2024 m. liepos 14 d.

 

Ketvirtadienį Vilniuje – paroda „Sapnai“

Paskelbta: 2013-09-02 08:49 Autorius: ekspertai.eu
Renginio afiša
Renginio afiša

Rugsėjo 5 d., ketvirtadienį, 17.00 val. maloniai Jus kviečiame į Vilijos Visockienės, 2012 metų konkurso „Debiutas“ nugalėtojos, fotografijų parodos „Sapnai“ atidarymą Lietuvos fotomenininkų sąjungos „Vilniaus“ fotografijos galerijoje, Stiklių g. 4 (įėjimas iš Didžiosios g. 19), Vilnius. Parodos atidaryme dalyvaus autorė.

Vilijos Visockienės „Sapnai“

Prisimenant Z. Froidą: „Sapnai – karališkas kelias į pasąmonę.“ Ką randame, ten nukeliavę, labai asmeniška ir kartu bendra visiems. Mėgstu keliauti, bet kol kas tai dažniau tenka daryti tik svajose arba pasakojant istorijas... Ant tikrovės ir fantazijos ribos sutinku begales keistų būtybių, kurios stebi mane, o aš jas. Kartais kai kurias prikalbinu pasirodyti visiems. D. Kajokas sukūrė labai gražų naujadarą tokiems personažams įvardinti – „nesybės“. Juk iš tiesų – jų kaip ir nėra. Bet tas ir įdomiausia – padaryti, kad jos atsirastų, įgautų kažkokį pavidalą. Kad prakalbėtų ir kažką papasakotų.

Visi mes sapnuojame – rečiau ar dažniau. Būna, kad sapnai tampa įkyriais svečiais, nelabai leidžiančiais užmigti. Jie braunasi pro visus durų ir langų plyšelius, lenda po antklode, stengiasi sušilti savo mažas basas kojeles ir rankutes, grūdasi vienas per kitą ir nepaliaujamai šnabžda – ir mane, ir mane susapnuok... Ir sapnuojame juos – neryškius ir nerimtus, nespalvotus ir keistus, naivius ir graudžius. Suteikiame jiems vardus – bet jie ne visai tikslūs, nes sunku išvardinti tai, kas yra neapčiuopiama. Tie pavidalai, idėjos, svajonės kasdien mus lanko, ne tik naktimis, bet ir dienos metu, – jie plevena aplink ir šalia, bandydami atkreipti mūsų dėmesį, norėdami papasakoti apie kitokią realybę, kviesdami ten apsilankyti... Tad savo cikle „Sapnai“ kviečiu prisiminti, kaip kažkada, labai labai seniai, tikėjome stebuklais, ir pakeliauti kartu fantazijos pasaulyje.

Šiais neryškiais, išplaukusių vaizdų tinklais bandau sugauti žiūrovą. Jei jis sustoja prie mano darbų, nuėjęs nori sugrįžti ir dar kartą patirti jų keliamą kažkiek keistą poveikį – vadinasi, savo tikslą pasiekiau. Ne dėl to, kad žiūri ir stebisi, o kad pavyko sukelti jausmus. Labai tikiuosi, kad teigiamus.

Apie autorę

V. Visockienė gimė 1971 m. Šakiuose. Dabar gyvena Dusetose (Zarasų r.). Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė nuo 2001 m. (popieriaus karpiniai). Rašo eiles. 2002 m. pripažinta Zarasų rajono metų literate. Nuo 2013 m. gamtos fotografų klubo „Žalias skėtis“ narė. Apdovanojimai: Lietuvos fotomenininkų sąjungos fotografijos konkurso „Debiutas'12“ nugalėtoja (2012 m.), tarptautinės parodos-konkurso „Žirgas fotografijoje“ Dusetų dailės galerijos prizas (2013 m.), tarptautinės gamtos fotografijos parodos Utenoje „Žemės diena – 2013“ diplomas (2013 m.), laukinės gamtos fotografijos konkurso „Gintarinis žaltys“ laureatė (2013 m.). 2002–2013 m. – personalinės karpinių ir fotografijos parodos Zarasuose, Visagine, Vilniuje, Utenoje, Klaipėdoje. Dalyvavo grupinėse parodose Zarasuose, Dusetose, Kėdainiuose, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Utenoje, Panevėžyje.

Autorės svetainė internete.

Parodos rėmėjai: LR kultūros ministerija, LR kultūros rėmimo fondas, kompanija SONY.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras