklaidyti kelių šimtmečių senumo religines knygas, kurių puslapio krašteliai nuo vartymo yra įgiję savo atspalvį. Tai įdomus potyris su labai savita energetika“, – sumanymo inspiracijas nupasakojo kūrėjas. Siekiant panašumo su senaisiais šventraščiais, ruporams pagaminti pasirinkta skarda buvo apipavidalinta pasitelkus autorinę spaudos technologiją.

Kitas A. Klemencovo sukurtas erdvinis objektas rugsėjo pabaigoje bus pristatytas trečiajame projekte „Pažink svetimšalį“ dalyvaujančiame mieste Gdanske (Lenkija).

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras