2024 m. birželio 20 d.

 

Klaipėdos „Kultūros fabrike“ atidarytos „Jauno teatro dienos“

Paskelbta: 2014-04-04 11:26 Autorius: www.madeinklaipeda.com

Trylika spektaklių, uostamiesčio, Vilniaus ir Kauno teatralų pajėgos, penki profesionalūs teatro kritikai ir stiprus naujų įspūdžių gūsis pajūrio publikai – visa tai sujungs ketvirtadienį prasidėjęs festivalis „Jauno teatro dienos“. Renginys šiemet pirmąsyk „matuojasi“ Klaipėdos „Kultūros fabriko“ erdves.

Spektakliai taip pat vyks Klaipėdos universiteto Menų fakulteto mokomajame bei „Apeirono“ teatruose. Festivalio atidarymo atmosfera „Kultūros fabriko“ publikai suteikė galimybę įsitikinti, kad šiuolaikinių scenos menų ir naujųjų kūrybinių verslų inkubatorius atviras ir svetingas, o menininkai čia jaučiasi laisvai ir yra laimingi turėdami progą susidraugauti su savo būsimų namų dvasia. „Dėkojame už erdvę, kuri išties reikalinga miestui!“  sakė jaunieji aktoriai, nekantraudami įjungti aukščiausią festivalio pavarą.

Į oficialias įkurtuves Kultūros fabrikas“ turėtų pakviesti rugsėjo pabaigoje. Festivalio iniciatoriai ir organizatoriai – Klaipėdos jaunimo teatras, vadovaujamas režisieriaus Valentino Masalskio, – akcentavo, kad vienas iš tikslų, išsikeltų šiemet, buvo pradėti „prisijaukinti“ „Kultūros fabriko“ sienas, pratinti publiką įsidėmėti naują kultūrinį maršrutą. Panašu, kad ši užduotis nesukels didesnių rūpesčių, – tai, kad „Kultūros fabrikas“ jau neblogai žinomas, liudija ir faktas, jog atidarymo dalyviams teko pasispausti. Tikėtina, kad vakarais vyksiantys spektakliai visuose festivalio „taškuose“ sutrauks dar didesnę auditoriją.

„Kultūros fabrike“ ketvirtadienio vakarą festivalis „Jauno teatro dienos“ pakvies į Karolinos Žernytės režisuotą interaktyvų teatrinį veiksmą Bitinėlio pasakos šešiems pojūčiams“ bei Klaipėdos jaunimo teatro spektaklį „Sudie, idiotai!“. Penktadienį Kultūros fabrike“ laukiama dviejų teatrinių invazijų. Publika išvys žinomos menininkės Loros Juodkaitės šokio teatro monospektaklį „Atmintis, susipažins su Šv. Mato gimnazijos teatro studija Kubas.

„Ši erdvė nuostabi, tačiau dar reikia įpūsti jai dvasią. Svarbu pradėti nuo teisingo tono. Jei pateiksime žinutę, kad tai vieta, skirta prasmingo, brandaus meno paieškoms, tikiu, kad taip ateityje ir bus“,  kalbėjo V. Masalskis.

Režisierius atkreipė dėmesį, kad ir festivalio „Jauno teatro dienos“ organizatoriai, ir pats „Kultūros fabrikas“ turi tam tikrų panašumų ieškant būdų, kaip sujungti meną ir galimybę iš jo pragyventi, inovatyvias idėjas ir naudą, kurią gauna visi: „Joks repertuarinis teatras pats savęs negali išlaikyti, reikalingas rėmimas. Vis dėlto labai svarbu netapti erkėmis ant kažkieno kūno. Turime išmokyti žiūrovą, kad už meną reikia mokėti pinigus. Kalbant apie šį festivalį – jauni žmonės patys rūpinosi reklama, vadyba, svečių viešbučiais, maitinimu... Nebijoti suklysti, būti smalsiems, neužsidariusiems – tai labai svarbu šio festivalio kontekste. Būsimojo „Kultūros fabriko“ veiklos rezidentams šie dalykai irgi bus labai reikalingi.“

Ateityje Klaipėdos jaunimo teatras inkubatoriuje planuoja išsinuomoti erdvę biurui, ketina išnaudoti ir repeticijoms bei spektakliams rodyti skirtas erdves. „Manau, kiekvienam menininkui čia garbė įsikurti ir reziduoti, būti dalimi savotiško branduolio, kuris sukoncentruotas vienoje vietoje, yra reprezentatyvus ir matomas tiek klaipėdiečiams, tiek svečiams iš kitur“,  kalbėjo V. Masalskis.

www.madeinklaipeda.com

Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras