2024 m. vasario 25 d.

 

Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre pradeda veikti „Šokio talentų dirbtuvės“

Paskelbta: 2014-02-04 09:32 Autorius: www.lrkm.lt
Nuotr. iš lrkm.lt
Nuotr. iš lrkm.lt

Vasario pirmosiomis dienomis Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre pradedamas edukacinis projektas „Šokio talentų dirbtuvės“. Įvairius šokio stilius propaguojantys talentingi vaikai visą pavasarį turės galimybę burtis po Muzikinio teatro stogu, mokytis iš profesionalių šokėjų, o gegužę žiūrovams pristatys ir šio projekto metu gimusį šokio spektaklį „Pelenė“ pagal Sergejaus Prokofjevo muziką.

Pasak Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovo pavaduotojos menui Editos Lubickaitės, šiuo projektu siekiama gerąją užsienio teatrų praktiką pritaikyti Lietuvoje, sudaryti sąlygas vaikams susiburti teatre, skatinti jų užklasinę edukacinę veiklą. „Šokio talentų dirbtuves“ įgyvendinti uostamiesčio Muzikiniame teatre ėmėsi įvairių šokio meno iniciatyvų mieste pradininkė, baleto šokėja Inga Briazkalovaitė.

„Noras kurti spektaklį su gabiais Klaipėdos vaikais kilo prieš gerus penkerius metus, tik tuomet nežinojau, kaip praktiškai tai realizuoti, – sakė edukacinės programos sumanytoja. – Kai mano mokinė XX pateko į projektą „London children ballet“ (Londono vaikų baletas), vykstantį jau dešimtus metus, supratau, kad ši mano vizija teisinga ir atėjo laikas ją įgyvendinti čia, Klaipėdoje.“

Dalyvauti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro edukaciniame projekte panoro 77 jaunieji šokėjai nuo 7 iki 14 metų iš Klaipėdos šokių kolektyvų „Junga“, „Coda“, A. Krasauskaitės baleto studijos, šokių klubo „Funkyhouse“, meninės gimnastikos klubo „Kregždutė“, sporto centro „Viesulas“ bei J. Kačinsko muzikos mokyklos Choreografijos skyriaus. Pirmajame projekto atrankos etape komisija išrinko 58 gabiausius vaikus, kurie toliau dalyvaus spektaklio „Pelenė“ pastatyme, antrajame buvo skirstomi vaidmenys. Teatro scenoje visiems vaikams puikiai pažįstamą Pelenę sušokti patikėta Emilijai Gaidauskaitei ir Emilei Drevinskaitei.

Pasak projekto organizatorių, „Šokio talentų dirbtuvės“ pirmiausia skirtos vaikams, kurie jau turi įgūdžių, todėl atrankų metu buvo vertinama dalyvių šokio technika, sceninė praktika, aktorinis meistriškumas. Jaunuosius šokėjus stebėjo ir vertino šokėjai profesionalai, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės nariai. „Esu dėkinga visiems, kurie savo asmeninio laiko sąskaita dalyvavo atrankose, vertino vaikų pasirodymus. Pamatėme daugybės pagyrimų vertų vaikų. Tiems, kuriems šįkart nepasisekė, trūko visai nedaug. Belieka tikėtis, kad edukacinė programa bus tęstinė ir visi norintys galės joje dalyvauti ir kitąmet“, – vylėsi I. Briazkalovaitė.

Nuo vasario 1 dienos jaunieji šokėjai ir šokio pedagogai Muzikiniame teatre susitiks ir dirbs kartą per savaitę. Taip vos per 4 mėnesius bus sukurtas 2 dalių šokio spektaklis vaikams „Pelenė“ pagal S. Prokofjevo to paties pavadinimo baleto vaikams muziką. Spektaklio premjera numatyta gegužės 25 dieną, Muzikinio teatro rengiamo Jaunųjų talentų festivalio metu. Parodytas dar keletą kartų spektaklis į teatro repertuarą nebegrįš.

Su vaikais viso projekto metu dirbs teatro šokėjai Inga Briazkalovaitė ir Ričardas Jankevičius. Bendradarbiaujant su Nacionaline M. K. Čiurlionio menų gimnazija Vilniuje, planuojama pakviesti šokio pedagogų ir iš sostinės, projekto dalyvius supažindinti ir su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro baleto soliste Rūta Kudžmaite bei kitais šokio meno profesionalais.

Projekto iniciatorė I. Briazkalovaitė akcentavo, kad spektaklis „Pelenė“ bus kuriamas taip, kad visų žanrų – klasikinio baleto, pramoginių šokių, hiphopo, meninės gimnastikos – atlikėjai galėtų parodyti savo pranašumus. Taip projekto dalyviai turėsi galimybę atsiskleisti ir susipažinti su skirtingomis šokio meno sritimis ir jų sinteze.

Tiesa, šiame teatro pastatyme dalyvaus ne tik vaikai, bet ir keletas patyrusių artistų, atliksiančių suaugusių žmonių vaidmenis. Spektaklio „Pelenė“ choreografei I. Briazkalovaitei talkins kostiumų ir scenografijos dailininkė Vaiva Jokužytė, garso režisierius Andrius Telksnys. 

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras