2023 m. spalio 1 d.

 

Kauno nacionaliniame dramos teatre – spektaklio „Gentis“ premjera

Paskelbta: 2014-04-09 13:20 Autorius: www.lrkm.lt

Jau šį savaitgalį Nacionalinio Kauno dramos teatro (NKDT) Didžiosios scenos uždangą pravers ilgai laukta režisieriaus Agniaus Jankevičiaus premjera – drama „Gentis“ pagal lietuvių rašytojos Ievos Simonaitytės romaną „Aukštujų Šimonių likimas“.

Vienos dalies spektaklis „Gentis“ – tai paskutinės gyvos Šimonių šeimos giminės atstovės Rožės pasakojimas apie savo gentį, giminę. Čia, kaip ir „Aukštujų Šimonių likime“, neišvengiama autobiografinių detalių. „Rožės Šimonytės prototipas yra pati Ieva Simonaitytė. Kūrinyje ji rašo apie save, savo mamą ir tėvą. Jos asmeninė ir romano istorijos yra panašios“, – teigia režisierius.

Spektaklyje taip pat naudojami tekstai iš pačios rašytojos prisiminimų bei autorės publicistiniai straipsniai.

Režisierius A. Jankevičius žinomą lietuvių literatūros romaną pasirinko vedamas smalsumo, ar 1935 m. parašytas kūrinys gali gyventi esamu laiku. „Man įdomu, ar tokio pobūdžio senoviška medžiaga ir leksika gali reflektuoti dabar, nedarant didelių postmodernistinių intervencijų į patį I. Simonaitytės tekstą ir galbūt į pačią fabulą“, – atvirauja šių metų „Auksinių scenos kryžių“ ceremonijoje Boriso Dauguviečio auskaru už novatoriškas idėjas apdovanotas menininkas.

Pagrindinį Rožės Šimonytės vaidmenį dramoje kurianti aktorė Inga Mikutavičiūtė pasakoja, jog susigyventi su vaidmeniu nėra lengva: „Vaidmuo yra skaudus – žmogus pasaulyje lieka vienas ir turi sukaupti visas jėgas, tikėti gyvenimu ir viltimi.“
Būsimoji premjera taip pat sutampa su aktorės Jūratės Onaitytės sugrįžimu į rekonstruotą didžiąją sceną. „Pamilau savo heroję ir ją jaukinuosi“, – sako premjerai susikaupusi iškili menininkė.

Dramoje vaidina ir kiti puikiai Nacionalinio Kauno dramos teatro žiūrovams pažįstami aktoriai Aleksandras Kleinas, Gabrielė Aničaitė, Gintaras Adomaitis, Daiva Rudokaitė bei Gintautas Bejeris. Scenografija ir kostiumais rūpinasi Laura Luišaitytė, o šviesomis ir vaizdo projekcijomis – Vladimiras Šerstabojevas.

Spektaklio „Gentis“ premjera – 2014 m. balandžio 12, 13 ir 16 d. Nacionalinio Kauno dramos teatro Didžiojoje scenoje.

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras