2024 m. birželio 17 d.

 

Keletas klausimų Artūrui Zuokui. Opera Fluxus Vilnensis

4
Paskelbta: 2013-11-25 08:49 Autorius: Dr. Rasa Gečaitė | ekspertai.eu
Jurgio Mačiūno portretas - žaidžiantis pagal Salvadorą Dali
Jurgio Mačiūno portretas - žaidžiantis pagal Salvadorą Dali

Trumpas paaiškinimas. Šie klausimai Vilniaus miesto merui Artūrui Zuokui buvo išsiųsti 2013 m. lapkričio 18 dienos pavakary į jo viešai skelbiamą tarnybinį paštą ([email protected]).

Klausimai buvo išsiųsti ne šiaip sau, bet dėl paties mero raginimo aptarti nesibaigiančią epopėją apie Jurgio Mačiūno Fluxus kolekcijos įsigijimą už 5 mln. JAV dolerių iš Jono Meko 2007 metais.

Deja, jokio atsakymo nesulaukiau, nors laišką dar kartą persiunčiau lapkričio 22 dienos ryte į tą patį Vilniaus mero viešai skelbiamą tarnybinį paštą. Nepavyko susisiekti ir viešai skelbiamu Vilniaus mero tarnybiniu telefono numeriu (8 5) 2112889. Beje, pastarieji atvejai itin sudomino. Lapkričio 19 d. vidudienį atsiliepusi ir neprisistačiusi moteris paprašė paskambinti esą po tuo metu vykusios pietų pertraukos. Tačiau vėliau, kelis kartus ir skirtingomis dienomis skambinant tuo pačiu numeriu, niekas taip ir neprabilo. Dar vieną kartą bandyta paskambinti iš kito telefono ir... tuoj pat atsiliepė  tos pačios moters balsas, kuris maloniai sutiko sujungti su Vilniaus miesto meru Artūru Zuoku. Deja, po ilgo laukimo ryšys nutrūko. O tada pasikartojo ta pati istorija, kai į pakartotinius skambučius net kelias dienas niekas neatsiliepdavo.

Esu nuoširdžiai įsitikinusi, kad Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas šių klausimų labai laukia ir iškart į juos atsakys. Vardan viešo intereso, Lietuvos kultūros ir pasaulinės Vilniaus šlovės - ne tik dėl brangiausios pasaulyje Fluxus kolekcijos, kurią įsigijo Vilniaus miesto savivaldybė 2007 metais, bet ir dėl nuostabaus šios Jurgio Mačiūno kolekcijos pardavėjo Jono Meko gero vardo.

Tad beliko viešai paskelbti šiuos visiškai neslaptus klausimus Vilniaus miesto merui Artūrui Zuokui ir sulaukti maloniai išsamių atsakymų.

Jurgio Mačiūno plakatas „Nesibaigiantis Fluxus festivalis”

2013.11.18. Laba diena, gerbiamas Vilniaus miesto mere,

prisimindama Jūsų pasiūlymą parengti su Jumis pokalbį apie Vilniaus m. savivaldybės 2007 m. įsigytą iš Jono Meko už 5 mln. JAV dolerių Jurgio Mačiūno fluxus kolekciją, kuriai saugoti Vilniaus m. savivaldybė 2007 m. įsteigė VšĮ Jono Meko vizualiųjų menų centrą, siunčiu svarbiausius klausimus.  

1. Kas ir kada buvo pirmieji iniciatoriai įsigyti garsiojo Jurgio Mačiūno fluxus kolekciją iš Jono Meko?

2. Kada Jūs asmeniškai pirmą kartą susitikote su Jonu Meku ir sužinojote apie jo turimą Jurgio Mačiūno fluxus kolekciją?

3. Ar iki 2007 metų dėl Jurgio Mačiūno fluxus kolekcijos pirkimo iš Jono Meko Jūs asmeniškai tarėtės su tarybų Lietuvoje geriausiu fluxus judėjimo žinovu Vytautu Landsbergiu ir Jono Meko draugu bei studentu Vytautu V. Landsbergiu? Kokių patarimų bei pageidavimų sulaukėte?

4. Ar iki 2007 metų Vilniaus m. savivaldybė bendradarbiavo su Vytautu Landsbergiu ir Vytautu V. Landsbergiu, pirkdama Jurgio Mačiūno fluxus kolekciją iš Jono Meko?

5. Kokiu pagrindu Vilniaus m. savivaldybė nutarė pirkti iš Jono Meko J. Mačiūnui priklausiusią fluxus kolekciją?

6. Ar Jūs pats matėte ir ar galite pateikti visuomenei oficialiai patvirtintą JAV jurisdikcijos dokumentą, liudijantį, kad Jonas Mekas legaliai paveldėjo ar kitaip teisėtai įsigijo Jurgiui Mačiūnui priklausiusią daugiau nei dviejų tūkstančių vienetų kolekciją, kurią Vilniaus m. savivaldybė įsigijo iš J. Meko 2007 metais už 5 mln. JAV dolerių?

7. Kur galima viešai pamatyti ir ar galite dabar mums pateikti Vilniaus m. savivaldybės 2007 metais nupirktos iš Jono Meko už 5 mln. JAV dol. Jurgio Mačiūno fluxus kolekcijos visą sąrašą? (Jį sudaro daugiau nei du tūkstančiai vienetų eksponatų.)

8. Kokių teisinių paslaugų pagal Vilniaus m. savivaldybės 2007 m. sutartį  suteikė LAWIN už vieną milijoną litų Vilniaus m. savivaldybės įsteigtai viešajai įstaigai Jono Meko vizualiųjų menų centras?

9. Ar galite patvirtinti, kad UAB Akropolis, pagal 2007 m. sutartį su Vilniaus m. savivaldybe, įvykdė savo įsipareigojimą skirti 9 mln. litų viešajai įstaigai Jono Meko vizualiųjų menų centrui? Kokioms reikmėms buvo numatytos šios lėšos pagal jūsų pasirašytą sutartį?

10. Kokį finansavimą ir kokias konkrečias sumas Vilniaus m. savivaldybė iš savo biudžeto skyrė savo įsteigtai VšĮ JMVMC 2012 metais ir 2013 metais?

11. Ar Jums yra žinoma, kiek iš viso nuo 2007 m. iki 2013 m. buvo skirta lėšų VšĮ JMVMC iš Vilniaus m. savivaldybės biudžeto ?

12. Kodėl Jūsų iniciatyva 2007 metais įsteigtai Vilniaus m. savivaldybės viešajai įstaigai Jono Meko vizualiųjų menų centrui, pasak jos vadovo Kristijono Kučinsko, nuolat trūksta lėšų tiesioginei centro veiklai vykdyti: sutvarkyti 2007 metais iš J. Meko įsigytą J. Mačiūno fluxus kolekciją, parengti jos sąrašą ir eksponatų duomenis paskelbti JMVMC tinklapyje bei įrengti nuolatinę įsigytos fluxus kolekcijos ekspoziciją? (pridedu straipsnio nuorodą su K. Kučinsko minėtu pareiškimu)

13. Ar Jūs galite patvirtinti, kad Jonui Mekui nuo 2007 metų iki 2013 metų Vilniaus miesto savivaldybė sumokėjo sutartyje nurodytą visą penkių milijonų JAV dolerių sumą už iš jo nupirktą Jurgio Mačiūno fluxus kolekciją?

14. Ar Jums žinomi gandai, kad Jonas Mekas šios sumos negavo, ir kaip galite šiuos gandus paneigti?

15. Kas, Jūsų nuomone, buvo ir yra svarbesnis bei žinomesnis pasaulyje: videomenininkas Jonas Mekas ar fluxus judėjimo pradininkas Jurgis Mačiūnas?

16. Kodėl jūsų iniciatyva 2007 metais Vilniuje įsteigtas meno centras buvo pavadintas vietinės reikšmės ir pasaulyje menkai žinomo videomenininko Jono Meko vardu, o ne garsaus pasaulyje lietuvio ir fluxus judėjimo pradininko Jurgio Mačiūno vardu? Juo labiau, kad centras buvo įsteigtas 2007 metais įsigytai unikaliai ir milžiniškai Jurgio Mačiūno fluxus kolekcijai saugoti.

17. Ar galite paneigti nuomonę, kad fluxus ir Jurgio Mačiūno vardo centras labiau garsintų Vilnių ir būtų didesnis traukos centras pasauliniu mastu nei 2007 metais Vilniuje įsteigtas Jono Meko vizualiųjų menų centras?

Vietoj epilogo

Ką gi, dabar belieka kantriai laukti Vilniaus miesto mero Artūro Zuoko maloniai išsamių atsakymų.

Susiję straipsniai: „Fluxus“ penkmečio spektaklis Vilniuje – be Lietuvos teisėsaugos dėmesio

Fliuksinio tyrimo nuo Vilniaus iki Niujorko ypatumai – su Vytautu Landsbergiu

Įstabiausias pasaulyje fliuksinis projektas – su „Akropolio“, „Ranga IV“ ir LAWIN milijonais

Tikra Fluxus kolekcija ŠMC ir nupirkta iš J. Meko – pokalbis su K. Kuizinu

Teismas ir prokuroras padėjo išvengti baudžiamosios atsakomybės

„Fluxus“ kolekcijos įsigyjimą globoja Prokuratūra ir STT

Fluxiškas liberalų biznis

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
4. arklys kuriam aišku
(2013-12-01 10:33:32)
(79.133.228.11) Parašė:

Antrą ženklą Zuokui "teistas ir pakartas už gerus darbus"3. Rasa
(2013-11-25 21:25:16)
(188.69.226.7) Parašė:

išties Dainiaus pastaba galėtų paaiškinti labai neišmintingą Zuoko sekretorės, sakyčiau, net kvailoką elgesį2. oioioi
(2013-11-25 15:06:14)
(78.60.158.36) Parašė:

vargu bau ar Zuokula gali garsiai atsakyti į tokius tikslius klausimus. Plaunami pinigai mėgsta tylą1. rita
(2013-11-25 13:53:04)
(81.169.144.135) Parašė:

nereikia rustinti zuoko nes sildymas vilniuje dar labiau pabrangsParašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras