2024 m. balandžio 16 d.

 

Klausimai dėl VEKS keliasi į teismą

Paskelbta: 2009-10-03 07:06 Autorius: ekspertai.eu

2008 m. lapkričio 4 dieną 14 val. Vilniaus apygardos administraciniame teisme, po beveik trijų mėnesių nuo skundo pateikimo, įvyks teismo posėdis byloje dėl "įpareigojimo atlikti veiksmus".

Piliečiai, veikdami "ekspertai.eu" vardu, nori, kad valdžios atstovai (LR Vyriausybė ir jos įgaliotos institucijos) pagaliau įvykdytų Vyriausiosios administracinių ginčų komisijos sprendimą ir atsakytų į klausimus dėl projekto "Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009" (VEKS). Valdžios atstovai per aštuonis mėnesius taip ir nesugebėjo paaiškinti piliečiams kokiu būdu buvo numatyti milžiniški pinigai projektams nuo 2006 metų. Lėšos buvo vartojamos tuo metu, kai dar nebuvo patvirtinta VEKS programa. Pateiktais atsakymais nebuvo suteikta prašoma informacija. Atsakymai buvo formalūs, siekiant išvengti atsakomybės už neveikimą. Valdžios atstovai nesugebėjo atsakyti, iš kokių finansavimo šaltinių visa ši programa buvo finansuojama ne vienerius metus: buvo minimi mažiausiai penki skirtingi kultūros renginių finansavimo variantai - nuo Vilniaus miesto savivaldybės iki valstybės rezervo fondo. Skirtingų valdžios institucijų atsakymai dažnai prieštaraudavo vieni kitiems, tad buvo neaišku, kuri institucija sako netiesą ar sąmoningai klaidina piliečius ir kokių paskatų vedama tai daro. Atsakydami į klausimus valdžios atstovai visiškai painiojosi skaičiuose: atsakymuose buvo pateiktos kitokios milijoninės sumos, nei tos, kurios oficialiai yra minimos vyriausybės nutarimuose. Dažniausiai atsakymai vėluodavo, o kai kuriais atvejais valdžios institucijos siuntinėdavo piliečių klausimus viena kitai arba iš viso atsisakydavo suteikti informaciją. Po tokių "atsakymų" iškilo tik dar daugiau naujų klausimų ir įtarimų, jog pinigai buvo skirstomi pažeidžiant įstatymus, taip pat švaistomi stambiu mastu be jokių konkursų (Vilniaus apygardos prokuratūros 3-ajame, sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo, skyriuje, penktą mėnesį vyksta išsiplėtojęs ikiteisminis tyrimas dėl VEKS veikos), o turinti būti vieša informacija nuo visuomenės slepiama visais įmanomais būdais. Negaudami atsakymų ir nematydami kitos išeities, piliečiai kreipėsi į teismą su prašymu kad visą tai išnarpliotų profesionalūs teisininkai.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras