2024 m. gegužės 30 d.

 

Kol kas nėra žinoma, kas privertė prokurorą A. Giniotį akiplėšiškai meluoti

128
Paskelbta: 2013-06-01 07:29 Autorius: ekspertai.eu
Nors advokatas G. Černiauskas ranka apglėbė L. Stankūnaitę, pasak prokuroro A. Giniočio, advokatas net neprisilietė
Nors advokatas G. Černiauskas ranka apglėbė L. Stankūnaitę, pasak prokuroro A. Giniočio, advokatas net neprisilietė

Jūsų dėmesiui siūlome dokumentą, kurį drąsiai galima priskirti lietuviškosios prokuratūros perlų aruodui.

Ekspertai.eu netolimoje ateityje planuoja atidaryti tokių prokuratūros dokumentų ir sprendimų aukso fondą, kur vienoje vietoje bus galima susipažinti su ryškiausiais prokurorų darbais.

Prokuroras Aidas Giniotis, kurio nutarimą matote žemiau, be abejo, atsistos į vieną garbės eilę šalia tokių pokurorų kaip Sigutė Malinauskienė, Gintaras Plioplys, Vilma Gužaitė, Rasa Miltinytė, Gintaras Jasaitis, Darius Raulušaitis, Irmantas Mikelionis, Darius Valys bei kitų iškilių teisėsaugininkų.
Prokuroras A. Giniotis gegužės 9 d. nutarime atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą šį savo sprendimą argumentavo cituodamas tikrovės neatitinkančius parodymus, esą advokatas G. Černiauskas realiai nelietė nešamos mergaitės, o tik saugojo, kad tuo atveju, jei L. Stankūnaitė jos neišlaikytų, jis galėtų vaiką sugauti.

Kritiškai vertinant tokius tiek advokato, tiek L. Stankūnaitės parodymus, kyla pagrįstos abejonės šį nutarimą priėmusio prokuroro sugebėjimu realiai vertinti jam pateiktus duomenis ir jų santykį su kitais duomenimis bei aplinkybėmis.

O aplinkybės buvo tokios:

1. Advokatas G. Černiauskas leidimo būti privačios nuosavybės teise valdomame sklype neturėjo.

2. Advokatas G. Černiauskas, kaip pats teigė, atvyko su savo kliente jos prašymu į ne jai nuosavybės teise priklausančią teritoriją.

3. Advokato G. Černiausko vykimo kartu su savo kliente tikslas buvo suteikti pastarajai fizinę pagalbą, kurios realiai galėjo prireikti.

Tai suteikia pakankamą pagrindą išvadai, kad advokatas G. Černiauskas vyko tam, kad dalyvautų mergaitės fiziniame perėmime, nes jo klientei L. Stankūnaitei reikėjo fizinės pagalbos ne bulvėms kasti, o būtent nešti mergaitę. Tokiu būdu pagalbos teikimas L. Stankūnaitei sąmoningai įvardijamas kaip pirminis veiksmas, realiai žinant, kad ta pagalba iš tiesų buvo nukreipta į mergaitės veiksmų apribojimą.

Be fizinės pernešimo paslaugos, advokato G. Černiausko elgesys atitinka psichologinio poveikio mažamečiam vaikui turinį. Advokato buvimas betarpiškai arti mažamečio vaiko turi būti įvardijamas kaip tiesioginis psichologinis vaiko veiksmų įtakojimas - kažin, ar toks artimas svetimo vyro buvimas nepadarė įtakos mergaitės fizinių veiksmų (pasipriešinimo) intensyvumui ir ryžtingumui.

Įdomu, kad šis advokato G. Černiausko darytas poveikis mažametei mergaitei net nėra vertinamas.

O juk mergaitė turbūt negalvojo, kad kažkoks vyras padeda L. Stankūnaitei ir saugo ją, kad ji nesusižalotų, jei kartais L. Stankūnaitė jos neišlaikytų. Ji greičiausiai to vyro bijojo ir suvokė kaip jos fizinius veiksmus ribojantį asmenį. Ji gal būtų stipriau pasipriešinusi nešimui, bet G. Černiauskas tuos jos veiksmus apribojo. Jau vien savo buvimu.

O pats akivaizdžiausias aptariamo nutarimo melas, tiesiog badantis akis - prokuroro teiginys, jog matomas faktas, kad advokatas eina apsikabinęs per mergaitę net ir L. Stankūnaitę, realiai neegzistavo. Tiksliau, prokuroras remiasi advokato žodžiais, esą jis nelietė mergaitės, nors tai visiškai prieštarauja faktams, įvykio metu užfiksuotiems vaizdo įrašuose.

Todėl būtina spręsti klausimą dėl prokuroro A. Giniočio atsakomybės įrašant į oficialų dokumentą melagingus duomenis.

Kalbant paprastesne kalba, dėl šio prokuroro nusižengimo turi būti pradėtas ikiteisminis tyrimas, o vėliau byla perduota teismui.

„Ekspertai.eu“ skelbiamą informaciją draudžiama visuomenės informavimo priemonėse atgaminti be raštiško asociacijos „Global Gaze Network“ sutikimo, kurį galima gauti adresu [email protected]
Kalba redaguota ekspertai.eu

Association „Global Gaze Network“
IBAN: CH9409000000161276571
BIC: POFICHBEXXX
(banko pavedimo mokestis toks pat, kaip darant pavedimą ir Lietuvoje)
Adresas: Brandschenkenstrasse 53
Miestas: Zürich
Pašto kodas: 8002


 
Komentarai

 
128. ....
(2013-07-18 09:57:04)
(78.61.111.6) Parašė:

Zmones kvaili padarai, mato ta ka nori matyti, o ne tiesa.127. neveltui
(2013-06-15 02:55:04)
(85.255.56.134) Parašė:

yra TOKIA PATARLĖ-MELO KOJOS TRUMPOS126. manau
(2013-06-15 02:53:19)
(85.255.56.134) Parašė:

kiti lietuvos žmonės ne tokie akli ir kurti,kaip prokuroorai....manau nei vienas verslininkas ,tokio darbuotojo nelaikyti darbe,o atleistų be algos,ir jokių kompensacijų,bepigu prokurorams,apsivelki prabangų kostiumą ir jau teisėsaugos elite,gali prieš kitus teisininkus pasipūtęs vaikščioti........čiūdai mūsų valstybėje vyksta,tik galvoju iki kada žmonės tylės....kaip galima tokies algą mokėti-KĄ VALSTYBĖ TOKIA TURTINGA?125. jeronimas
(2013-06-06 21:41:30)
(93.107.29.45) Parašė:

Tai kokiuo tikslu advokatas ir biologine treniravosi kaip nesti vaika su plikio advokato sunumi? Pats advokatas viesai apie tai pasakojo? Bent jau pries meluojant susitartumet.O prokuroras mate ir parase tai,kas jam buvo liepta.Lieka klausimas,kas valdo prokurorus tyrejus ir teisejus????Kai sis klausimas bus isvyniotas,manau ir visas vaik-p-siu pulkas isaiskes.Va tuomet daug kam bus nelinksma.124. baikite...
(2013-06-06 17:06:35)
(5.20.70.125) Parašė:

jau atsibodo anr gerbiamo advokato pilami purvai.Žiūrėkite savo kedvenckyno kuriame buvo pragaras įsikūręs su velniene.Ačių advokatui,anstolei,pareigūnams išvadavusiems mergaitę iš pragaro kančių.123. birute
(2013-06-05 11:39:04)
(78.62.99.34) Parašė:

na ir issigimusi teisine sistema-sitaip izuliai meluoti-tikras nuzmogejimas.122. r
(2013-06-04 20:42:57)
(84.55.16.18) Parašė:

abejoju,kad mergaitė nepaversta daržove : ar plikis sulauks atpildo?121. r
(2013-06-04 20:37:36)
(84.55.16.18) Parašė:

ei,pliki,tai sakai,jog nenešei vaiko?ech,pliki....Parašykite komentarą
Ekspertai.eu įspėja, kad komentaras – tai viešas informacijos paskelbimas.
Komentatorius atsako už savo viešai paskelbtą žinomai neteisingą, įžeidžiančią, šmeižikiško ar nusikalstamo turinio informaciją (tai yra komentarai, kuriuose skatinama tautinė, rasinė, religinė ar kitokia neapykanta, raginimai nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, organizuoti sąmokslą prieš valstybę, pakeisti jos konstitucinę santvarką, kėsintis į nepriklausomybę arba pažeisti teritorijos vientisumą, šiais tikslais kurti ginkluotas grupes arba daryti kitus nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos valstybę) LR teisės aktų nustatyta tvarka.
Ekspertai.eu komentarų neredaguoja.
Komentarai su keiksmažodžiais ar vulgarybėmis bei piktybiškai kartojami tekstai yra šalinami.
Vardas
Komentaras