2024 m. kovo 2 d.

 

Karo istorikai perdavė savo žinias Lietuvos generolams ir kitems karininkams bei puskarininkiams

1
Paskelbta: 2019-12-01 19:35 Autorius: ekspertai.eu

Lapkričio 28 d. Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovėje surengta karo istorijos konferencija „Nepriklausomybės kovoms atminti“. Renginys skirtas paminėti Nepriklausomybės kovų 100-metį bei ugdyti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų karininkų ir puskarininkių pilietinį, patriotinį suvokimą, gilinti jų karybos žinias ir vadovavimo įgūdžius.

Konferencijoje pranešimus apie Lietuvos kariuomenės kovas 1919 metais skaitė istorikai prof. Valdas Rakutis, dr. Vytautas Jokubauskas, dr. Česlovas Laurinavičius, dr. Andriejus Stoliarovas, Arvydas Pociūnas, Mindaugas Sereičikas, Karolis Zikaras, srž. mjr. Alvydas Tamošiūnas, renginį vedė dr. Norbertas Černiauskas.

Konferencijoje dalyvavo Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys, Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Raimundas Vaikšnoras, Sausumos pajėgų vadovybės štabo, pavaldžių padalinių ir kitų kariuomenės vienetų karininkai ir puskarininkiai, kiti renginio svečiai.

Istorikai savo pranešimuose apžvelgė tuometinę geopolitinę situaciją, Lietuvos valstybės ir kariuomenės formavimąsi, svarbiausių kariuomenės pajėgų pergalių bei pralaimėjimų kovoje su bolševikais ir bermontininkais reikšmę. Taip pat buvo kalbama apie įvairių kariuomenės rūšių vaidmenį karinėje kampanijoje, tuometinio Lietuvos kario aprūpinimą, ginkluotę, vertybes, tradicijas ir jų išsaugojimą šiandien.

Renginį apibendrinančioje diskusijoje savo įžvalgomis apie Nepriklausomybės kovų pamokas, pilietiškumo ugdymą visuomenėje, pasiruošimo kariniam konfliktui bei atgrasymo svarbą dalinosi žurnalistas Edmundas Jakilaitis, prof. V. Rakutis, dr. V. Jokubauskas, dr. N. Černiauskas ir plk. ltn. Ričardas Dumbliauskas.

Tai buvo pirmoji tokio pobūdžio istorinė konferencija, inicijuota dabartinio Lietuvos kariuomenės vado gen. ltn. V. Rupšio, kai dar jis vykdė Sausumos pajėgų vado pareigas.

2019 metai yra paskelbti Lietuvos Nepriklausomybės kovų atminimo metais.

Sausumos pajėgų inf.

Šaltinis: KAM

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
1. Herkus
(2019-12-02 09:27:33)
(78.60.4.9) Parašė:

Istorija reikia mokintis,viskas gerai,bet kodėl nebuvo paminėtos (sprendžiu pagal šitą straipsnį) daug svarbesnės kovos su klastingais, Vilniaus krašto okupantais - LENKAIS! Baisūs bolševikai mums pripažino Gardiną, Naugarduką, Suvalkus ir kitas istorines mūsų žemes. Per visą Lietuvos istoriją mums daugiausia žalos pridarė sąjungininkai "draugai" lenkai, tai teritorijų, mūsų istorijos pasisavinimas, bei lenkinimas.O Suvalkų sutartimi, jie pripažino Vilniaus kraštą Lietuvai,buvo sulaužyta jau po dviejų dienų, prasidėjo Vilniaus krašto puolimas ir okupacija.Daug stipresnei, finansuojamai iš vakarų, kovai su bolševikais lenkų kariuomenei lietuviai pasipriešint negalėjo .Aš manau 1920m.spalio 7d.pasirašyta Suvalkų sutartis ir pripažinta Tautų sąjungos turėtų būti valstybinė šventė.Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras